Skocz do zawartości
Marcin14

112L + szczepkarium 36L

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj do baniaka doszły dwa ocellarisy oraz rozgwiazda piaskowa. Dzisiaj mija 206 dzień zalania szkła 112L. Zdjęcia jak się wyrobię pod koniec tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: bardzo ładny i zadbany baniaczek

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Problem mam ostatnio trochę z glonkami, przez noc w niektórych miejscach robi się lekko zielono, ale do wieczora to schodzi. Zastanawiam się nad laniem mleka (Qbab method). Nie chcę za dużo lać bo i tak dozuję już ballinga i korall fluid codziennie a co tydzień witaminę C i ampułki prodibio i nie wiem czy warto lać bo w końcu "co za dużo to niezdrowo". Najlepiej rosną mi chyba twarde, monti bardzo szybko rośnie, seriatopora też szybko rośnie-długo jej nie mam ale widać nowe "wypustki", favia (czy favites, nie wiem co mam). Zoa wreszcie zaczynają mi się zbierać i widać nowe mordki. Briareum z krótkimi polipami zrobiło się gęste, euphylia się ładnie pompuje, koralowiec który wyszedł mi ze skały na której rosną zielone zoa też jest znacznie większy a w chwili karmienia tak się pompuje, że jest przynajmniej 2x większy. W szczepkarium też zaczęły szybciej rosnąć koralowce. Znacznie lepsze efekty są gdy zacząłem stosować korallfluid. Gdybym od początku go lał, miał bym teraz znacznie mniejsze koralowce, a jeszcze ta krótkotrwała zmiana soli na IO spowodowała zatrzymanie się wzrostu koralowców a nawet znikanie zoanthusów.

Postaram się wrzucić lepsze zdjęcia w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obsadę rybną proponujecie do tego baniaczka? Co mógłbym jeszcze wpuścić? Czy mandaryn wspaniały dał by radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w baniaku zamieszkały:

Mandaryn wspaniały samiec,

krewetka debelius,

seriatopora hystrix,

montipora digitata.

Zdjęcia za niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynek (jeszcze trochę płochliwy, ale zaczyna wychodzić):

img407p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,ciągle konsekwentnie do przodu!

Dwa pytanka:co u Ciebie wcinają Błazenki i Mandarynek? Zadowalają sie już suchym pokarmem? I co to za koralik w poście 102?

Ps.Jednak Sps zawitały w Twoim baniaczku :clap:

Edytowane przez Majster (wyświetl historię edycji)

...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn wcina to co łazi po skale i trochę ikry morskiej "poskubał". Błazenki tego granulatu JBL'a nie chcą i wcinają to co znajdąw skale + ichtiovit (tropical) + mrożonki.

Post 102 (od góry):

sinularia dura

favia lub favites

briareum

sarco

anthelia

zoa

PS: Ja ciągle na Cb czekam ;p wpadnij to pogadamy ;) Fito na Cb czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na szybko (sorki za brudne szyby, briareum wyjątkowo nie wypuściło polipów a euphylia coś słabo napomowana):

img480d.jpg

img482e.jpg

img483h.jpg

img484x.jpg

img485.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze zdjęcia były jakieś bardziej przejrzyste może masz brudną szybę albo gorszy aparat, akwarium w realu zapewne bardzo ładne zaś zdjęcia w tej jakości trochę fałszują rzeczywistość. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ze zwierzaków to doszła wundermani (duża) i jedna a'la wundermani malutka i jak ją przywiozłem to była prawie całkowicie przezroczysta.

img351n.jpg

Krewetka na tym zdjęciu to nie jest Lysmata wurdemanni tylko Lysmata boggessi

differenze%20finito.jpg

Swoją drogą szukam tych krewetek [kiedyś je hodowałem...] i jeśli ktoś w Warszawie ma takie na zbyciu to chętnie kupię lub się wymienię.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ urban15 Szyby są brudne a zdjęcia robione telefonem, w domu jestem bardzo mało, i zaniedbuję rzeczy estetyczne na rzecz warunków w akwarium :) Zdjęcia zrobiłem, żeby było jakieś porównanie.

@ nanokaczor Wiem, że to bogessi, na początku nie byłem pewny ale później dokładnie się przyjrzałem jak krewetka zrobiła się bardziej śmiała. Mi właśnie bardziej zależało na wurdemanni, chciałem od Cb kupić ale nie wiem jak jest z wysyłką konduktorską do mnie i nigdy nie mam funduszy na nowe zwierzaki ;)

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Spokojnie prawie nie ma różnicy czy masz L.wurdemanni czy L.boggessi. Obie jedzą aiptasie. Różnią się tylko charakterem [L.wurdemanni są bardziej śmiałe] i ubarwieniem. Osiągają też podobne rozmiary. L.boggessi są też łatwiejsze w hodowli - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 291 dzień od zalania szkiełka 112L. Do akwarium trafiły nowe szczepki:

Acropora Millepora, Acropora Mirabilis, Acropora Pulchra, Stylophora Subseriata, Stylophora Pistillata i Montipora Confusa.

Parametry w baniaku nie zmieniają się praktycznie wgl. już z pół roku albo dłużej. Pojawiło mi się (już wcześniej) cyjano ale nie wiem co może być przyczyną, trochę mnie to denerwuje bo baniak brzydko wygląda przez to ale... (NO2=0, NO3=5). I nie mam włączonego odpieniacza, nigdy nie był włączany na dłużej niż 12h a i tak praktycznie nic nie wypienił...

Kilka dni temu po raz pierwszy od kupna zauważyłem Lysmata seticaudata (kupiłem ją razem z bogessi).

