Skocz do zawartości
Co-2

Odpieniacz do akwa 112l

Rekomendowane odpowiedzi

@Sebastek,pienidlo wyglada na ciekawa konstrukcje :thumbsup: na jakiej pompie smiga-uchylisz rabka tajemnicy?,czy nie doczytalem?,pozdrowka ,grzegorz :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, testowo śmigał ma Maxi Jecie 1200 a teraz na Newie BP1200

Obie pompy na igle.

Obiecany film. Mało widać :p bo jakość kiepska, ale chodzi mi tylko o pokazanie rozwiązania :)

Mała frania :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że mi się też podoba :)

Za nie długo będzie adaptacja rozwiązania na większe sprzęty :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa to do tego cuda ta newe 1200 potrzebowales hehe :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

fajnie pieni :thumbsup: :thumbsup:

ciekawe co jeszcze bedzie w kolejce.....moze cos do 1000L :whistle: :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że się czepne... ale nie podoba mi się praca tego odpieniacza. czy stabilnie produkuje pianę? bo przy takiej wysokości dolatujących bąbli to sądzę, że po chwili wyleje całe akwa przez kubek

ta piana na szczycie to efekt kawy czy herbaty??? ;)

...bo poniżej już mokra i biała jak śnieg piana nie wskazuje na to by miała powstawać pianka jak na capuccino ;) rura też jakaś idealnie brudna nie jest, powiedziałbym idealnie czysta...

czy można taki filmik jak on "faktycznie pracuje" przez dłuższy czas... bo taki film gdzie piękna mokra i biała piana jest w kubku a pompa czyni szaleństwa to ja mogę dla tunze raz dwa zrobić i będzie trwał nie dłużej niż kilka minut... oczywiście nie ze względu na limit pojemności karty w aparacie czy konta na youtubie a z powodu tego że po kwadransie wywali cały zbiornik przez dekiel kubka odpieniacza ;)

sorki ale lekko mnie irytują takie filmy bo one nie pokazują prawidłowego działania odpieniacza (prawidłowego czyli takiego jaki mamy w akwa ustawiony) czyli przeważnie pieni paręset ml na dobę, i jeżeli moje przekonanie, że przy takim ustawieniu przewaliłby parę(set) litrów na dobę jest błędne to proszę o sprostowanie najlepiej w postaci filmiku.... pełnometrażowego (kaseta VHS 180 - starczy)

i Sebastek prosze nie odbieraj tego jako jakiś atak...

dla przykładu:

tak ustawione tunze jest w stanie 10 minut zapełnić kubek wodą czysta i wylewać później wszystko wierzchem... jak będę upierdliwy i mnie zmusicie to zrobię film poklatkowy ze zdjęć jak to się odbywa trwający np 10 minut ;) heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - tak z ciekawości, jakie akwa takie pienidło uciągnie ? Powiedzmy bez ryb ? Nie pytam o max, tylko optymalnie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, czepiasz się :p

Nic się nie wyleje, od tego jest regulacja poziomu wody :)

I tu muszę cię zdziwić bo piana z filmu to efekt brudnego wiadra i czystej wody i proszę mi tu nie insynuować że coś jest pokombinowane z jakimiś płynami dla "lepszego efektu".

Rura czysta bo i gdzie miała się wybrudzić jak odpieniacz chodzi testowo w wiadrze ? na czystej solance ?

czy można taki filmik jak on "faktycznie pracuje" przez dłuższy czas... bo taki film gdzie piękna mokra i biała piana jest w kubku a pompa czyni szaleństwa to ja mogę dla tunze raz dwa zrobić i będzie trwał nie dłużej niż kilka minut... oczywiście nie ze względu na limit pojemności karty w aparacie czy konta na youtubie a z powodu tego że po kwadransie wywali cały zbiornik przez dekiel kubka odpieniacza

A widzisz, a ten nie wywalił całego wiadra przez kubek :) a chodził na pewno dłużej niż kilka minut :)

Tu nie chodzi o to żeby wywalił zbiornik przez kubek, pokazując jaką on to nie robi super pianę. Liczy się stabilna praca.

