Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem a może duży chodzi o to ze mam 264 litrowa solniczkę problem jest taki że kupiłem ja w oryginalnym zestawie wraz z stolikiem pod nią . Akwarium ma wymiary dł :121 x szer. 42 cm x wysokie na 60 cm . Problem leży w szafce pod akwarium otóż jest ona podzielona na 2 połowy ścianą działowa idzie przez środek co za tym idzie mam do dyspozycji 2 połówki o wymiarach 56 cm długą i szeroka na 33 cm wysokie na 50 więc mam mało miejsca na sump dla takiej solniczki, pomyślałem żeby wykorzystać obie połówki na sumpa tz. zrobić dwa mniejsze sumpy o podanych wyżej wymiarach i połączeniu ich poprzez rurę ale nie mam pojęcia jak je podzielić co i jak zrobić w 1 no i co zrobić w 2 . Może do 1 dać filtr a w 2 trzymać odpieniacz + żywą skałę lub coś innego czy może jest jakieś leprze rozwiązanie dla tej sytuacji . A może dokupić oddzielną szafkę tylko na sump ? .Nie mam zamiaru zmieniać stolika pod szafkę :) . Mam zamiar trzymać w solniczce wszystkiego po trochę tak żeby ze sobą nie kolidowało a razem ładnie współgrało .

znalazłem coś takiego przed chwilą kompletny zestaw ale czy on jest wart świeczki

http://www.thatpetplace.com/pet/prod/245079/i/1/product.web

wszystko w 1

na youtoybe filmik :

wymiarowo zmieści mi się w 1 szafce w 2 może zrobić miejsce w takim przypadku na dolewkę co o tym sądzicie ?

Nie ma to jak być początkującym :/


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mozna połaczyc dwa male sumpy kolankiem i wykorzystac zasade naczyn polaczonych. Praktycznie jak bys mial odpieniek zewnetrzny np ap600 to moglbys go trzymac w jednej czesci, wtedy sump nie musialby byc tak duzy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nad czymś takim myślałem bo te rozwiązanie z tym gotowcem to trochę lipne mało biologiczne no i niema miejsca na grzałkę co wiąże się z umieszczeniem jej w solniczce co jest nie do przyjęcia :D co do sumpa czy w takim przypadku robić przegrody czy po prostu w 1 trzymać np tego ap600 a w drugim skalę lub coś innego . Tutaj np jest z dolewką odrazu

http://www.thatpetplace.com/pet/prod/245080/product.web

tylko tak jak mówiłem nie ma miejsca na grzałkę a jednak będzie potrzebna bo noce w tym wygwizdowie zimą są zimne :/ a ogrzewanie na noc w domu wyłączam . Żona twierdzi że jakby tak policzyć koszta to na to samo wyjdzie i ona by wzięła tą opcje z dolewką :/.Ahh te kobiety :/

Edytowane przez R3n1
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie pytanie co chcesz tam mieć... DSB (to juz wiecej zachodu-jesli chodzi o komory).... AP600 ma 60cm wysokości plus kilka centymentrów na wyciaganie kubka (piszesz, że masz do dyspozycji 50cm wys-wiec w szafce go nie zmiescisz). Ja bym nie kombinowal z tym sumpem na łaczenie. Zrób dwie komory-1.odpieniacz, grzalka.2-pompa obiegowa plus skała i jest git ok 80litrowy sump da rade sklecic u Ciebie.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem wszystkiego po trochę tak ze DSB też będzie . No nie wiem czy 80 litrów z tego wyjdzie zaczynam się skłaniać na ten zestaw ale jeszcze ciągle patrze za jakimiś innym opcjami .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.