Skocz do zawartości
kakadu

Skalne akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

No pięknie, robi wrażenie! Ale weź Pan się przemęcz i napisz coś więcej o baniaczku, warto by go lepiej poznać, choć już same zdjęcią pokazują że jest zdrowy :)

Na piasek jeszcze nie przyszła pora, czy nigdy nie przyjdzie? :)

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clapping nic dodać nic ująć,jaki to rozmiar szkła?

Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę ze gramma zagościła u Ciebie :) Akwarium super jest, o wiele lepiej teraz wygląda i oby tak dalej było :) Twoja heliofungia strasznie mi się podoba, chyba urosła :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Piekne akwarium bo inne,wymiary zbiornika ,jakiekolwiek one nie sa, to sa cudowne...uwielbiam niskie zbiorniki,bardziej wtedy czuje ocean...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Co do akwarium to:

wymiary 122x65x45h

lampa 2x150W+4x54W T5

filtracja oparta na odpieniaczu ATI 200+małe DSB w sumpie+wódka

Piasek był, ale w tak niskim akwarium przy SPSach bardzo ciężko ustawić cyrkulację żeby nie wywiewało skądś piasku a jak już się udało to cyrkulacja była za słaba dla korali, więc cały piach poszedł do sumpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne akwarium. Dlugo masz te korale ? Mam wrazenie, ze niektore sie koncza. :crybaby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oj czulem,czulem ze wysokosc to 45cm...moje nastepne bedzie wlasnie tyle mialo...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne akwarium. Dlugo masz te korale ? Mam wrazenie, ze niektore sie koncza. :crybaby:

Większość mam długo(niektóre od szczepek wielkości 1cm), ostatnie były dodawane właśnie jakoś w styczniu i to są najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak :) Co do korali to Montipory chyba są podjadane przez ślimaki nagoskrzelne, jeśli tak to czeka Cię długa i ciężka walka bez gwarancji powodzenia...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jutro dokładnie ją obejrzeć pod tym kątem, w sumie mam 6 Montipor i tylko ta ma takie ubytki w tkance i w sumie wiązałem je z obtarciami po żagiewce, która w niej śpi i tym, że do spodu gałązek nie dociera już światło, czy nie jest tak, że ślimaki powinny się szybko rozprzestrzenić na inne Montipory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to u Bigwalkera taki problem przez slimaki powstal, ze wszystkie Montipory musial wyrzucic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć:

cimg1202t.jpg

cimg1205k.jpg

cimg1213.jpg

Kilka ciekawostek związanych z parametrami akwarium, które są dalekie od standardów forum(przede wszystkim Kh, temperatura):

-Kh w akwarium wynosi 4,8-5,1, Ballinga leję po 150ml dziennie

-temperatura wynosi od 26-27 rano do 29-30 wieczorem, zasolenie utrzymuje też trochę wyższe

Mimo takich parametrów nie obserwuje żadnych negatywnych skutków(szczególnie jeśli chodzi o skoki i podwyższoną temperaturę) nawet LPSy na to nie reagują, co zresztą widać po Heliofungi, i to by było na tyle co do parametrów wody;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział, jest mniejszy od Flavescens, później wpuszczony a już rządzi, ustawiła wszystko w 2dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie jak moja, duża flavescens siedzi cicho przed nią, a lineatus ma niewiele do gadania już :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rób zdjęcie i pokazuj, świetna ryba ale zrobić jej ostre zdjęcie to wyzwanie, dzisiaj siedziałem i efekt jak widać marny, może Twoja lepiej pozuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rób zdjęcie i pokazuj, świetna ryba ale zrobić jej ostre zdjęcie to wyzwanie, dzisiaj siedziałem i efekt jak widać marny, może Twoja lepiej pozuje ;)

Piekne akwarium !!!!!!!!! - zazdroszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie :thumbsup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny i kolejny baniaczek w ktorym jest malo skaly,, przegladajac baniaki z spsami na reef central wiekszosc ma wlasnie takie ulozenie,,bardzo mi sie to podoba :):thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem aktualizacja tego co dzieje się "obok" akwarium:). Szczepkarium podłączone pod główny zbiornik o wymiarach 65x65x20h, zawsze coś się ułamie, a to przy czyszczeniu, a to ślimak zahaczy muszlą i tak te kawałki się walają a szkoda, mogą sobie spokojnie obok rosnąć, oświetlenie 4x24W z przodu akwarium na pewno wystarczy, nie planuję całego akwarium mieć w szczepkach:). Jutro podłączenie, zalanie i będzie chodzić, a teraz 2 zdjęcia:

cimg1815s.jpg

cimg1817i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane  :unworthy::thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !!!.... zarówno główny zbiorniczek jak i dostawka.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.