Skocz do zawartości
bazyl

Kostecki rules

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miało nie być po nazwisku ale będzie ku przestrodze. Swego czasu zamówiłem u tego człowieka sumpa z akrylu. Dziś podczas nieobecności domowników sump sie rozkleił a woda wyleciała. Naprawdę nie polecam człowieka.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdemu sie to moze zdarzyc ,akwaria tez sie moga rozkleic,szkoda ze przysporzylo ci to pracy i moze jakis strat finansowych ale pamietaj ze to sie moglo przydarzyc kazdemu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też należę do grona nizadowolonych z pana K. Z drugiej strony podziwiam go. Tyle lat na rynku i wciąż potrafi znaleść odbiorców na swoje "produkcje". A ponoć rynek wszystko weryfikuje....

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku sam zrobiłem sumpa, ale mi zona głowę suszyła,że jakiś badziew wyprodukowałem i pęknie. No to poszedłem do mistrza akrylu no i mam za swoje.Ten mój ,,badziew'' pewnie by nie pękł jak to się ma z prowizorkami.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdemu sie to moze zdarzyc ,akwaria tez sie moga rozkleic,szkoda ze przysporzylo ci to pracy i moze jakis strat finansowych ale pamietaj ze to sie moglo przydarzyc kazdemu pozdrawiam

Widac że nie znasz historii pana Maćka :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem Seb, tak jak napisales nie znam,dlatego chcialem wyrazic obiektywna, tylko swoja opinie, mialem juz wiele baniakow ,owszem nie morskich, i mialem ten problem dwukrotnie,tez sie rozkleily, wiadomo moje baniaki nie byly akrylowe i nie byly to sumpy,sam myslalem o akrylowym sumpie i mysle jednak zostac przy swoim szklanym,i tak jak napisal bazyl nieraz samorobka, czyli prowizorka jest lepsza od fachowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przygodę ze słoną wodą zaczynałem od wizyty u tego człowieka. Gadka szmatka, bajery rowery, cuda wianki, a potem rzeczywistość dramatyczna. Zero realizacji uzgodnionych prac . Jeno ten sump się ostał no i profilux po 3 miesiącach od zamówienia i zapłaty.Faktury do dziś nie dostałem , mimo wielokrotnych monitów.To był zwykły sump jakieś 80 litrów , pięć szyb do sklejenia , nie miał lecieć w kosmos, nie był to test NASA. Ja rozumiem 1000 litrów , coś nie poszło. Ale takie partactwo.Niby tylko 80 litrów się wylało a bajzel jak po weselu.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam go dobrze, bardzo dobrze, jego taktykę i praktyki też :)

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Na przykład z jakiej szyby skleił byś akwarium 800 litrów?

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe w obecnych czasach to ja nie wiem :-)

ale skoro po wpadce w Gdyni mozna dostac zlecenie na zaprojektowanie zbiornikow w Płockim ZOO...... a finał tego był kiedys poruszany tu na forum

efekt: sprawa w sądzie a pieniadze z miasta zostaly zagospodarowane w molo na Wiśle


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jakie wymiary, myślę że 12 mm, a 15 mm dla pewności by nie zaszkodziło ;)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee.. tam, Krzysiek, nie narzekaj zbiorniki mają wszyscy ale molo wzdłuż rzeki tylko Płock :band:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek ale juz podobno mozna po nim chodzic :-)

tylko lodów nie jedz w tej knajpie na końcu, znajomy Gochy tam salmonelle złapał

a molo to mi kapća zrzarło


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jakie wymiary, myślę że 12 mm, a 15 mm dla pewności by nie zaszkodziło ;)

Widzisz, ja też, a on skleil z szóstki, do tego jako oryginalne akwarium Aqua Stabil, a kątowniki zamiast być pospawane ze sobą były po prostu przyklejone na silikon do zbiornika. Pewnego dnia szyba przednia po prostu odpadła, akwarium stalo w pokoju u dzieciaka, na szczęście nie było go wtedy w tym pokoju.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie nazwiska powinno się omijać z daleka,takie informacje powinny być podawane częściej pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 mm ?!?! z takiego szkła to ja mam u siebie poklejone kostki 35x35x35cm... ja takiego akwarium bym nie przyjął...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnego dnia szyba przednia po prostu odpadła

O, widzisz - czyli 6 mm daje radę, tylko klej puścił :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem zbiornik z 6mm poj 700L stoi już dobre pare lat ... tyle, że poziom wody ok 37 cm :)

Nie znam Pana K. (moje obiektywne zdanie) 700 litrów - 700 litrów nie równy :) spokojnie można i postawić i 1000L z 6mm, kwestia tylko rozsądnie dobrać wymiar, czy Pan K ma z tym problem nie wiem są inni co znają i mogą się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem zbiornik z 6mm poj 700L stoi już dobre pare lat ... tyle, że poziom wody ok 37 cm :)

Nie znam Pana K. (moje obiektywne zdanie) 700 litrów - 700 litrów nie równy :) spokojnie można i postawić i 1000L z 6mm, kwestia tylko rozsądnie dobrać wymiar, czy Pan K ma z tym problem nie wiem są inni co znają i mogą się wypowiedzieć.

No nie przesadzaj, jakie wymiary o takim litrażu zrobiłbyś z 6mm ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000x26x26 :-))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub 350x80x40 :) poziom ok 36cm wzmocnienia wzdłużne i poprzeczne i baniaczak jak tralala - możliwości do koloru do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gość powinien Ci kleić nowego sumpa, a jak odmówi to w zęby go, to przywołuje wielu cwaniaczków sprzedawców do pionu. Niektórzy myślą, że mogą naciągać cały świat i trzeba im korygować światopogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.