Skocz do zawartości
Madej

Pompka Marea

Rekomendowane odpowiedzi

parmezan i te ich smierdzace pizze z oregano tez o kant ...potluc ;) wloskie dobre to tylko kobiety ale i to tyoko jak spia , bo tak normalnie to za duzo gadaja :D;):D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj chyba się cieszę, że irytacja terminem dostawy spowodowała rezygnację z tych pompek (2 szt.), a po przemyśleniach całą cyrkulację będą robiły dwa obiegowe Delteci.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gosciu zrobiel najlepiej .. tanio i dobrze , wlozyl do baniaka 4 Power heady 2000l/h kupil nowiutkie za grosze doslownie bo po 17 euro a kopa maja te pompy porzadnego musze przyznac bo mialem takie , podpiol je pod wlasnie taki elektroniczny czasownik na przemian , na krzyz mu pracuja i ma super i tanio w baniaku pradow wodnych a pradow ....

Musze sie na to porzadnie naprzyglondac jak mu to pracuje bo mi sie takie rozwiazanie bardzo spodobalo .

Pompy skierowal w rogach jedna dokladnie dmucha na druga i owstaja wiry wodne , po 5 minutach zmiana pomp , pozostale w przeciwnych rogacj baniaka dmuchaja na siebie :D piekna sprawa .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mu one pradu jedza?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos 20 wat ponad , walsnie ze nie tak duzo :D

Rozumie ze marea 5 Wat ale nie pompuje wody z tego co uslyszelismy :] Tunze pobiera od 11 do 15 wat ale tez te pomp sobie kosztuja ..u mnie prad nie jest drogi w zasadzie to nie patrze juz tak na "waty "

Bardzo pomyslowo to rozwiazal u nas ten gosciu , zawsze to jakas alternatywa.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem od Przemka 2 x Marea 6000l/h i jak na razie to się zastanawiam czy nie przedobrzyłem z mocą bo prądy w akwa jak w pralce (baniak 500l) . Owszem pompy trochę głośne i wielkie ale co do "dmuchania" to nie mam zastrzeżeń - alveopora która znalazła się na drodze prądu prawie się nie otwiera a jest co najmniej pół metra od wylotu pompy - przy poprzednich pompkach (Atman2000) była otwarta na max .

Gdy ustawiłem pompki z przodu w rogach a wyloty skierowane lekko do środka baniaka to na środku przy szybie wydmuchało mi piach do gołego szkła.

I to tyle spostrzeżeń po 1 dniu używania .


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim kilka słów wyjaśnienia na temat samych pomp - proszę ich nie porównywać do pomp typu power head, maxi jet itd! To po prostu pomyłka! Te pompy właśnie tak mają działać! Co z tego ze w power headzie ciśnienie przy pompie jest tak duże że palce odrywa ale 10 cm ponad strumieniem i 10 pod woda stoi?? O to właśnie chodzi w pompach typu Tunze/Marea że woda idzie szerokim strumieniem. Proszę sobie przeliczyć wydajność pompy w stosunku do wylotu - w Maxi jetach i podobnych, gdzie wylot ma rzadko średnicę 1cm(a często i mniej) do wylotu w Marea - które mają po ok.4cm i więcej.

Tak po prostu działają pompy o wirnikach śrubowych(i podobnych) - przed chwilą nakręciłem filmiki obrazujące działanie pomp Marea 3200 i Rio 3100l/h - zaraz zdekompresuję i umieszczę na www.

Dlatego też w wiaderku pompa nie wywalała wody do góry - to nie jest pompa ciśnieniowa - wzbudza prąd wody o dużej średnicy - i dlatego jest bardziej wskazana niż zwykłe głowice które tworzą cisnienie, ale w małej średnicy - poza strumieniem woda stoi..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna moze ktos sposob jak przerobic rure wprowadzajaca do akwa zeby dawala choc troche podobny efekt? Nie chodzi mi o montowanie sruby tylko przerobienie wylotu.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Przemek czekam na ten filmik obrazujacy prace tej pompy:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz czytam i ogladam:D:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Z uporem maniaka będę wymieniał wady Marea Stream 2400. Dwie doby po zainstalowaniu w akwarium wyłączyłem ją na kilka godzin. Po tym czasie pompka nie zastartowała pomimo podłączenia do prądu:) Nie pomagało ani stukanie w nią, ani prośby, po prostu umarła. Dopiero wyjęcie jej ze zbiornika i silne potrząśnięcie pomogło. Zaskoczyła ale nie mam pewności czy uda się następnym razem. To zdarzenie oraz przerażliwy warkot towarzyszący startowi dyskwalifikuje, moim zdaniem, ten sprzęt do pracy w systemie on-off. Jest zrobiony po to żeby go sprzedać a nie po to żeby działał. Czy jest to powód do złożenia reklamacji w przyp. powtarzających się problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie reklamacje sa ciężkie :D

Wyślesz to i po jakimś czasie dostaniesz spowrotem z opisem że sprzet działa ale zawsze warto próbować bo mże dostaniesz nową pompe


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azmodan ale dlaczego ciezkie ? skoro jest ewidentny feler zalozmy , to dlaczego ciezka miala by byc taka reklamacja ?podejrzewam , ze nikt nikomu przeciez l`aski nie robi w takim przypadku ....tak czy nie ? ani tez logicznie myslacy sprzedawca nie powinien utrudniac bo mogla sie przeciez trafic jakas felerna pompa.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca odsyła do producenta ten podłacza i odsyła z odpowiedzią: DZIAŁA


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.