Skocz do zawartości
Wieczny

Pompy w Odpieniaczach zew.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poruszam ten temat bo bardzo jestem ciekaw jak u was z odpieniaczami, wpisywałem w wyszukiwarce ale nic nie znalazło mi, interesują mnie dokładnie odpieniacze zewnętrzne co pompy nie są zalane wodą, sam mam taki i właśnie mi padł a co ciekawe strasznie się nagrzewał temp jaka miał mój ok 50-60*C i wtedy mi prąd do wody dochodził, sprawdziłem to przez urządzenie co tylko niewielka ilość napięcia pokaże się w wodzie wybija prąd, odpieniacz mi chodził np 3 min i nagle wybijało, nie raz tez od razu jak się załączał wybijało a nie kiedy dopiero po jakimś czasie, teraz jak kupie nową pompę skieruję na nią wentylatorek by się nie nagrzewała. Jak u was jest z pompami takimi nagrzewają się wam czy chłodzicie je jakoś??????

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...mam dwa odpieniacze zewnetrzne (jeden w razie czego) i nigdy nie zauwazylem zeby pompa az tak sie nagrzewala,owszem jest lekko ciepla...widocznie Twoja pompa ma problem...nigdy nie myslalem o dodatkowym chlodzeniu pompy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa nadaje sie do wymiany,nie ma prawa az tak sie nagrzewac,chyba ze ostatnio po myciu pompy zle ja poskladales


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci, aby zapobiec przegrzewaniu się pomp stosują recyrkulacje wody na wirnik pompy (taki bypass z wężyka poprzez nawiercony kanalik w korpusie). Nie zmienia to faktu że pompa nie powinna absolutnie wybijać różnicówki, taka sytuacja może doprowadzić do porażenia jeśli raz nie zadziała... wymień jak najszybciej na inny egzemplarz jeśli Ci życie miłe (no ew. możesz zatrudnić teściową do obsługi akwa, wtedy możesz jeszcze poczekać:).W moim ap-702 EHEIMY (podobnie jak w twoim H&S )także się grzeją, nie jakoś strasznie, a chodzą bez przerw już 3 lata.


coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.