Skocz do zawartości
kermit85

cyrkulacja w kostce 160L

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie pompy cyrkulacyjne dać w akwa 60x50x50? Akwarium pod miękasy i glony makro, więc taka cyrkulacja żeby pralki nie robiła a tylko obmywała ładnie skały? Co polecacie? Czy dobry na początek będzie zestaw jvp 101 razy dwa (fajny bo tani :D ), czy te 6000l to już za dużo i nie ustawie tego tak, żeby wiru nie robiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 2x jvp101 to dobre rozwiązanie na takie akwa.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi pralkę, pomysl na jakimś malym cyrkulatorem aquaela albo nad kralią nano, pod miękkie wystarczą dwie pompki po 2-3 tys l/h

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralia 1 w dwóch sztukach będzie 21x pojemność...

czyli może jedną aquael 2600 lub koralie 2 ;) i jedną koralie 1 i już powinno być ok. nie ma sensu pchać dwóch potężnych cyrkulatorów. zobacz nawet większe zbiorniki chodzą przeważnie na kilku pompkach (mniejszych i estetyczniejszych) żeby łatwiej ustawić tak cyrkulację by nie było martwych stref.

z tych JVP to cyrkulacja na SPS... wyszło 40x zbiornik...

Ja mam w 130 litrach 2x aquael po 2600 i flowa podpiętego pod wylot pompy obiegowej z panela i powiem Ci, że błazny czują się jak na karuzeli... ;) ciężko im czasami popłynąć tam gdzie by chciały (o dziwo loretka jest jakaś bardziej stabilna, może większa i dlatego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kermit, zależy jakie miękkie, jak masz poukładane skały i jak poustawiasz pompy. Ja mam cyrkulację na trzech pompach i obiegówce, w sumie >50x litraż, a za mocno tego nie widać (obsada głównie miękkie i LPS). Najlepiej zacznij od 2-3 mniejszych pomp (łatwiej je ustawić i ukryć za skałami), a w razie potrzeby dorzucisz następną lub którąś wymienisz.

Do podawanej wydajności części pomp trzeba podchodzić z rezerwą. Tyczy się to głównie chińczyków, a już w szczególności cyrkulatorów aquaela.

Edit: literówka


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam kostkę 240l i używam 2 chińczyków po ok 3000l/h, na początku była pralka,

ale jak dokupiłem skały i zbudowałem z niej ścianę to prąd jednego cyrkulatora rozchodzi się się prawie w całości na niej, dodatkowo obieg pcha za skałę (w dół) jakieś 2300l/h.

Wydaje mi się, że teraz jest optymalnie. Więc to co ty planowałeś do 160l to by było dużo za dużo :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot skieruj bardziej na szyby aby od niej sie odbijal prad wody. Mam w swoim 2xjvp101 i dają rade miekkie :D


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do aquaela... jednym dmucha innym nie ;-) heheheh zaleta jest taka, że są cichsze często od koralii ;)

Wracając do meritum... poza kierowaniem na szyby można jeszcze odbijać "wirki" od powierzchni. Czyli ustawiasz pompę, nie pod lustrem wody, a trochę niżej i jej wylot kierujesz na górę na lustro wody. Ma to dodatkową zaletę - rozbija film na powierzchni wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze mimo etykietki JVP101 na pewno nie dmucha 3000L/H. Mysle ze dwie 101 to moze byc nawet za malo. Ale nawet jakby bylo za duzo to mozesz robic prad odbity od szyb czy dmuchac za skale tak zeby najwiekszy impet byl hamowany.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam w kostce 55x55x45 ,3x 101jvp ,i powiem tak ,że jest dobrze , skierowałem na szyby 2szt,a 1 szt za skałe ,myśle że wszystko zależy od ułożenia skały pozdrawiam


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma w ReefMaxach pompki 2 x aquael 2600, bez specjalnej pralki. Ja w żaden sposób nie mogłem ustawić u siebie nawet jednej koralii 2 (chyba 2500l/h), była po prostu za mocna. Nawet nie chce myśleć, co byłoby przy dwóch. Widać aquael ma jakiś własny wzorzec litra (lub godziny).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o pompie Resun Waver-2000, traktor straszny czy na początek będzie ok? Cyrkulacji bym chciał 20-30x akwa, jest juz biostar flotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.