Skocz do zawartości
dziuso27

Przeprowadzka a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.moglby sie ktos ze mna podzielic informacjami jak sprytnie przeniesc dzialajace akwarium na nowe mieszkanie?generalnie to nie jest dla mnie problem,ale jak wiadomo calego na raz nie przeniose...napewno jak wszystko wyjme(zycie+skale) i potem spowrotem wrzuce do akwa to parametry mi poleca...jak to najdelikatniej zrobic zeby zwierzaki przezyly?piasek podejrzewam tez bede musial wybrac zeby dno mi nie puscilo(czy wytrzyma)?czekam na sugestie...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o przeprowadzke 60l akwarium? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak...teoretycznie to nie problem...ale wole zasiegnac rad.. mam w nim kupe zycia.

ja to widze tak:

woda w baniaki(az 60l baniakow nie mam),skala w wode,zycie w wode,zwirek w wode i tyle...mam racje czy macie jakies inne pomysly?tylko co potem z parametrami?zwierzaki dadzy rade?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) w praktyce to zupelny brak problemu :) w zeszlym tygodniu pomagalem kumplowi przenosic takiego a'la reefmaxa. Kostka 50x50x50. Dumalismy troche nad logistyka az jego zona wkurzona ze nic nie robimy podsunela rewelacyjny pomysl :)

Zdjelismy pokrywe, akwarium opitolilismy szczelnie folia kuchenna od gory i po bokach, do tego srebrna tasma montazowa i wio. Elegancko na przedni fotel przypasowalo. Nawet pasy ladnie przylegaly :) podroz trwala nieco ponad dwie godziny i wlasciwie sraty w wodzie mozna bylo liczyc na lyzki co najwyzej. Co ciekawe sarco i inne miekkie napompowane byly a ryby nie specjalnie stres okazywaly.

Kumpel stwierdzil ze byl to najfajniejszy pasazer jakiego wiozl :)

Takze owin folia, bierz pod pache i w droge :)

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooo????tak na legalu??akwa pelne wody i skal???niee to u mnie odpada...nie mam z kim tego przewiezc a sam raczej nie dam rady...pomysl dobry ale u mnie sie nie sprawdzi...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...parametry i tak sie troche zmienia,jakkolwiek bys tego nie zrobil...Ja bym zlal wode do kanistrow,osobno skale do jakiegos wiadra z te sama woda.Sam piasek o ile nie jest brudny mozesz zostawic w akwarium w odrobinie wody (tak 2cm)...Bedziesz potrzebowal jakiegos kumpla by zrobic to sprawnie i szybko...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60l akwarium - jakich kanistrow? :) przeciez tam masz ze 35l wody :) calosc wazy max 75 kg :) po co tak zycie komplikowac sobie. Z zona to przeniesiesz do auta przeciez :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak daleka jest przeprowadzka ale jak jest przeprowadzka to jest okazja na sprzatanie. Zycie w woreczki, albo w duze wiadro po soli (o ile moze sie dotykac choc prawdopodobnie korale i tak sie pozamykaja). Mozna tez rozwazyc kontenery PVC z pokrywami (u mnie taki robi za sumpa) Warto tez miec w zapasie troche solanki. Generalnie i tak bedzie skok w parametrach ale ogolna zasada jest prosta: zrobic to jak najszybciej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem (nie)przyjemnosc przeprowadzac moj baniak. Przede wszystkim przygotuj sobie extra wode, ja sobie przygotowalem... i mi zabraklo. Lepiej miec extra zapas niz potem plakac.

Osobiscie musialem piasek wywalic bo po 3 latach byl przegnily i smierdzial jak cholera.

Zycie do workow i do bin, albo do wiader po soli. W moim przypadku zwierzetom dalo sie we znaki zimno (koniec marca i 6-7 stopni C) u ciebie moze dac sie we znaki upal. Wszystko sobie tak zgraj by trwalo to jak najkrocej. Przy tak malym zbiorniczku i relatywnie mniejszej ilosci zycia nie powinienes miec wielkich problemow.

Ja juz sie z przeprowadzek wyleczylem i mam nadzieje ze wiecej nie bede musial tego robic.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.