Dokupiłem cyrkulator koralia nano evolution 900.

Zdjęcia zrobię później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie na razie robione telefonem. Postaram się wrzucić lepszej jakości w przyszłym tygodniu. Muszę się jeszcze pozbyć cyjano z piasku.

Do zbiornika doszła caulastrea (na zdjęciu jej jeszcze nie ma).

img497h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka zdjęć zwykłym aparatem, więc może coś zobaczycie. Jak na razie czekam, aż cyjano sobie pójdzie, bo zbiornik nie wygląda za ciekawie. Chcę odessać trochę tego "ustrojstwa" ale muszę trochę poczekać bo dopiero robiłem podmiankę i z pośpiechu zapomniałem o porządkach...

Zamontowałem sobie oświetlenie nocne niebieskie i czerwone (jak chcę pooglądać co w nocy się dzieje ;) )

Zdjęcia z dzisiaj:

p1050346b.jpg

p1050347y.jpg

p1050349q.jpg

p1050350q.jpg

p1050354b.jpg

p1050356r.jpg

p1050357y.jpg

p1050358t.jpg

p1050359ld.jpg

p1050360w.jpg

p1050361m.jpg

p1050362p.jpg

p1050363j.jpg

p1050365.jpg

p1050366j.jpg

p1050368z.jpg

p1050371.jpg

p1050373i.jpg

p1050375x.jpg

p1050376t.jpg

p1050384p.jpg

p1050386.jpg

p1050387g.jpg

Jak widzicie, cyjano panuje :/ Mam też kilka większych aiptazji, którymi krewetki się nie za bardzo interesują, usiłowałem trafić w nie igłą z RO/DI ale niestety są za szybkie :/ będę jeszcze próbował.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cyjano trzeba odsysać. Wrzuć do wody węgiel aktywny. Dzięki niemu usuniesz z wody toksyny wydzielane przez cyjanobakterie [albo przez zwierzęta które je jedzą] i nadmiar mikroelementów, które powodują ich wzrost. Pojedynczymi aiptasiami się nie przejmuj i przypadkiem nie dolewaj magicznych preparatów do ich zwalczania bo w ten sposób możesz dodać do wody coś co przyspieszy wzrost cyjano.

Jeśli wyłączyłeś odpieniacz to wyłączyłeś urządzenie, które wywala z wody toksyny, metale ciężkie i inne mikroelementy których nadmiar może powodować wzrost cyjano. Nie masz też innych urządzeń usuwających te substancje jak scrubber, refugium, DSB. Jeśli więc dodajesz cokolwiek do akwarium [ nawet tylko jedzenie] to wprowadzasz mikroelementy których w świeżo rozrobionej solance jest czasem 100 000 razy więcej niż w naturalnej wodzie morskiej. Właśnie te mikroelementy mogą powodować wzrost cyjano.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nanokaczor za odpowiedź :)

Aiptasiami na razie się nie przejmuję (przed chwilą widziałem, jak bogessi je atakuje).

Nie leje nic poza ampułkami prodibio i JBL corallfluid (w tej chwili nic nie leję ze względu na cyjano).

Odpieniacz włączyłem i nie wiele wywala "syfku" ale to taka słabiutka herbata...

Wcześniej (na początku) miałem cyjano, ale jak szybko przyszło, tak szybko poszło, miałem je max 2 tygodnie.

A co mogli byście polecić na przekopywanie piasku? Oczywiście do mojego zbiornika, o ile (ew) przyszłemu zwierzakowi, jak i obecnym zwierzakom będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie zmieniaj obsady tylko najpierw zwalcz cyjano. Jeżeli sytuacja się powtarza to znaczy, że robisz coś co powoduje wzrost tych bakterii. Masz ich całkiem sporo. Z tego może być katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to nic nie robię. Żadnych suplementów, pokarmów itp. jedynie trochę błazenki karmię żeby nie padły, ale i tak mają dietę...

A obsadzie myślę na przyszłość, nigdy nie kupuję z dnia na dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcin!

co u Ciebie? Jak się zwierzątka mają? Jakieś nowe pomysły związane z akwarium?

Ps.Chętnie bym znowu zobaczył Twoją rozgwiazdkę i parkę Nemo...

pozdrawiam:-)


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja (zdjęcia robione przed chwilą), ale najpierw kilka słów ode mnie.

W pierwszym poście zdjęcia baniaka robionych co kilka miesięcy.

Cyjano- bawi się ze mną w "pojawiam się i znikam", raz jest, raz nie ma, myślę, że to przez cyrkulację, chcę kupić tunze 6015 i wywalić te dwa resuny bo po pierwsze hałasują, nie zawsze startują, niekiedy startują w przeciwną stronę a osłony chcą spaść (nie mam zamiaru pozbyć się zwierzaków gdy osłona spadnie...). Mam też tylko troszeczkę dino, ale tym się wgl. nie przejmuję...

Sól jakiej używam to TM Bio Actif i AS Reef System w proporcji 50/50. Od czasu gdy stosuję reef crystals baniak lepiej się prowadzi (AS Instant Ocean chyba będzie do wysypania, bo przez tą sól baniak mi się rozjechał), biały sarco już prawie całkiem się podzielił (jeden będzie prawdopodobnie na forumowym targowisku ;) ). Jeśli chodzi o pozostałe zwierzaki to wszystko w jak najlepszym porządku.

Kilka fotek:

p1050388z.jpg

p1050409dj.jpg

p1050405m.jpgp1050406dv.jpg

p1050391d.jpg

p1050317.jpg

p1050393i.jpg

p1050395u.jpg

p1050396u.jpg

p1050401k.jpg

p1050403c.jpg

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.