Skocz do zawartości
maxx5

PROSZĘ O POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam w UK MAM KILKA PYTAŃ JESTEM NOWICJUSZEM W MORSKIM AKWARIUM!!!

założyłem je miesiąc temu kolega sprzedał mi kompletne aqua one 190 marine akwarium było kompletne ale mi chodziło o większe miałem takie 450l chodzi oto że ono stoi na podłodze nad nim zbudowałem bar ten projekt był już od dawna tylko trzymałem w nim pawie oka kupiłem osobno dokupiłem odpieniacz tmc v2 800 oświetlenie Arcadia T5 marine lights i filter aqua one 1200 kubełkowy pompy 3 cyrkulujące ale myślę że są za małe !!! sump jeszcze nie mam ale chcę zbudować mam tylko problem jak to zrobić ponieważ akwarium jest na podłodze mam 70kg żywej skały i 11 ryb wiem że to dużo ale to dlatego że kupiłem 2 akwaria i założyłem jedno mam jeszcze w jednym miejscu problem z piaskiem robi się czarny nie wiem wyczytałem że to może od słońca ??? proszę o pomoc

1jaki powinien być odpowiedni sprzęt????

2 jakiej mocy pompy cyrkulujące ?

3 jak zbudować system filtrujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj maxxiu czeka Cie duuuuzo czytania. Tak na szybko:

Akwa koniecznie wyzej niz sump (no albo sump wyzej niz akwa) wtedy korzystasz z piekna grawitracji

Kubelek na 99% nie bedzie Ci potrzebny

Swiatlo - moga byc T5-ki ale podaj moc oswietlenia

Cyrkulacja - wielkosc cyrkulacji jest wazniejsza od ilosci pomp

Ustal jakas docelowa obsade bo niestety nie ma setup-u uniwerslanego

Wszystkie pytania ktore zadales i te ktore zadasz na tym etapie maja po kilka stron odpowiedzi na forum. Prosze pokaz ze potrafisz zadac sobie trud i odrobic prace domowa. Akwarystyka morska to nie to samo co gupiki. Blad ktory juz popelniles to to ze wziales sie za takie hobby bez przygotowania merytorycznego. To nie tylko pieniadze na sprzet, potrzebne jest duuuuzo cierpliwosci i serca. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. jesli czegos nie zrozumiesz to zapytaj o konkretny problem a nie o gotowe rozwiazanie.

Mimo wszystko zycze Ci powodzenia bo to jest piekne hobby.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Dzień dobry,

po drugie bardzo chaotycznie napisany wątek, może wstaw duże litery, przecinki i kropki,

po trzecie filtr kubełkowy raczej nie nadaje się do morskiego,

po czwarte czarny piasek do wywalenia,

po piąte poczytaj dział Dla nowicjuszy.

Nikt nie da Ci gotowego przepisu na akwarium.

Wstaw zdjęcia, napisz jakie wyniki podstawowych testów, wymień ryby jakie trzymasz. Pomoc masz tutaj:

http://pl.reeflex.net/

:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.