Skocz do zawartości
Gość dieter25

Zasolenie 1,018 problem z koralami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Jako początkujący borykam się ze swoim zbiornikiem,zadawałem dużo pytań męczyłem zaawansowanych morszczaków(mam na myśli @Nika i @Stani ).Moje problemy z koralami ,problem z niskim Mg,Ca lałem jod podnosiłem parametry a to wszystko na nic aż mi wstyd się przyznać ale zasolenie wynosi u mnie 1,018 ,winny okazał się hydrometr jak i ja. Ja sypałem ok 30 gram soli na litr (bo tak wyliczyłem z opakowania jak 2 kg jest na 60 litrów lub 4kg na 120 to wychodzi 30g na litr).

Oczywiście zawsze wodę na podmiany miałem podgrzaną do 25 stopni i hydrometr zawsze pokazywał 1,023 a w akwarium 1,024.Dziś kupiłem spławikowy i co??? 1,018 :angry:

Wstyd taki błąd popełnić a ten hydrometr wychyłowy instant ocean to w ogóle lipa.

O ile mogę podciągnąć dziennie zasolenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić solankę jak do podmiany i uzupełniać odparowaną wodę aż do uzyskania właściwego zasolenia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie podmianke o wyzszym zasoleniu i ci sie wyrowna,najlepiej jak zrobisz np 2 w odstepie 2 tygodni zeby ci naraz zasolenie nie skoczylo z 1,018 na np 1,025 ..pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mam teraz 1,018 i robię 10 litrów solanki o zasoleniu ok.1,026 myślę że to wielkiego szoku nie będzie ??

A czy zasolenie ma wielki wpływ na zawartość Mg i Ca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w soli (nie wiem jaka uzywasz masz zawarte i ca i mg) mysle ze jak jest niskie zasolenie to tych zwiazkow tez moze byc malo.zrob podmianke i zobacz ile ci wzrosnie ca i mg a bedziesz mial odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.k dzięki za szybkie odpowiedzi.

Szkoda że wcześniej nie przyszło mi do głowy sprawdzić hydrometr :blink:

Mam nadzieję że moje euphylie odżyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję tak jak Sygen napisał jeśli masz taką możliwość. Posoloną wodę na dolewce. Zasolenie będzie Ci się podnosiło powolutku. Oprócz tego możesz oczywiście zrobić podmianę.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak właśnie zrobię jak radzicie,zrobię podmiankę 10 l o zasoleniu 1,024 i do dolewki dam też solankę o zasoleniu 1,024.

Tak mi do głowy przyszło jak by ktoś z okolic bielska miał refraktometr to bym chętnie sprawdził ten nowy spławik bo teraz to już w ogóle nie wiem czy jest O.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wychyłowy miernik też zaniża, ale jak sprawdzałem w sklepie, to spławiki też miały rozbieżności. Najlepiej sprawdzić w sklepie dwa rodzaje. Jak wynik będzie identyczny, to znaczy że są dobre.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ale mój wychyłowy zawyża i to dość dużo bo pokazuje 1,024 a spławik 1,018.

A np.soli instant ocean sypałem ok.30g na litr a TMBA też coś ok.tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no błąd powstał juz na początkowym wyliczeniu ze sypiesz te 30 a nie blizej 34 gram(W Zaleznosci od marki soli). te kilka gram zrobilo taka roznice. salimetry nie są złe tylko trzeba zrobić dla pewnosci test porownawczy z refraktometrem i sobie dodawać/odejmowac roznice, przestrzegając zasad dzialania dla danego typu np. spławikowy potrzebuje chwili w wodzie/solance badanej pobyć i to na srodku baniaka a nie przy szybie by dodatkowo zminimalizowac napiecia powierzchniowe na odczyt. ja wybralem refraktometr ze względu na czas pomiaru czyli od razu - sam dlugo zwlekalem z zakupem refraktometra stad nabyte doswiadczenie/wpadki :) Pozdro!

p.s.

1.024 dolewka to chyba za mocny towar na te upały. ja bym polowe z tego dał czyli 16 g na 10 litrow. spiesz sie powoli


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Luft zawsze jak poleci za szybko zasolenie to rozcieńczę z RO.

A tak teraz kukałem na jakiś kalkulator i on wylicza TMBA na 1 litr ok.38gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja na razie używałem tylko 2 rodzajów soli, ale na obu pisało żeby sypać 36 gram aby osiągnąć 1,021. Na początku nie miałem nawet przyrządu do mierzenia zasolenia, więc odliczyłem sól naczyniem z podziałką. Potem jak przyjechał hydrometr to zasolenie się potwierdziło, było 1,021 jak pisał producent.

Jak czytam na forum o tych wszystkich testach i urządzaniach do pomiaru parametrów które nam sprzedają za grubą kasiorę to nóż się otwiera w kieszeni :bang head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie to i będziesz miał święty spokój.

http://aukcjewp.wp.pl/refraktometr-lunetkowy-pipeta-wkretak-szmatka-i1655395630.html

Pozdrawiam :D


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.