Film po dłuższej pracy na pewno będzie, a zamiarem tego filmu nie było pokazanie jaki to on jest ach, och, tylko o samo rozwiązanie.

Tak czy inaczej i tak robi fajną pianę jak na początek, i nie irytuj się tak tym filmem, bo nie ma czym.

i Sebastek prosze nie odbieraj tego jako jakiś atak...

Jeszcze nic nie widziałeś a już wiesz że coś jest źle :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - tak z ciekawości, jakie akwa takie pienidło uciągnie ? Powiedzmy bez ryb ? Nie pytam o max, tylko optymalnie ?

Zamysłem było pienidło do 112 litrów :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, masz plusa za tego posta :) i nie chodzi tu o ten konkretny odpieniacz, ale o setki filmików w sieci, ja na przykład wiem jak wygląda "tuningowana" do potrzeb filmu praca odpieniacza, ale rzesze nowicjuszy nie wiedzą, i łykają tą marketingową papkę jak pelikan, a potem jest płacz i rozczarowanie... Dlatego zawsze twierdziłem i twierdzę że siedem zdjęć, dzień po dniu, wprawnemu oku powie więcej niż siedem dni filmu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty się nie "irytuj" moim wpisem ;) to nie w Ciebie wymierzone! po prostu mam dość Tunze ;) i jak widzę takie ściemniane filmy jak ten co go podpiąłem o modyfikacji Tunze to mnie bierze k...

i naprawdę nie jest to złośliwość w stronę nikogo kto robi na forum odpieńki! obyście robili lepsze produkty niż wspaniałe firmy robią a później sprzedają za całkiem "tłuste" sumki! może moje skrzywienie tym Tunze to wygenerowało te pytania!

tu pięknie pokazane jak to ustawienie dla efektu działa... w kubku czysta woda! ale piana "śliczna"

@Seb dzięki za zrozumienie! o to właśnie chodziło w tamtym wpisie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, deczko się irytuję gdyż to ja pokazałem swoje rozwiązanie i ten wpis właśnie dotyczył tego odpieniacza, że piana zła w komorze, że przeleje i wywali zbiornik do góry nogami :p

Proszę więc, nie wyładowuj swojej frustracji Tunziakiem na mnie, bo nie miałem z nim nic wspólnego.

Chodziło mi tylko o pokazanie ruchu w komorze

A czy widzisz w moim kubku chociaż kroplę płynu ? nie ...

A czy piana z mojego filmu jest taka sama jak na Twoim nie ...

W sumie na moim gówno widać pianę :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, deczko się irytuję gdyż to ja pokazałem swoje rozwiązanie i ten wpis właśnie dotyczył tego odpieniacza, że [oana zła, że przeleje i wywali zbiornik do góry nogami :p

Proszę więc, nie wyładowuj swojej frustracji Tunziakiem na mnie, bo nie miałem z nim nic wspólnego.

u góry masz jeszcze jedno wytłumaczenie!

zrób porządny filmik z pracy w dłuższym przedziale w wodzie z akwa lub w samym akwa i pozamiatane! jak napisze wtedy coś negatywnego (zakładam oczywiście, że praca będzie stabilna a pianka ciemna) to wal mi i modowi prosto z mostu, żem złośliwy i banana powinienem oberwać! ;)

no i co z odprowadzeniem wody? gdzie ono? jak z bąblami bo to istotny temat w małych akwa, przeważnie w nich są jedynie panele filtracyjne lub nie ma nic i jak odpieniacz sypie bąblami to gorzej chyba dla zbiornika niż gdyby miał nic nie odpieniać...

tak offtopowo dodam o tunze:

... mój tunze poza okresem irytacji, który trwał od września do połowy listopada, nagle zaczął pracować inaczej... nie wiem czy ta solidna niemiecka maszyna ma taki "okres docierania się", czy to jakaś siła nadprzyrodzona??? teraz zas... kubek niezłymi brązowymi smarkami i piana jest "sucha" i stabilna! tylko ten zajebi.... warkot...

aktualnie szukam sylikonowych gumek które można zamontować w te otworki od magnesów może to pomoże go uciszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odprowadzenia jeszcze nie ma i nie uwierzysz że ustawiony był tylko zanurzeniem :)

Film zrobię, jak już wszystko będzie gotowe na cacy.

