Skocz do zawartości
airybartosz

Wyłaczacie podczas karmienia cyrkulacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis wylądowały w moim baniaczku pierwsze ryby parka błazenków

1. pytanie brzmi czy wyłączacie podczas karmienia cyrkulacje i odpieniacz.

2. ile razy dawac im dziennnie pokarm w sklepie sprzedawca mi powiedzial ze na parke błazenków w zupełnosci wystarczy pół kostki mrożonki raz dziennie tylko z doswiadczeniea z słodkowodnego akw wiem że lepiej karmic mniej a częsciej jak to jest z solniczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane setki razy użyj wyszukiwarki :)

1. Nie wyłączam

2. Najlepiej karmić 3x dziennie rano, w południe (jak nas nie ma można dać automatyczny karmnik z suchym) i na wieczór, są oczywiście ryby, które trzeba karmić częściej, jak dobrze pamiętam to anthiasy mają krótki przewód pokarmowy i wymagają częstego karmienia...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wyłączam odpieniacza nigdy, cyrkulacji też. Chcą ryby jeść, niech ganiają :)

2. Ja karmię małymi porcjami, 1 dawka rano, a w godzinach 16-23 od 2 do 5 razy, zależy jak mi się spodoba ;) Ale to dosłownie po szczypcie różnych suchych pokarmów...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie

2 1 x dziennie


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w oceanie ktoś wyłącza cyrkulację na czas karmienia?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam na jakieś 2min, pół kostki na dwa Błazenki to chyba trochę dużo.

no mi tez sie wydaje troche dużo i dałem im to na 2 razy powymiatały wszystko

a cyrkulacje wyłączyłem niech mają łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie wyłączam bo fajnie to wygląda jak żarcie lata po całym akwarium, a rybki mają troszkę sportu z łapaniem.

Ja karmię 1/3 kostki i daję ją w jednej albo dwóch porcjach - na 4 niewielkie ryby.

To tak samo jak z gupikami, karmisz raz i od razu widzisz czy nie za dużo. Na to nie ma wzorów matematycznych, to trzeba zaobserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmie co 2-3 dni, przy wyłączonym odpienku i czesci falownikow

ale reguły tutaj nie znajdziesz

bo dodam że dla babki i krewetki czyszczacej raczej codziennie kilka płatków tropicala wrzucam zeby d*py zapchały i nie wariowały


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blazny jedza z pensety :D. Jedna kostke rozmrazam wieczorem, czesc skarmiam, troche idzie dla LPSow a ok 1/3 zostaje na rano dla blaznow.

Przy okazji i szesciopregi i brzydal gonia za tym co lata po zbiorniku.

Cyrkulacje wylaczam na multicontrolerze

A z ciekawosci spytam CO dajecie?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile wyłączam z 2 powodow, po pierwsze zeby tubki zdążyły zjeść i nie wywialo im z pyszczkow, a drugi powod to mandaryn, nie lubi uganiac sie za szybko plywajacym jedzieniem, tylko skubie opadajace na dno:)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blazny jedza z pensety :D. Jedna kostke rozmrazam wieczorem, czesc skarmiam, troche idzie dla LPSow a ok 1/3 zostaje na rano dla blaznow.

Przy okazji i szesciopregi i brzydal gonia za tym co lata po zbiorniku.

Cyrkulacje wylaczam na multicontrolerze

A z ciekawosci spytam CO dajecie?

Jeśli pytasz o rodzaje pokarmów to:

Mrożonki dla ryb :

Artemia

Kryl drobny

Kryl gruby

Krewetka krystaliczna

Mięso krewetki piaskowej

Lasonóg

Ikra ryby morskiej

Suche pokarmy :

Hikari marine A

Hikari marine S

Hikari algae wafers

JBL spirulina premium

JBL krill premium

I z tych rzeczy różniste mixy. Każde mrożonki wzbogacam Sera fishtamin - 7 kropli na dawkę pokarmu.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja na start kupiłem artemię ze spiruliną i jakieś płatki.

Płatki okazały się fe, więc na razie tylko artemia mrożona, co niedziela swięto u rybek bo jak jadę do akwarystycznego to biorę 'działę' żywej, hodowlanej artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmienie to chyba najprzyjemniejsze chwila przy akwarium. Juz podejscie do akwarium wywoluje podniecenie nie tylko u ryb :lol: Dla takich Mandaryna czy Loretki cyrkulacje musze na chwile wylaczyc. Inaczej szybsze obzartuchy zmiota wszystko ze menu i niejadki zostana niezadowolone. Po chwili ja wlaczam nie ganiaja.

Najszczesciej stosowany pokarm to wlasna produkcja oprocz tego raz dziennie spirulina lub kryl w platkach czasami mozczone w czosnku.

Z reszta na ostatnim zlocie w Milowce tyle tego nawkladali ze sklep by wykarmil

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na ogół nie wyłączam, a ostatnio mrożonki wrzucam do sumpa, do komory z pompą i po rozmrożeniu wypadają z rury powrotu w akwa. Czasami na chwilę zatrzymuję jak karmię suchym, aby opadł na dno dla mandaryna.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w wiekszosci zagadnien morszczyzny tak i tu mamy do czynienia z bardzo indywidualnym tematem. Podpowiem poczatkujacym tylko tyle, ze wylaczanie pomp podczas karmienia pomoze opanowac no3 i po4 z racji tego, ze pokarm bedzie wyjedzony przez ryby i nie bedzie ladowal w zakamarkach skaly gdzie moze sie rozkladac i psuc wode. W dojrzalych akwariach, w kazdym zakamarku juz cos zyje, wiec sie tylko ucieszy z obiadu z dostawa do domu :):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.