Skocz do zawartości
robi

Led - ciekawe cacko !

Rekomendowane odpowiedzi

To co chyba zasługuje na uwage to możliwość "kierunkowania" światła ,choć może zdania są podzielone...

http://www.discusforums.com/forum/viewtopic.php?p=167474

http://www.maxspect.com/MAZARRA_P1.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super pomysł


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że ceny powalają


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gadać, taki system to gadżet na pełnym wypasie i ładny, a czy ceny tak strasznie powalają nie powiedziałbym.


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Estetycznie super, nie takie obleśne pudło jak większość lamp LED.

A to kierunkowe oświetlanie na 100% stanie się standardem, to jest jedyne rozwiązanie żeby doświetlić wszystkie zakamarki akwarium. Słońce też nie świeci prosto z góry pod kątem 90' cały dzień.

Jedyne do czego bym się przyczepił akurat w tym modelu to że soczewki ledów wystają z opraw i dają po gałach jak się siedzi na wprost baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o cenie tego cacka ,bo ja w tych sprawach zielony jestem a planuje led nad wodą.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja tu jestem nowy, ale na moje oko to ledy tam są porządne zastosowane no i wygląd jakiś to ma co nie o każdych można powiedzieć. Cena nie jest zła, zobacz sobie po ile chodzą takie "kostki" led u innych producentów. Płaci się za modę na led ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Piekne sa te lampy-panele...dla mnie bylo by idealnie,gdyby kazdy z takich paneli mial 20w,wtedy mozna by cos ciekawego stworzyc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 LED Module 120w inc Controller, Mount and Power Supply - $1349.95

3 LED Module 180w inc Controller, Mount and Power Supply - $1799.95

Ceny masakra :o


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekin1 -jest też taka opcja"2 LED Module 100w inc Mount and Power Supply - $799.95

3 LED Module 150w inc Mount and Power Supply - $949.95"

tylko 20 lub 30 wat mniej ale cena chyba przystępna.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tańsza opcja nie ma komputera a z tego co widzę to na forum sami maniacy "wodotrysków" siedzą więc raczej odpada, pomijając już to że na syfiastych diodach, bo Cree już się nie załapało na wersję oszczędnościową. Poza tym zastosowane w droższej wersji XM-L do najefektywniejszych też nie należą. Takze diabeł tkwi w szczegółach - znowu płaci się za design, który moim zdaniem pomimo że fajny to i tak nadaje się do szerokich (myślę że od 80 cm) zbiorników aby wykorzystać możliwość pochyłu, poza tym i tak ukryłbym go w koronie bo daje po oczach jak "lampa na przesłuchaniu".

Jeśli juz płacić za design taką kasę to sądzę że powinien on jeszcze co rano jajecznicę robić, prać skarpetki i czasami żonę zastępować w ...

No ale cóż, każdemu ze swoimi pieniędzmi wolno robić co mu się podoba.

Chociaż z drugiej strony jakby one w Polsce kosztowały tyle co w dolarach - bez cła, vatu, dopłaty za gwarancję to cena jakoś specjalnie nie szokuje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słońce też nie świeci prosto z góry pod kątem 90' cały dzień.
ale z drugiej strony też nie świeci z różnych punktów na widnokręgu nie przesuwając się przez cały dzień...

Pozdrawiams

eb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to pie....... Na t5 jakoś nikt nie narzeka , że świecą pod kątem prostym ....


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.