Tu masz jeszcze zdjęcie zaraz po włożeniu, z poprzednich testów innego odpieniacza:

gallery_9028_1741_103040.jpg

Nie podobne do tego poprzedniego ? też herbaty wlałem sobie do baniaka żeby zdjęcie zrobić ? czy może rybom kawę zaparzyłem ? Bo jak tunning to tunning :) zdjęcie efekt musi robić :p

A tu jeszcze z innej bajki, jak zaspałem z kubkiem :)

gallery_9028_1741_87429.jpg

Musze mieć dobry ekspres do kawy :coffee:

Aha, obydwa zdjęcie robione w mojej szafce i moim sumpie, żeby nie było znów że na księżycu :harhar:

Kubek ... peace :thumbup: dokończę, zanurzę, pokarzę ... amen :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy wiara czyni cuda :p

Bądź dobrej myśli :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta prawda dzięki tej wierze ;) lub filmikom z netu...

... mój tunze cudownie się "naprawił" przestał s...rać bąblami do akwa (dzięki ci o Panie za panel i gąbkę w nim, bo inaczej bym miał szampana, a nie wodę w zbiorniku) i zaczął memłać jakąś brudną wodę do kubka!

... i nie przelewa ;)

... i codziennie przybywa syfku w kubku (czyli coś się pieni), bo przez "rułkię" w kubku to już na drugi dzień nie widać za bardzo piany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki odpieniek wybrac oczywiscie z tych tańszych bo funduszu troche mało. Do akwa 112l moje typy to:weipro sa2005,octobus nano NS-80,Sera Marin Protein Skimmer PS 130.Który by sie nadawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki odpieniek wybrac oczywiscie z tych tańszych bo funduszu troche mało. Do akwa 112l moje typy to:weipro sa2005,octobus nano NS-80,Sera Marin Protein Skimmer PS 130.Który by sie nadawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem w swoim Tunze 9002 sposob zasysania powietrza. Jest ono zasysane przed turbinka (do ktorej dorobilem pseudo mesha). Musze powiedziec ze teraz ciagnie jak....... powinien i jest duzo ciszej. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem w swoim Tunze 9002 sposob zasysania powietrza. Jest ono zasysane przed turbinka (do ktorej dorobilem pseudo mesha). Musze powiedziec ze teraz ciagnie jak....... powinien i jest duzo ciszej. :thumbup:

a możesz jakąś foto zapodać? ciekaw jestem jak to zrobiłeś bo tam miejsca niewiele, a pompa z przodu jest "goła" nie ma do czego wpiąć rurki z doprowadzeniem powietrza... przynajmniej wg mojej opinii i znajomości budowy tego odpieniacza... więc chętnie poznam ten tajemny sposób!

nie wiem jak u was ale ja swojego tunziaka trzymam ledwo ledwo zanurzonego i to dopiero daje sensowne efekty jak go wpakuje na taką głębokość jak na tej kresce to leje jak "młody" w pieluchę...

a czy ktoś próbował w nich wymieniać zwężki lub wstawiać inne pompy? np przerabiać je na igłę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposob jest banalnie prosty. W jeden z trzech otworow ktorymi zasysana jest woda wlozylem rurke od powietrza tak ze po wewnetrznej stronie jest na rowno z plastikiem. Uszczelnilem wkolo niej ten jeden otwor i dziala ... Rurke przykleilem delikatnie zeby sie nie ruszala. Do komory z osadnikem wlozylem gabke z duzymi otworami bo piana tamtedy rozniez uchodzila. Wedlug mnie odpieniacz zasysa sporo wiecej powietrza ale moze to moje subiektywne wrazenie ..

No i sama turbinka na mesha niby zrobiona. Nie chialem ingerowac zbytnio i dokleilem miedyz lopatkami gabke o duzych oczkach. Mozna tez tak jak chyba LUFT w swoim temacie z akwarium pokazal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.