Skocz do zawartości
nanorafa

Zasilanie awaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jeden temat wakacyjny, jakie urządzenie do podtrzymywania zasilania, czyli jakiś inwerter 12V DC - 240V AC polecacie? Musi ładować akumulator w stanie spoczynku (czyli kiedy jest napięcie w sieci), i generować właściwy przebieg napięcia zmiennego tak aby ruszyły pompy cyrkulacyjne i odpieniacz.

Jaki akumulator jest bezpieczny do postawienia w domu (żeby żadne gazy się z niego nie wydzielały)?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie odpowiedz na twoje pytanie ale polecam ci kupic UPSa od komputera i bedziesz mial wszystko w jednej skrzynce i napewno zadziala jak bedzie potrzebna. Ja mialem podlaczona przez rok ale juz nie uzywam bo dodatkowy wiatraczek to dodatkowy halas...

Pozdrawiam

Daniel

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem aku żelowy 63Ah plus przetwornice samochodową plus ładowarkę do aku plus przekaźnik na 230V 4-ro stykowy i to wszystko ładnie połączyłem i jest git :) Mogę wrzucić schemat podłączenia tego wszystkiego aby to miało ręce i nogi. Poprzednik pisał że wystarczy UPS od kompa, niby tak ale na jak długo? Tam jest aku zaledwie 7Ah. Przy mojej konfiguracji mam czas pracy ok 30 godzin przy obciążeniu 20W (wystarczą falowniki).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dawaj schemat, bo przyznam, że w Lidlu widziałem przetwornicę za 70zł :) (chyba że to było 250zł a ja źle pamiętam :) )


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Darev czy to działa gdy nikogo nie ma w domu albo śpią?

Ja jadę na UPS-ach :rolleyes:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa w pełnym automacie, ponieważ przekaźnik przełącza gdy mu zabraknie zasilania z sieci. Schemat zaraz wrzucę, muszę tylko ładnie narysować:)

Wrzucam fotkę ups.jpg

Wymaga to rozebrania przetwornicy i jak coś to służę pomocą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.