Skocz do zawartości
qba25

przeżywalność ryb przechodzących ospe

Rekomendowane odpowiedzi

No a ma ktos moze pomysl co to moze byc? bo skrzela wyglada jak by rozdrapana tak jak by cos z tamtad wylazlo. Fotki raczej nie moge zrobic bo ryba jest dosc nerwowa i przebywa z tylu zbiornika. wyplywa tylko do jedzenia. Szukalem troche ale nie moge znalezc zdjec z podobnym przypadkiem. Jak ktos wie gdzie moge znalezc jakies info. to prosze o link

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jednak uda ci sie fotke zrobic to ulatwi sprawe :):welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam trochę doświadczenia z chorobami u ryb ze słodkowodnego część tych chorób można było wyleczyć w sposób naturalny a część tylko chemia a kilku nie udało mi się wytępić. Ospa oczywiście też atakowała moje akwaria nie wiem tylko czy to ta sama choroba czy zupełnie inna, lecz na ospę zawsze pomagało podniesienie temp. przy 29 i wyżej kropki znikały a rybki po prostu więcej jadły bo metabolizm im przyśpieszał. W lato miałem w akwarium temp. 30-31 mówię o morskim i nie zauważyłem na koralach żadnej różnicy zoa euphylia i inne wszystkie napompowane, nie mam ryb więc ospy też nie miałem ale rybki mam w planach i jak by mnie dorwała ospa to bym stopniowo o stopień dziennie bym podniósł temp. do 30 stopni. Proponuję komuś spróbować tej drogi szczególnie w przypadku gdy jest zdecydowany na chemie. Powodzenia wszystkim borykającym się z problemem ospy.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego nie udalo mi sie zrobic ciagle siedzi w ukryciu. Wyplywa tylko do jedzenia.

post-9977-0-36789000-1315436781_thumb.jpg

post-9977-0-24174700-1315436815_thumb.jpg


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze gdzies czytalem ze w przypadku "ospy" u akwariuwych ryb morskich. podniesienie temperatury do 28 stopni znacznie przyspiesza cykl rozwojowy co jest przydatne w kwarantannie. Natomiast podniesienie temperatury do 30 stopni gwaltownie zatrzymuje cykl ale nie zabija ospy. Wazne jest tez ze utrzymywanie wysokiej temperatury okolo 28 stopni ma sens tylko kiedy stosujemy kwarantanne lub preparaty miedziowe. CHodzi o to zeby maksymalnie kwarantanne (wtedy pelen cykl rozwojowy ospy skraca sie do 5 dni) Natomiast jesli nie stosujemwy kwarantanny to przyspieszenie cyklu i chore ryby sa czesciej atakowane przez formy inwazyjne co z kolei bardziej wyciencza rybe.

Idac tym, calkiem logicznym tokiem rozumowania, jesli nie mozemy odlowic ryby np ze wzgledu na skaly i jesli nie mozemy stosowac preparatow miedziowych ze wzgledu na bezkregowce to nalezaloby wlasnie obnizyc temperature 24-25 stopni po to aby ataki plywek ospy byly zadsze a ryba miala wiecej czasu na rekonwalescencje pomiedzy atakami. Wtedy mozna stosowac inne metody np czosnek O3, UV


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze w postaci mrozonek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.