Skocz do zawartości
Pietrek

Jaki odpieniacz do Nano Reef 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jaki odpieniacz polecacie do takiego małego zbiornika? Wiem, że w większość napisze,

że wystarczą systematyczne podmiany, ale jakoś mam wątpliwości. Jakiem mocy może być największy

odpieniacz do takiego maleństwa, żeby nie urwało zoa głowy ?

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj...Problem w tym ze wlasciwie nie ma wydajnych odpieniaczy do takiego litrazu.Kiedys uzywalem red sea prizm,ktory mial niby starczyc do 400l a on nawet stu nie potrafil uciagnac.Tanimi zabawkami bym sie nie bawil,uzyskasz tylko moze tyle ze napowietrza troche wode a te wieksze beda za duze...Moze ktos z forum Ci zrobi DIY...ja widze tylko takie rozwiazanie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o Kaskadzie ze skimmerem DIY, w takim litrażu podmiana 10% co tydzień powinna wystarczyć, a jeszcze lepiej, jak znajdziesz kolege w okolicy z dużym baniakiem, który będzie dawał Ci wodę, wtedy nawet dozowanie czegokolwiek odpadnie :) Jakbyś myślał o ciut większym szkiełku wtedy możesz zastanowić się nad kupnem używanego zestawu Tunze Nano Reefpack :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak twoim zdaniem powinien wyglądać i jakie parametry mieć taki odpieniacz DIY ?

osobiście zastanawiałem się nad Turboflotor Blue 1000 ale obawiam się, że będzie za mocny.

Większe szkło jest w planach, na razie stoi samo szkło 3-setka, ale to raczej odległa przyszłość, a obecnie chyba jednak pozostanie mi coś DIY.

Edytowane przez Pietrek (wyświetl historię edycji)

175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietrek, jeżeli już się upierasz to zrób odpieniacz by @tomko.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika ma rację , stosowałem ten odpieniacz w mojej bance (52l) 10 miesięcy i spisywał się bez zarzutu , jedyny problem to kostki . Zużywają się i trzeba je wymieniać i na bieżąco regulować odpieniacz.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy w kostce 30L mam miejsce na odpieniacz,ale go do dziś nie kupiłem a kostka ma czwarty miesiąc i uważam,że nie jest mi potrzebny.Podmiany robię na wodzie z głównego zbiornika co 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar i wszyscy się z tym zgadzamy, oprócz autora tematu :) jeżeli ma być spokojniejszy to właśnie, to strzykawkowe cudo powinno pomóc :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.