Skocz do zawartości
Włodzimierz

Kupię lampę led PS BP 160W slave ...

Rekomendowane odpowiedzi

W akcie desperacji kupię lampę led PS BP 160W slave. Może być z przewodem. Sprawdzę teorię według której mam za mało światła.

Poważne oferty na priv. Mile widziane zdjęcia lampy z bliska. Zastrzegam sobie prawo do nie odpowiadania na oferty B) .

Włodek.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, masz bodajże 3 lampy - nie będzie lepiej zsunąć dwie sztuki do siebie nad baniakiem i pod takim światłem sprawdzić wzrost koralowców? Wtedy będziesz miał i ciemniejsze, i jaśniejsze obszary.

Kupowanie następnej lampy to dość kosztowne testy ;)

Pozdrówka i powodzenia w wychodzeniu na prostą.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek przychylam się do opinii kapuhy, troszkę kosztowne testy chcesz przeprowadzać.

Zwiększ moc na 100%, obniż lampy i poobserwuj.

Popróbuj się "pobawić" tabelą PAR, może to jest powodem :surrender

Powodzenia i sorki za off.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, Ty nie przesadzaj, bo sobie limit postów do 2020 wyrobisz :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczę tym lampom. Albo ja albo one :harhar: .

@seb, a Piotr z mojego limitu pisze :thumbsup:

Ma ktoś taką lampę na zbyciu???:unworthy:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe albo nie będziesz miał ich gdzie wieszać już:) Włodek myślę, że szkoda kasy może Przemek Ci pożyczy jedną????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe albo nie będziesz miał ich gdzie wieszać już:) Włodek myślę, że szkoda kasy może Przemek Ci pożyczy jedną????

popieram :thumbsup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi już o kasę:smoke: tylko już o ambicję:rant:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze pomyśl jaką lampę div byś zrobił za tą kasę i jaki był by efekt i po co te bajery i szkoda kasy i zwierzaków na to wychodzi

Życzę Ci powodzenia :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń z ledami, po przeskalowaniu tego co wisi u mnie w wersji DIY i przkonwertowaniu na ilość diód w lampach PB potrzebował byś 8! LAMP :D W konfiguracji 50% dla białych i 100% dla RB.

Dlaczego?

Wg mnie w tych lampach jest za mało RoyalBlue, za dużo białych (dla spsów). Popatrz na AI LED albo prometeusza albo jeszcze inne rozwiązania... zawsze jest więcej niebieskich. U siebie mam 2:1 RB do CW (wklejałem zjęcia akwa niedawno). Wszystko zachowuje się poprawnie. Fakt talerzówki jaśnieją w oczach, ale tylko one. Nawet LPSy mimo, że jasne w tej konfiguracji dają rade. Piszę bo sam budowałem po kawałeczku, stopniowo dokładałem światła aż nie osiągnąłem optymalnego efektu... Masz na razie 3 BP, sprzedasz je i masz fundusze na projekt DIY :D Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomash666 - bardzo słuszna uwaga. We wszelkich lampach DIY z zasady dajemy RB dwu albo trzykrotnie wiecej niż białych. Wtedy przygaszamy max. jednych lub drugich 10-15% i uzyskujemy pożądany kolor. Jaki sens jest nie wykorzystywać połowy białych diód skoro zapłaciliśmy za nie ciężką kasę?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne uwagi. Lampka DIY odpada.

Ma ktoś na zbyciu taką jak w temacie???


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Włodku,

Sprawdź proszę moją odpowiedź na priva

@bestiakol,thomash666

Proszę nie wprowadzać innych w bład - nieprawdziwe jest twierdzenie większość producentów używa diód White do RB w stosunku 1:2 - przykładów jest wiele, wystarczy naprawdę kilka minut

a) Orphek - producent który w tej chwili w stanach zbiera bardzo dobre noty - a akwaryści zadowoleni są z przyrostów i wybarwienia - używa diód białych do RB w stosunku 7:3(!).

B ) Vertex Illumina - firma austriacka, produkuje bardzo solidne i zaawansowane lampy - używają diod w stosunku:

8szt Cool White 7500K

4szt Royal Blue 450nm(bin D3)

4szt Blue 470nm

c) wspomniany AI używa diod 1:1:1(White:Royal Blue: Blue) - gdzie jak niektóre osoby z tego wątku twierdzą - Blue nie bierze udziału w procesie fotosyntezy(choć ja uważam że stosowanie jest zasadne) - jednak

proszę w takim razie o konsekwencje - albo się liczą - albo nie. Więc nie jest to również stosunek RB do White - 2:1.

d) Thortek - to samo.

