Skocz do zawartości
tdew

pompy do ATI 250

Rekomendowane odpowiedzi

Moje standardowe PSK 2500 są już dość leciwe, jedną zaczynam podejrzewać o przebicie, do tego są nieźle rozklekotane i coraz bardziej hałasują. Z tego co widzę zakup tych samych nowych nie wchodzi w rachubę - praktycznie nigdzie nie są dostępne. Widziałem podobny temat na forum, jako lepszy zamiennik wskazywano Tunze HS 9420.040. Ktoś ją faktycznie podłączył? Jak to wygląda jeśli chodzi o stronę techniczną - trzeba stosować jakieś przejściówki i jak z wydajnością - dwie takie nie będą za mocne? Może lepsze byłyby dwie Tunze HS 9410.040. Widuje w sklepach również Eheima Compact+ Marine 80, tyle że o niej już nic nie wiem. Generalnie zależy mi na przyzwoitej wydajności, niskim poziomie hałasu no i żeby podłączenie nie wymagało kilometra rurek i przejściówek (z naciskiem na pkt drugi)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Mam ten sam problem. Jak sobie poradziliście z zamiennikiem psk 2500 do ati 250?

Moje standardowe PSK 2500 są już dość leciwe, jedną zaczynam podejrzewać o przebicie, do tego są nieźle rozklekotane i coraz bardziej hałasują. Z tego co widzę zakup tych samych nowych nie wchodzi w rachubę - praktycznie nigdzie nie są dostępne. Widziałem podobny temat na forum, jako lepszy zamiennik wskazywano Tunze HS 9420.040. Ktoś ją faktycznie podłączył? Jak to wygląda jeśli chodzi o stronę techniczną - trzeba stosować jakieś przejściówki i jak z wydajnością - dwie takie nie będą za mocne? Może lepsze byłyby dwie Tunze HS 9410.040. Widuje w sklepach również Eheima Compact+ Marine 80, tyle że o niej już nic nie wiem. Generalnie zależy mi na przyzwoitej wydajności, niskim poziomie hałasu no i żeby podłączenie nie wymagało kilometra rurek i przejściówek (z naciskiem na pkt drugi)

Pzdr

jak sobie poradziłeś? ja myślę o zmianie na jedną pompę


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz zmieniać ? psk dobre pompy


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nowiutki wirnik do PSK lezy w szafie i sie nudzi ! :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniam bo padły pompy... wirniki do PSK 2500 to mam dwa do sprzedania teraz:)


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem BK. Body dostał kolega i działa po dziś dzień z pompami Tunze. Tyle że porównując ich pracę z oryginalnymi PSK wolałbym te drugie, mimo że Tunze teoretycznie są mocniejsze.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zalezy, ktore Tunze. PSK 2500 to bardzo silna pompa. UP 2000/1 sa slabsze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9420.040 jeśli dobrze pamiętam. Szumu wokół siebie robią więcej od PSK ale z wydajnością jest moim zdaniem słabiej. Wnioski oczywiście wybitnie subiektywne.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.