Skocz do zawartości
Lunatic

Akropora formosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Akroporą, od jakiegoś czasu zaczyna tracić kolor od spodu, robi się mleczno biała, siedzi u mnie w zbiorniku już około 3-4 miesiące a problem zaczął się od około 1 miesiąca.

Akwa ma 112 litrów brutto, światło to 150W HQI i od wczoraj dołożyłem 2x24W aktyniki.

Parametry:

KH - 8

PO4 - 0,06 (mierzone 3h po wyjęciu butelki pułapki z pokarmem na pistoletówę)

Ca - 400

Mg - 1470

Dodam zdjęcie (przeprasza za jakoś ale mój aparat jest już w opłakanym stanie i dzisiejsze telefony maja lepsze parametry :)

Co z nią zrobić, urwać "chorą" część czy zostawić i czekać, chociaż z dnia na dzień jest coraz gorzej.

post-11568-0-89986100-1307873619_thumb.jpg


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten koral nie nadaje sie juz tylko do utylizacji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona koloru to w ogóle nie ma więc stwierdzenie że traci kolor od dołu jest raczej nieporozumieniem. Ona po prostu traci tkankę. Z jej ogólnego wyglądu można wywnioskować słabe warunki - wegetowała dopóki mogła, ale widocznie przestała widzieć sens...

A co nie tak? Nie da się tak na odległość wystawić diagnozy: może testy kłamią, może brak cyrkulacji, może kiepski żarnik, może coś w wodzie ... może ...może...

PS. Może mnie niektórzy będą chcieli zjeść po tej wypowiedzi bo przecież oni mają i "żyje", ale w tak małych zbiornikach, najczęściej z obsadą mieszaną i przekarmianych utrzymanie warunków dobrych dla SPS-ów jest bardzo trudne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie poleciała do końca to odetnij martwą część ale razem z kawałkiem zdrowej tkanki, przyklej ją i może coś z tego będzie. Jeśli tak zostawisz to raczej padnie na pewno.

Pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to potnij ją i zrób kilka szczepek, postaw w różnych miejscach i pod względem cyrkulacji i światła. Sądząc po kolorze to ani światło jej do końca nie leży, ani woda, może za dużo mikroelementów, na pewno za dużo syfu w wodzie. Jak często robisz podmianki, jakiej używasz soli ile czasu ma i jaki to żarnik, jakiego używasz odpieniacza?

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg jest za dużo trzymaj ok 1350,Ca za mało 430 będzie lepiej jej służyć a kH 7 ,PO4 nie jest tragedią nie dawaj mikroelementów przez jakiś czas bo kolor jej jest trochę marny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to potnij ją i zrób kilka szczepek, postaw w różnych miejscach i pod względem cyrkulacji i światła. Sądząc po kolorze to ani światło jej do końca nie leży, ani woda, może za dużo mikroelementów, na pewno za dużo syfu w wodzie. Jak często robisz podmianki, jakiej używasz soli ile czasu ma i jaki to żarnik, jakiego używasz odpieniacza?

Pozdrawiam

seb

Jutro ją potnę, co do soli używam Tropic Marin Pro-Reef, podmianki robię średnio co 8-9 dni, w baniaku nie ma życia oprócz korali oczywiście, krabów i ślimaków które przyszły ze skałą dlatego staram się nie szaleć z podmianami bo nie chcę wyjałowić zbiornika, podmieniam 10 litrów, akwarium ma 112 w tym niecałe 20kg skały więc wody jest niecała 100 albo i mniej. Akwarium odpalone w styczniu na wodzie z działającego zbiornika, co do żarnika ma max 3 miesiące AM 16kK. Odpieniacz to AM Biostar Flotor tylko zamiast tej okrągłej gąbki w środku dałem pokruszoną skałę. Powiem, że akropora rośnie tylko od spodu ją coś atakuje.

Do wody nie leje nic, robię tylko podmianki. Co do testów robione Salifertem.


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko bajka, a jednak coś ją męczy, no nic to, zrób jak mówisz, zobaczymy co się będzie działo, a cyrkulacji ile tam masz?

\

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko bajka, a jednak coś ją męczy, no nic to, zrób jak mówisz, zobaczymy co się będzie działo, a cyrkulacji ile tam masz?

\

Pozdrawiam

seb

No tutaj może być problem bo są 2 pompki 900 na bocznej ściance i 1800 na tylnej, dodam ogólne foto poglądowe jak pompki są zamontowane. Sądzisz, że ma za mało / za dużo obiegu wokół siebie ?

post-11568-0-80369000-1307910987_thumb.jpg


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja w miarę ok, ale sądząc po kondycji miękkasów to z wodą nie do końca jest tak jak pokazują testy, myślę że baniak jeszcze nie jest gotowy na sps-y najprawdopodobniej, albo po prostu filtracja nie wyrabia.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja w miarę ok, ale sądząc po kondycji miękkasów to z wodą nie do końca jest tak jak pokazują testy, myślę że baniak jeszcze nie jest gotowy na sps-y najprawdopodobniej, albo po prostu filtracja nie wyrabia.

Pozdrawiam

seb

To zdjęcie było robione około miesiąca temu, od tej pory grzybki po lewej stronie strasznie się rozrosły. Kurcze sam nie wiem co jej dolega, bo tylko z tą akroporą mam problem, od czasu tego foto doszedł jeszcze ukwiał który normalnie się pompuje, od 2ch dni mam jeszcze 2 montipory ale to za krótki czas, żeby coś o nich powiedzieć.

A może to coś w baniaku, w sumie może rozgwiazda coś w tym stylu:

http://pl.reeflex.net/tiere/719_Asterina_gibbosa.htm

http://pl.reeflex.net/tiere/3216_Asterina_sp.%2002.htm

ciężko mi stwierdzić która dokładnie, słyszałem, że lubią akropory ale sam osobiście nigdy jej na niej nie widziałem, zawsze jest "w pobliżu", jak na razie ma max 5mm.


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiesz co jej dolega? Ładnie rosną Ci miękasy a to znaczy że sps-y za cholerę nie wyrobią. Masz jednego który potwierdza tą teorię. Co jeszcze chcesz? To nie cazs ani zbiornik na sps-y.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.