W zasadzie - mógłbym stwierdzić że w WIĘKSZOŚCI lamp stosunek RB:W zbliżony jest do 1:1

Wszystko powyższe może być rozpatrywane wyłącznie gdy mówimy o źródłach światła o zbliżonych parametrach. Co to znaczy? A mianowicie to, że pisanie o "idealnym" czy też "najlepszym"

stosunku diód RB do W jest nieuzasadnione - gdyż czegoś takiego nie ma.

Cóż bowiem z tego, jak będziemy porównywać diodę RB z Maritexu o wydajności 325mW i 500mW?? I tu i tu mamy po jednej diodzie - jednak dwie diody 500mW są w stanie wypromieniować

energię WIĘKSZĄ niż trzy diody 325mW.

Idźmy dalej - porównywanie diód o RÓŻNYCH skutecznościach i mocach jest bez kompletnie sensu.

Przykład - stosujemy jedną diodę XM-L na dwie diody Royal Blue 325mW (stosunek 1:2) - oraz mamy drugi panel- jedna dioda XPE(107lm/W) na dwie diody Royal Blue 500mW.

Czy wypadkowe CT będzie takie samo? Nie. Czy ilość energii wypromieniowanej w zakresie 440-460nm w obu przykładach będzie taka sama? Nie. A dlaczego nie? Przecież mamy "super" ratio 1:2??..

Po co więc mówić o "idealnym", "najlepszym" itd stosunku? Takie coś nie istnieje. Można porównywać prądy, można porównywać skuteczności(w lm/W) - ale RATIO - jest wartością umowną - i stosując nawet diody RB:W w 1:1 - przy "słabej białej"

i mocnej(np. 500mW) RB - można uzyskać stosunek RB:W "lepszy" - niż w przypadku "mocnej" białej" - i kiepskich RB - np. 325mW.

PO TO WŁAŚNIE STOSUJE SIĘ STEROWANIE JASNOŚCIĄ KANAŁÓW.

W każdej lampie można dowolnie zmienić moc kanału - i uzyskać "pożądane" dla oka i zwierząt CT - które jest RÓŻNE dla różnych gatunków koralowców.

Dlatego piszę to naprawdę po raz ostatni - proszę nie wypisywać bzdur(bo inaczej tego nie potrafię nazwać) o tym że diody w lampach PS świecą inaczej niż diody stosowane w lampach DIY - oraz że RATIO jest "złe", "inne niż u innych producentów" itd.

- gdy w obu przypadkach pochodzą one od tego samego dystrybutora w Polsce( i posiadają zbliżone paramtery - gdyż każdy szuka jak najzimniejszych diod).

Proszę naprawdę zastanowić się nad tym co się pisze - już chyba prościej tego wytłumaczyć nie można.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu starasz się przykryć pseudonaukową paplaniną to że nie zrozumiałeś wypowiedzi. Jakby chciało Ci się dokładnie przeczytać a nie tylko stawiać kontrę bo rysa na honorze boli wiedziałbyś że w tym konkretnym przypadku rozpatrujemy w projektach DIY diody białe tylko XP-G, a w przypadku RB wyraźnie napisałem że stosunek ten wynosi 1:2 lub do 3 (dla ułatwienia post 11 tego wątku) właśnie biorąc poprawkę na to że RB mogą mieć dwie wydajności. Potencjalnego uzytkownika wnikanie w takie szczegóły zupełnie nie interesuje - lampa ma dawać "ładne" dla oka światło i koralowce mają rosnąć i się wybarwiać - dlatego nie piszę o tych wszystkich niuansach i szczegółach, o których nie przeczę masz pewnie o wiele większe pojęcie niż ja. Jednak kłamstwu i tendencyjnym wypowiedzią stawiającym w złym świetle wszystko co nie Twoje - mówię stanowcze i zdecydowane NIE.

PS. Poza tym nikt nie mówi o żadnym idealnym czy najlepszym stosunku. Ten stosunek ustalamy sobie właśnie regulując moc kanałów i robimy to nie ma co kryć "na oko" - tak żeby to nam się podobało. I chodzi o to żeby to ustawienie oscylowało przy "skręceniu" białych o 5 , 10 czy 15% a nie o 50 czy więcej. Tak trudno to zrozumieć?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz napisal

"

No i znowu starasz się przykryć pseudonaukową paplaniną to że nie zrozumiałeś wypowiedzi. Jakby chciało Ci się dokładnie przeczytać a nie tylko stawiać kontrę bo rysa na honorze boli wiedziałbyś że w tym konkretnym przypadku rozpatrujemy w projektach DIY diody białe tylko XP-G, a w przypadku RB wyraźnie napisałem że stosunek ten wynosi 1:2 lub do 3 właśnie biorąc poprawkę na to że RB mogą mieć dwie wydajności. Potencjalnego uzytkownika wnikanie w takie szczegóły zupełnie nie interesuje - lampa ma dawać "ładne" dla oka światło i koralowce mają rosnąć i się wybarwiać - dlatego nie piszę o tych wszystkich niuansach i szczegółach, o których nie przeczę masz pewnie o wiele większe pojęcie niż ja. Jednak kłamstwu i tendencyjnym wypowiedzią stawiającym w złym świetle wszystko co nie Twoje - mówię stanowcze i zdecydowane NIE.

