Skocz do zawartości
thomas kay

jakie testy kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zakupione testy do NO2, NO3, PH firmy Salifert. Podobno najlepsze. W najbliższym czasie chciałbym dokupić jeszcze testy na kh, mg, ca i krzemiany oraz PO4. I Tego się właśnie tyczy moje pytanie. Czy one też powinny być z Saliferta czy może w poszczególnych przypadkach lepsze są testy jakiś innych firm? Jak już mam wydać pieniądze to chce kupić coś możliwie najdokładniejszego. A może nawet testy NO2,NO3 i PH też powinny być innej firmy? Coś mi świta że gdzieś już była podobna dyskusja, ale raz że nie udało mi się jej znaleźć a dwa że może warto trochę odżwieżyć temat. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2, NO3 to wedlug mnie tropic marin sa lepsze reszta saliferta moze byc


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH - TM

PO4 - TM

NO3 - TM

PH - salifert

NO3 - salifert

MG - salifert

CA - salifert


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2, NO3, PO4 - najdokładniejszy to SEACHEM

KH, CA, MG, PH - SALIFERT


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na PO4 w tej "normalnej" cenie wystarczy jedynie, zeby z grubsza wskazac wynik. Tu, gdybys potrzebowal lepszej dokladnosci, to jak napisales, trzeba bedzie siegnac do kieszeni.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle może poczekam na jeszcze kilka odp. i uda mi się wyciągnąć jakąś średnią bo teraz ile osób tyle opinii. Hehe, myslałem że jakiś konsensus panuje a tu widzę że każdy trcohę co innego proponuje chociaż w ramach 3 firm więc poszukiwania delikatnie zawężone:D Dzięki


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie odradze NO3 saliferta - mi moj pierwszy w ogole nie 'dzialal' (zawsze wskazywal zero). PO4 saliferta tez dokladnosc ma taka ze w zasadzie ciezko cokolwiek z niego wyczytac... Ma za mala dokladnosc wg mnie. I odczytywanie tak bladych kolorow nie na moje meskie oko - bycmoze inne testy sa lepsze (ale nie wiem bo nie probowalem w sumie, aczkolwiek saliferta nie polecam)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297742 raku-kraku :

Ja jedynie odradze NO3 saliferta - mi moj pierwszy w ogole nie 'dzialal' (zawsze wskazywal zero). PO4 saliferta tez dokladnosc ma taka ze w zasadzie ciezko cokolwiek z niego wyczytac... Ma za mala dokladnosc wg mnie. I odczytywanie tak bladych kolorow nie na moje meskie oko - bycmoze inne testy sa lepsze (ale nie wiem bo nie probowalem w sumie, aczkolwiek saliferta nie polecam)

Ja też żyłem w świadomości przez rok,że mam NO3 zero,Salifierd.Jak się skończył to nowy pokazał 20.Ciekawe czy ten nowy pokazuje dobrze bo teraz znów jest zero,ale skoro duża Hanka pokazuje 0,03 to to widocznie tak jest,najnowesz kulki od Przemka działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest duża hanka?? Slangiem jakimś operujecie i człowiek nie bardzo rozumie:P


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było od razu napisać, że najlepsze są testy Hanna :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niejeden z nas :)

Mysle, ze nikt myslacy sie az tak daleko nie wychyli.

Kto to powiedzial, ze Hanna jest najlepsza ? To musi byc ktos odwazny, lub nie znajacy innych testow, ktorymi te Hanne sie sprawdza.

Dla naszych celow, jesli chodzi o akwarium z twardymi, Hanna, Rowa, Macherey, Seachem, Gilbert i kilka innych sa wystarczajaco dobre. Dla akwarium z miekkimi, gdzie wystarczy pomierzyc czy PO4 jest ponizej czy powyzej 0,1 mg/l czesto wystarcza Salifert itp. Inne testy znanych firm czesto nawet tego nie potrafia.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ależ oczywiście zgadzam się z Tobą. :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jakie testy ? odpowiem - ŻADNE ! 50 % testów (albo i więcej ) kłamie i są po to by zadowolić gościa że ma dobre parametry.Wczoraj zrobiłem inwentaryzacje i kalkulacje w testach, kasy wydałem na nie ho ho , większość nie dokładnA np. test na kh 3 różne testy i 3 wyniki 5,8 , 6,8 , 9 CO TO MA ZNACZYĆ !!! a testy markowe, z innymi to samo . Nie zawracaj cobie głowy, kup tylko na CA i mierz zasolenie,RESZTE WIDAĆ PO KORALACH.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297893 Stani :

Dla naszych celow, jesli chodzi o akwarium z twardymi, Hanna, Rowa, Macheray, Seachem, Gilbert i kilka innych sa wystarczajaco dobre. Dla akwarium z miekkimi, gdzie wystarczy pomierzyc czy PO4 jest ponizej czy powyzej 0,1 mg/l czesto wystarcza Salifert itp. Inne testy znanych firm czesto nawet tego nie potrafia.:)

Czyli rozumiem że seachem stawiasz wyżej niż salifert?

#297910 robi :

Pytasz jakie testy ? odpowiem - ŻADNE ! 50 % testów (albo i więcej ) kłamie i są po to by zadowolić gościa że ma dobre parametry.Wczoraj zrobiłem inwentaryzacje i kalkulacje w testach, kasy wydałem na nie ho ho , większość nie dokładnA np. test na kh 3 różne testy i 3 wyniki 5,8 , 6,8 , 9 CO TO MA ZNACZYĆ !!! a testy markowe, z innymi to samo . Nie zawracaj cobie głowy, kup tylko na CA i mierz zasolenie,RESZTE WIDAĆ PO KORALACH.

