Skocz do zawartości
Gość kapitan

D-D phosphate test PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Sprzedawca w sklepie odmówił mi sprzedaży testu Saliferta i wręczył mi test D-D (deltec?) na PO4, ponieważ jak stwierdził tamten (Sali) do niczego się nie nadaje.

OK, zrobiłem testy tym D-D.

Okazuje się, że można zrobić test na dwa sposoby - wysoki i niski zakres.

OK - robię niski:

PO4: więcej niż 0,36

P-PO4: więcej niż 0,117

potem zrobiłem na zakres wysoki.

PO4: między 1,0 a 2,0 , tak bliżej 2.0

P-PO4: między 0,31 a 0,70

Panowie nie wiem, w instrukcji nic nie tłumaczą, powiedzcie mi ile mam PO4 :D

Pozdrawiam i dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na zdrowy rozum ;-) up.... heheheh zły wstęp... ok jak dla mnie masz PO4 pomiędzy 0 a 2 ;) heheheheh

idź do tego sprzedawcy i zapytaj się go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...DD to firma Merc a jesli sie nie myle ma cos wspolnego z Tunze...nigdy tego testu nie mialem,ale slyszalem ze jest bardzo,bardzo dobry i dokladny...na Twoj problem nic Ci nie poradze,gdyz nie znam tego testu...poczekaj na opinie tych co go maja,albo rzeczywiscie ,skoro nie ma w instrukcji odpowiedzi na Twoje pytanie to moze warto by sprzedawca Ci wytlumaczyl,pokazal...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste, masz miedzy 0,117 a 2,0 po4. nie ma sprawy, polecam sie na przyszlosc;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

:whistle: :whistle:

Podjadę do Ciebie w sierpniu z "hanką" i porównamy z d-d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa zakresy stezen dla obu metod?

Poza tym dobrze by bylo gdybys zrobil te testy po 3 razy w celu usrednienia bledu pomiarowego. To nowy test, niewprawna reka, dziwne wyniki - sprawdziloby sie powtarzalnosc. Swoja droga o ile obie metody roznia sie tylko iloscia dodawanych odczynnikow to roznica powinna byc mniejsza w obu metodach. No chyba ze rzeczywiscie masz bardzo wysokie PO4 i nisko zakresowy test nie wyrabia stechiometrycznie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Leon już drugi raz w tym tygodniu mnie ratujesz :unworthy:

Uwierzysz, że wpisywałem w wyszukiwarkę merc, d-d, dd, itd, a nie wpadło mi do głowy wpisać H2Ocean :D

Już rozumiem, zrobiłem test "low range" i wyszło mi że mam PO4 nieco powyżej 0,36.

A potem zamieszałem sobie sytuację bo zrobiłem "high range" i wyszło między 1, a 2 (a nie powinienem go robić bo odnalazłem wynik w teście "low", a "high" robi się tylko wtedy gdy kolor wyniku jest ciemniejszy niż te co są na skali.

Tester w tym zestawie do pomiaru PO4 dodaje się tyle samo odczynnika, jedyną różnicą jest to ile wody lejesz.

Na niski zakres wlewasz 12ml wody z akwarium, a na wysoki zakres 10ml wody RO i 2ml wody z akwarium.

Robię testy ostrożnie i przykładam się do tego, więc błędy "techniczne" wykluczam.

(btw niezły syf mam w baniaku jakieś 0,40 PO4 :D Wrzuciłem już absorber i będę monitorował wydarzenia, a najwyższy czas też na podmiankę po prawie 2 miesiącach dojrzewania).

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jak będziecie w Dublinie to stawiam coś do picia :thumbsup:

/edit

Piszą o tym teście, że zawsze pokazuje więcej.

Czytałem jak koleś pisał, że Sali pokazuje mu 0, a te H2Ocean zawsze coś tam wykrywają (we wszystkich parametrach).

No nic porównamy z Hanką Leona i może się ktoś z Salifertem trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Saliferta też mam ale towarzystwo na forum wyraźnie się o nim wyraziło, że w porównaniu z hanką wypada blado.

Zrobimy porównanie wszystkich trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.