"

Powiedz szczerze - całą niedzielę siedziałeś przed komputerem przebierając nogami kiedy to będziesz mógł mi ponownie odpisać? ? :)I co - już ciśnienie zeszło? :)

Cieszę się.:)

Jednak napiszę Ci szczerze - po raz kolejny zaśmiecasz wątek, zarzucasz mi kłamstwo i tendencyjną gadkę. Albo używasz słów których znaczenia nie znasz - albo masz(jak to już usłyszałeś) - problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Różnica między moją "pseudonaukową paplaniną" a Twoimi "miłymi i grzecznymi" wypowiedziami jest taka - że ja piszę to w oparciu o swoje doświadczenia i noty katalogowe produktów które używamy przy produkcji lamp a u Ciebie ocena opiera się na "miłym dla oka wyglądzie światła".

Nie szukaj uzasadnienia dla swoich protestów - bo to co piszesz jest kompletnie bez sensu.

Zrozum to proszę - bo ręce opadają.

To samo źródło światła, pracujące na tym samym prądzie i pochodzące od tego samego producenta - DAJE TAKIE SAMO ŚWIATŁO(bez względu na obudowę w której się znajduje).

Bez urazy - będę ignorował Twoje wypowiedzi, widzę że coś Cię boli - więc załóż osobny wątek w którym będziesz mógł wylewać swoje żale i uzasadnić z jakiego powodu nazywasz mnie kłamcą.

Oczekuję tego - gdyż nie pozwolę na bezpodstawne publiczne oszczerstwa.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku ja nic nie mówiłem o stosunkach tylko dałem propozycje żebyś zrobił dobrą cenę lub pożyczył lampę koledze i tyle:)

Po drugie nie jestem znawcą lamp tak jak Ty ale fakt jest taki że są kłopoty wiadomo z czym :)

Po trzecie tylko stwierdziłem że za taką kasę można zrobić zaj***** lampę diy tylko bez bajerów ale zwierzakom by było dobrze i tyle :) Zostaje ilość bajerów, czas i estetyka i proszę nie pisz że wprowadzam w błąd bo ja tylko powiedziałem co ja bym zrobił i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz, a ja mam taką małą prośbę. Z tego co do tej pory napisałeś wnioskuję, że u Ciebie stosunek białych XP-G do niebieskich XP-E Royal Blue jest jak 1:3 (W:RB). I w sumie masz 480W z tych ledów. Czy mógłybyś mi jeszcze podać, ile diód masz XP-G i ile RB? Z konsultacji jakie do tej pory przeprowadziłem wynika, że przy typie lamp, które posiadam, najlepsze efekty daje zwiększenie ogólnej mocy lamp i podniesienie w nich CT. Chcę właśnie iść w tym kierunku.

Ma ktoś na zbyciu taką jak w temacie???

:welcome:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

powoli was zaczynam nie rozumieć panowie

to jest hobby - drogie ale hobby jak zaczynacie sobie skakać do gardeł a nie pomóż to coś nie tak zwami raz porządnie wytłumaczyć łopatologicznie i po sprawie :thumbsup:

@włodek jak co przejdź na T5 i po problemie a nie się denerwować - sorrki :offtopic:

stare proste - są najlepsze

Pozdrawiam AnT - Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek mam 24 moduły do których linki podawałem kilkakrotnie. 16 niebieskich i 8 białych. W każdym module jest 6 diód Cree. Niebieskie chodzą na 950mA czyli prawie max, natomiast drivery do białych dają 1300mA, jednak biały jest jeszcze skręcony przez PWM do 80% mocy. Teraz światełko jest jak dla mnie idealne. Można tak jak mój sympatyczny rozmówca przyczepić się teraz do różnicy lm z poszczególnych modułów, tego że nie chodzą na max. prądzie czyli dają trochę mniej niz mogą, ale to tylko sztuczne gmatwanie tematu, który tak naprawdę jest prosty.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, dziękuję.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.