Skocz do zawartości
Adrian Piwnicki

jak szaleć to szaleć

Rekomendowane odpowiedzi

juz ci sie udalo:) Szczegolnie po ostatnim nurkowaniu i spotkaniu z tymi zwierzetami tylko czekalem na takie posty jak te. heh


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ośmiornic w polsce szukać to błękitną znajdziesz w rafa.pl - 300zł, w aquariusie pospolitą (octopus vulgaris z atlantyku i śródziemnego) 250zł i jakąś z indonezji za 500zł ale na śląsku.........

PS: gieksa katowice górąąąąąąąąąą!!!!!!!!!!


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ktoś pisał że w mini redsea jest błękitna za 85zł i brązowa (zwykła) za 65zł

mątwy znajdziesz na live aquaria za 80$ i w aquariusie za 500zł


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Adi mam nadzieje jaja sobie robisz z ta meduza?

Czy ty rozumiasz po angielsku? Rozumiesz co tam jest napisane? Zabijesz tylko zwierze.

Sluchaj, ja Cie rozumiem ze interesujesz sie biologia morza, sporo czytasz, masz pare ulubionych stworzen ktore koniecznie chcesz hodowac.

Ale teraz Ty mnie zrozum: wybrales sobie zwierzeta naprawde bardzo trudne w hodowli i klopoty z ich utrzymaniem przy zyciu maja doswiadczeni hodowcy ktorzy maja akwaria morskie dluzej niz Ty zyjesz.

Naprawde zaloz sobie na poczatek te 63 litrow, wloz troche skaly i poczekaj. Ja tez bylem narwany w twoim wieku ale jesli chcesz byc akwarysta morskim to musisz sie tej cierpliwosci nauczyc bo inaczej nie utrzymasz nawet paru polopow a co dopiero mowic o osmiornicy.

I ja nie pisze po to zeby Ciebie pouczyc ale daje Ci dobra rade. Ja prowadzilem przez lata slodkie akwaria od 15 litrow do 200 ale kiedy zechcialem sprobowac morskiego to zalozylem sobie na poczatek 25 litrow, wrzucilem troche skaly, pare korali, krabow i teraz kiedy planuje sobie jakies wieksze akwarium to wiem przynajmniej mniej wiecej o co tu biega.

A poza tym wszystkim to szkoda kasy ktora wtopisz.

Lepiej kup pare kilo skaly, zawsze mozesz soie dokupic jakiegos korala czy co bedziesz chcial, kup dobra skale - to najlepszy zakup jaki mozesz na poczatek zrobic. I nie wrzucaj na tam na sile tylu ryb bo to nie przejdzie. Naprawde, nie odkryjesz Ameryki, skoro inni probowali i nie wyszlo to tobie niestety tez nie wyjdzie.

Mowie Ci Adi zastanow sie i przemysl troche strategie.

Nie wszystko na raz, przyjdzie jeszcze czas u na osmiornice. Ale na razie cierpliwosci

cierpliwosci

i jeszcze raz cierpliwosci.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zostane archeologiem, ale temat sie wykopał :) Ciekawe czy gosc w koncu kupił sobie ta osmiornice. obstawiam ze nie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriana pewnie wciągnęła jakaś ośmiornica przy próbie wyłowienia jej w barcelonie ,czy innej kubie ;)od bardzo długiego czasu nie odzywa się na forum :( swoją drogą ciekawe czy jeszcze zajmuje się naszym hobby .fajne posty pisał :D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi cos tam kiedys ze 2 lata temu napisal, ze niby czyta na biezaco forum, no ale Adi rozne rzeczy pisal :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi byl pociecha i denerwaczem :rant: Az sie chcialo go przytrulic (tak silniej) :w00t:

Brak go, moze niedlugo bedzie mature robil ?

Ps Aqua Maniac - nareszcie sie odezwales :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani od kilku juz dni jestem bardziej aktywny i to sie w najblizszym czasie nie zmieni :) ukończyłem wielki projekt, projekt mojego zycia i teraz przynajmniej przez kilka miesiecy bede mial wiecej wolnego czasu, tzn. bede go w ogole mial :)

A co do Adriana, to ja za nim bardzo tęsknię i mam nadzieję, że chłopak wróci pewnego dnia na forum, juz troszke mniej narwany ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.