Skocz do zawartości
bamboo

Aptazja zniknęła

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu sprzedałem swojego rożka. Oczywiście aptazja wrocila po jakims czasie w miejscach gdzie była zjedzona.

Urosły 2 - 3 gigantyczne sztuki, ktore najpierw cos "nadgryzło", a pozniej zniknęły kompletnie.

W akwarium mam 2 błazny, salariasa, doktorka, jeżowce, kraby i krewetki czyszczące. Nic co mogłoby zjeść aptazję.

Macie może pomysł co mogłoby ją zjeść ? :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może krewetki?


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na krewetki lub "jeza" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeżowca wykluczyłem, bo 1 z miejsc jest dla każdego z moich 3 jeżowców niedostępne totalnie ;)

Krewetki czyszczące ma chyba każdy w akwarium i nie wierze ze one mogą jeść aptazję, bo wtedy nie byłaby to plaga tylko bonusowe żarcie dla załogi...

Pisze tego posta, ponieważ wcześniej (dosłownie 2 dni po eksmisji rożka) zniknęły mi zoa z 1 skałki. Myślałem, że może były nadgryzione przez rożka i padły, jednak teraz się mocno nad tą teorią zastanawiam....

Aaa, co ważne - ostatnio zobaczyłem w szparce między skałami białego kraba z białymi szczypcami, coś pomiędzy porcelanowym, a mitraxem. Może ktoś ma pomysł, czy jego obecność może być powiązana z aptazją itd.

Dzieki!


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz dokladnie te krewetki ? jesli wundermani to one przewaznie lubia aiptasie jesc.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie właśnie nie wundermani :/ Mam zwykłe lysmata abonensis (z białym paskiem na grzbiecie).


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawostka, ja miałem dosyć okazałą aiptasję w sumpie. Ponieważ w akwarium jest wudermani, to się nią specjalnie nie przejmowałem. A tu od jakiegoś czasu nie ma...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak Jader powiedzial "to jest ciekawostka"...chcialbym zeby taki cud i u mnie sie zdarzyl...mysle ze rozek przed odejsciem rzucil jakowa klatwe na aiptasie,bo inaczej i bardziej racjonalnie wytlumaczyc tego sie nie da...oby ta klatwa trwala...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, może masz niestabilne parametry wody dla róż kochanych przez nas wszystkich? :-)


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.