Skocz do zawartości
Daniel00

ROWA Carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Tak, wiem było już sporo takich tematów. Ale chciałbym żeby ktoś pomógł mi w tym konkretnym przypadku i wytłumaczył to dość łopatologicznie :) Zastanawiam się nad włożeniem do panelu filtracyjnego ROWA Carbon. I teraz pytanie : Co jaki czas go wymieniać ? Czy wgl można stosować na stałe? Czy nie usunie z wody pierwiastków śladowych? Może jest lepszy węgiel jakiejś innej firmy ? Z góry dziękuję za odpowiedzi i prosze o nieusuwanie wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś jeszcze opisał jakie masz to akwarium co za obsade masz to bylo by wiadomo co ci doradzić.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze bylo sporo takich tematow a rozpoczynasz nowy. Uwierz mi Daniel ze w ciagu ostatnich pieciu lat nic sie nie zmienilo w dzialaniu wegla aktywowanego i odpowiedzi sprzed roku sa caly czas wazne. A Tobie sie nie chce szukac :( Ale zeby nie bylo ze nie jestem pomocny to masz:

- w zasadzie kazdy wegiel aktywowany moze byc

- te robione ze skorup kokosa podobno sa lepsze - (tylko podobno)

- czas dzialania zalezy od wielu czynnikow, np czy stosowales ostatnio jakas chemioterapie, czy zbiornik jest mlody czy dojrzaly, jak dobry masz odpieniacz.

-pierwiastkow sladowych nie usunie

- kazdy wegiel zanim podasz zalewasz wrzaca RODi, czekasz az ostygnie, odlewasz wode i tak kilka razy.

I czytaj chlopie forum bo juz na wszystkie pytania sa odpowiedzi

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie węgla aktywowanego duzo zależy od obsady w twoim akwarium, bo jeżeli masz kilka sztuk miękasów lub kilka sztuk rybek to węgiel ci nie jst potrzebny. Węgiel stosujemy jak mamy dużą obsadę i mamy różne gatunki koralów. Zwierzaki te wytwarzają różne związki chemiczne w celu obrony przed innymi koralowcami i węgiel usuwa te nie pożądane zwiazki. Rodzaj i wytwarzanie węgla tez jest bardzo ważne bo nie każdy wegiel jest taki sam, stosujemy taki który nie ma w sobie zawartosci fosoranów i innych nie potrzebnych zwiazków, więc nie każdy węgiel sie nadaje do zastosowania w akwarystyce morskiej. Rowa, grotech, KZ są to marki sprawdzone i śmiało można je zastosować. Ja osobiście stosuje węgiel non stop i wymieniam cały wkład raz w miesiacu. Prościej i na chłopski rozum chyba sie nie da, jest jeszcze wiele zalet stosowania węgla ale to już ty musisz sam sobie poszukać.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, strasznie mi to pomoglo. Temat można zakmnąć lub usunąć - pozostawiam to moderatorom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.