Ciężko polemizować z taką opinią. Skoro jesteś pewien że są błędne to zrób test na jakimś filmiku na jutubie. Napisz jaka firma jaki wynik. Wszyscy będziemy wiedzieć które przekłamują. Ja zdaję sobie sprawę że wiele z nich wykazuje błędne wskazania właśnie dlatego zapytałem sie które według waszych subiektywnych opini przekłamują najrzadziej i najmniej:P


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomas kay - a z kąd mam wiedzieć które przekłamują pisałem że:

"test na kh 3 różne testy i 3 wyniki 5,8 , 6,8 , 9" który kłamie ??? podabnie z Ca -trzy testy i trzy różne wyniki a o Mg to aż strach mówić bo rozboeżność wali na kolana !i który kłamie ??? dodam że są to testy markowe do wody morskiej.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat testow nutrafin?

zostalo mi ze slodkowodnego


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,

az strach czytac gdy napiszesz o testach na PO4.:)

Tomek,

Seachem wlaczylem do listy opierajac sie na pozytywnych opiniach raczej anglojezycznych uzytkownikow.

Powiem tak; osobiscie nie spotkalem lepszego testu niz Macheray&Nagel.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani , o testach PO4 było w innym poście -tam szkoda gadać , chyba czy Macheray&Nagel robi testy do "morszczyzny"???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Seachem wlaczylem do listy opierajac sie na pozytywnych opiniach raczej anglojezycznych uzytkownikow.

Powiem tak; osobiscie nie spotkalem lepszego testu niz Macheray&Nagel.:D

Ale tych testów M&N to chyba w Polsce dostać nie można?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298598 thomas kay :

Tomek,

Seachem wlaczylem do listy opierajac sie na pozytywnych opiniach raczej anglojezycznych uzytkownikow.

Powiem tak; osobiscie nie spotkalem lepszego testu niz Macheray&Nagel.:D

Ale tych testów M&N to chyba w Polsce dostać nie można?

Mozna,sprzedaje je Tunze w swoich opakowaniach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Peniek,moglbys moze cos wiecej powiedziec o tych Tunze testach...?...Ja ,jezeli chodzi o testy,zawsze bylem dosc sceptyczny a moj sceptycyzm zaczal sie na tym forum...ilosc postow typu "pomocy,korale padaja,wyniki wody ksiazkowe",daje do myslenia...jako ze mam sporo ksiazek o akwarystyce,zauwazylem tez ze ich autorzy nie za bardzo sie zaglebiaja w wiarygodnosc testow,zazwyczaj jest to zdawkowe "zwracac uwage na waznosc,uzywac tylko jednej wybranej firmy ,patrzec oczyma a nie poprzez kolor testow na to co dzieje sie w zbiorniku"...Sprung i Delbeek wspominaja w

ostatniej czesci "bibli" by parametry wyposrodkowywac,wtedy jest mniejsza szansa ze cos zawalimy...Robiem'u wyszlo 5;8,6,8 i 9c,czyli podwyzszajac troche dkh ,zbytnio nie ryzykujemy a tez po spadku Ca poznamy czy jest bardziej 7 czy 12dkh a dwie te liczby sa prawidlowe...Mam chyba wszystkie testy Saliferta i wiekszosc TM...z moich obserwacji TM raz ze wypada lepiej a dwa ze latwiej sie mierzy,gdyz np. wysokie Ca czy Mg zaczyna sie juz na poczatku strzykawki,kiedy w Salifercie jest akurat odwrotnie,wiec odczyt Ca np. 420 w TM pojawi sie po paru kroplach,kiedy w Salifercie trzeba wlac wiekszosc zawartosci strzykawki...no i czekac 2 sekundy po kazdej kropli...testy dla cierpliwych...a moze te Saliferty to takie testy edeukacyjne...ucza cierpliwosci w akwarystyce morskiej...Wyklad Qbab'a tez potwierdzil to co podswiadomie wiedzialem lecz nigdy bym nie potrafil wytlumaczyc...przeciez to normalne ze w zaleznosci co dzieje sie w biologi i chemi morskiej wody,odczyty moga byc rozne...a ze kazde akwarium morskie jest inne ,wiec...Panowie ,podoba mnie sie ta jazda...uwielbiam zagadki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297910 robi :

Pytasz jakie testy ? odpowiem - ŻADNE ! 50 % testów (albo i więcej ) kłamie i są po to by zadowolić gościa że ma dobre parametry.Wczoraj zrobiłem inwentaryzacje i kalkulacje w testach, kasy wydałem na nie ho ho , większość nie dokładnA np. test na kh 3 różne testy i 3 wyniki 5,8 , 6,8 , 9 CO TO MA ZNACZYĆ !!! a testy markowe, z innymi to samo . Nie zawracaj cobie głowy, kup tylko na CA i mierz zasolenie,RESZTE WIDAĆ PO KORALACH.

To żeby nie marnować kasy kup sobie fotometry Hanny i będziesz zadowolony. Nie musisz się zastanawiać czy to zielony, niebieski czy może żółty kolor, każda porcja proszku zapakowana oddzielnie, nic się nie utlenia nie wietrzeje nie płowieje itd.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg,nic Ci nie napisze o tych testach bo nie uzywalem,sa strasznie drogie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas cały czas korzystałem z Salifierta i dla odmiany albo poprawy wiarygodności odczytu wyników myślę o zmianę na inną firmę.Dużo jest różnych opinii.Na Kh najbardziej polecany jest TM,resztę się zastanawiam.Może zrobi ktoś ankietę jaki test z jakiej firmy jest najbardziej polecany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.