Skocz do zawartości
Madej

Pompka Marea

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już testował to cudo? Kusi mnie, bo mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że mała moc = cicho. :)

A drugie pytanie, czy 2400 l/h to nie będzie za dużo na 160l, 1m dł. ? Będe tam miał jeszcze jednego MJ 750, bo uważam, że w akwarium powinny być przynajmniej 2 pompki cyrkulacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma?a moc wcale nie r?wa si? cicho. 2400 l/h to wcale nie jest duzo jak na takie akwa, je?eli zamierzasz chodowa? SPS'y pomy?la?bym o znacznie wi?kszej cyrkulacji.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie testowałbym juz ta "pompkę" ale czekam cierpliwie na dostawę do um-um.....

A co do cyrkulacji to nie można przesadzić ani w jedną ani w druga stronę

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zatanawialem nad kupnem marea 6000l ale lepiej kupic tunze i tak zrobilem 6060 Mniej zuzywa pradu bo tylko 11W a nie 25W a cena jest taka sama .Nie wiem jak z pompami o mniejszej cyrkulacji czy ceny sa rowniez identyczne ale warto pewnie sprawdzic bo tunze to nie marea


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman: zgadzam się z Tobą! I napisz koniecznie jak dostaniesz tą pomke o pierwszych wrażeniach. Poczekam z zamówieniem na Twoją opinie. (może to będzie większa motywacja dla Przemka :D ).

Kiwalski: no dla Tunze 6k l to minimum i jest o połowe droższy od odpowiedniej Marea. Możliwe, że już przy takiej pomce bym się zastanawiał, bo jednak co tunze to tunze. :)

No ale dla mnie to jest stanowczo za dużo.... i za drogo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@kiwalski, tak z ciekawości, czy możesz podać stronę z ceną Tunze 6060, ostatnio właśnie kupiłem tą pompkę i nie wydaje mi się aby cena był taka sama jak Marea, tą druga kupuję jako uzupełninie cyrkulacji w akwa, ale czy kupię, czas a raczej Przemek pokaże :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tutaj jest strona Teraz kosztuje taka dokladnie 99E a przesylka do polski tylko 10EJest to sklep ze sprzetem ale oglasza sie na ebay-u Wiec jest nawet tansza niz marea Nie wiem tylko dlaczego u nas jak zwykle wszystko jest drozej i to az od 200 do 250zl wiecej

http://cgi.ebay.de/TUNZE-Turbelle-Stream-6060-6000-l-h-Neu-mit-Garantie_W0QQitemZ7706728277QQcategoryZ100317QQrdZ1QQcmdZViewItem

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak myślałem że nie będzie to Polska cena, nic mamy teraz Unię więc moze się skusze ale nadal czekam ciepliwie na um-um....

Podzrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompy bierzemy od jednego dostawcy razem z partnerem z niemiec. Pierwszych kilkadziesiąt pomp(z czerwca) rozesżło się migusiem - my nie dostaliśmy nic) a drugo dostawa jest w drodze(powinniśmy wysyłać zamówienia w przysżym tygodniu)

jakby to ode mnie zależało to bym realizował zamówienia jeszcze przed ich otrzymaniem :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie:

Czy Marea posiada możliwość regulacji przpływu (jak w tunze 6000 i 6100), oraz na jakie jest napięcie (12/24 czy 230V)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może już jakieś powyższe pompki doszły do końcowych użytkowników.:D Wiec może możecie podzielić się już wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj doszła. Mam półgodzinne doświadczenie w jej stosowaniu. Napiszę krótko bo w zasadzie nie ma oczym. Mam model 2400. Jest głosniejsza niż moje dotychczasowe dwie pompy Atmana pracujące jednocześnie, które chyba zostaną na swoim miejscu do czasu aż rozwiążę problem cyrkulacji w sposób cywilizowany. Moment startu jest torturą dla uszu.Tytułowa pompa ma moc 5W. To jej chyba jedyna zaleta. Nie daje silnego prądu ale średnica wylotu wody jest dość duża i to dlatego. Woda w akwarium trochę się rusza, chociaż nie za mocno. Radzę kupić jakiś mocniejszy model. Na koniec. Mam już w kuchni włoski piekarnik.Pompa marea utwierdza mnie w przekonaniu, że należy unikać sprzętu z tego kraju (pompka jest wyprodukowana na Tajwanie ale dla włoskiej firmy). To moja subiektywna ocena po zaledwie chwili użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem co powiedzieć, w sumie zostałem zaskoczony przez kuriera który dostarczył pompę (dobrze ze miałem pieniądze przy sobie), jeśli chodzi o użytkowanie ..... albo jest coś nie tak albo pompa ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie o którym ja nie wiem, włożyłem ją do wiadra z 25 litrami wody i włączyłem, na powierzchni wody pojawiła sie po pewnym czasie "buła" świadczaca o jakimś ruchu wody włozylem rękę i odczyłem delikatny prąd wody pompa ma opisaną wydajność 4400 lit/h, gdy włożyłem Maxi Jeta 1000 lit/h woda wyleciała mi z wiadra taki był ruch wody.....sam nie wiem co o tym mysleć .

Jedyne co mi przychodzi do głowy to REKLAMACJA, i aż sie boję tej całej procedury

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zamknięty wlot wody? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@rs - bez komentarza :D

jeśli chodzi o akustykę pompy - także bez komentarza

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Masz inne zdanie niż ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@rs, mam swoje zdanie które jest podobne do Twoich spostrzeżeń, zamkniety wlot pompy przyjałem jako zart

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo. Żart, ale ja się chwilę zastanawiałem co tu jeszcze otworzyć żeby zaczęła pompować:D Widzę, że Ty też nie zmusiłeś swojej do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie rio , a z włoskich rzeczy to lubie parmezan i meble (ale nie wszystkie):D[OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY, i to chyba jest właściwy wybór. Jeszcze Dolomity mają fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.