Skocz do zawartości
siwy811

Tunze Nano Doc 9002

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...

pomocy...Mam pytanie do posiadaczy odpieniaczy Tunze 9002 i nie tylko. Mam problem z bablami dostajacymi sie do baniaka, odpieniacz pracuje od trzech tygodni i caly czas wyrzuca babelki. Czy mozna z tym cos zrobic czy samo sie dotrze, probowalem szukac na forach, ale za duzo nie ma o odpieniaczach tunze 9002.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to model na wenturi czy z wirnikiem igielkowym?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies źle złożony: albo rurka od pompki nie tak, albo górna pokrywa nie jest dociśnięta (sa dwie klapki w tym skimie, na dole trzymajaca pompke i na górze zamykajaca całość). Podociskaj to i powinno byc ok.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to model na wenturi... dzieki luft, jutro postaram sie wszystko podociskac i zobaczymy... naprawde draznia mnie te babelki, pewnie nie tylko mnie :bang head

Wszystko podociskalem, posprawdzalem, ponownie wlaczylem i co!!! wywala jeszcze wiecej jak przedtem, bynajmniej tak mi sie wydaje, dodam ze bable wydostaja sie przez otwory przez ktore zaciagana jest woda przez odpieniacz :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz i zobacz czy zielona rurka gruba jest dobrze osadzona na pompce i czy wchodzi na wcisk do otworka w ktorym powinna sie znajdowac. bardziej obrazowo na ta chwile nie podpowiem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz i zobacz czy zielona rurka gruba jest dobrze osadzona na pompce i czy wchodzi na wcisk do otworka w ktorym powinna sie znajdowac. bardziej obrazowo na ta chwile nie podpowiem.

Gruba zielona rurka u mnie jest osadzona na dyszy wenturi, rozebralem caly odpieniacz, raz jeszcze wszystko dokladnie powciskalem wiec tam wszystko powinno byc ok, wszystko jest na swoim miejscu... alez to jest drazniace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwy811 przyzwyczaj się, ja mam już tak pól roku.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w 8 na 10 przypadkow coś nie tak na tej samej konstrukcji to... polecam kombinować dalej. Miałem podobnie, ale doszedłem do ładu. To nie jest mechanizm zegarka wiec wierze, ze siłą spokoju kazdy moze to ogarnąć (pomimo niewygody regulacji). Pozdrawiam!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w 8 na 10 przypadkow coś nie tak na tej samej konstrukcji to... polecam kombinować dalej. Miałem podobnie, ale doszedłem do ładu. To nie jest mechanizm zegarka wiec wierze, ze siłą spokoju kazdy moze to ogarnąć (pomimo niewygody regulacji). Pozdrawiam!!!

dzieki luft za rady... dzisiaj jakby troche mniej tych babelkow sie zrobilo, nie wiem czy to tylko takie wrazenie, czy moze rzeczywiscie sie poprawilo, no ale nic, jakkolwiek by nie bylo jestem bardziej szczesliwy ze widze tych babelkow mniej :) .Po calej nocy odpieniacz wywalil pelen kubek piany, piana byla czysta, bezbarwna, glupi ja, za duzo dalem powietrza, no i przelalo do akwarium, mam nadzieje ze nic sie nie stalo. Jestem dobrej mysli i mam taka nadzieje ze pewnego dnia babelki znikna calkowicie :D

ps. gratuluje ladnego baniaczka, powiedzialbym ze jest sliczny ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to tez zalezec od wysokosci lamp na lustrem wody.Czesc to drobne czasteczki wygladajace jak drobne babelki powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to tez zalezec od wysokosci lamp na lustrem wody.Czesc to drobne czasteczki wygladajace jak drobne babelki powietrza.

lampa wisi okolo 12cm nad lustrm wody, no i te drobne babelki wydostaja sie spod dna odpieniacza, jest to widoczne golym okiem, wiec mysle ze jednak nie sa to drobne czasteczki, no ale moge sie mylic.

aktualizacja

dowiedzialem sie od producenta, ze te moje babelki sa spowodowane nowym zbiornikiem, ze wzgledu na nasycenie tlenem (nadwyzka) spowodowane przez dzialalnosc glonow z odpieniacza wydostaja sie babelki, tak jest przez pierwsze kilka tygodni od zalozenia baniaczka... poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bylo na paczatku... tak i jest dalej. Wszystko kilka razy posprawdzalem, raz jescze wszystko podociskalem, i problem jak byl tak i jest w ciagu dalszym. Za niedlugo zamierzam wpuscic pierwsze zycie, a wyczytalem na forum ze wlasnie te babelki sa niekorzystne dla naszych pupili, nawet w dluzszym okresie moga przysporzyc wiele problemow, i naprawde nie chodzi mi juz o wyglad wizualny, bo do tych babelkow juz sie powoli przyzwyczailem, ale wlasnie chodzi mi o zycie ktore tam bedzie, chce im sprawic jak najlepszy dom.. pomocy :rant::wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku też wszystko co przeczytałem przyprawiało mnie o ból głowy: bąbelki/zatkane kiszki ryb/śmierć i takie tam.

Powiem Ci tak, wyluzuj troche, rybom nic nie będzie od tych mikro bąbelków. A jesli chcesz powstrzymac ich wjazd do baniaka (mniemam ze odpieniacz masz w trzeciej komorze) to włóż pasek fizeliny/waty na calej dlugosci 3 komory i bedzie spokoj (tylko pamietaj o regularnej wymianie fizeliny).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz odpieniacz

w prawym rogu, oczywiscie tylnim, z jakies 12cm znajduje sie pompa cyrkulacyjna, nie wiem, mysle juz o roznych przyczynach i tak pomyslalem ze moze to przez pompe

na początku też wszystko co przeczytałem przyprawiało mnie o ból głowy: bąbelki/zatkane kiszki ryb/śmierć i takie tam.

Powiem Ci tak, wyluzuj troche, rybom nic nie będzie od tych mikro bąbelków. A jesli chcesz powstrzymac ich wjazd do baniaka (mniemam ze odpieniacz masz w trzeciej komorze) to włóż pasek fizeliny/waty na calej dlugosci 3 komory i bedzie spokoj (tylko pamietaj o regularnej wymianie fizeliny).

w tym problem ze nie mam sumpa ani panelu, odpieniek znajduje sie bezposrednio w akwa, planowalem bez sumpa.

Edytowane przez nika
pkt. 6 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurczak!

z boku odpieniacza masz kreske pokazująca dokąd ten odpieniacz ma byc zanurzony. sprawdz to.

Do twojego zestawu dołożyłbym jeszcze jakis filtr kaskadowy, moze byc tani. Po co? żeby Ci mielił taflę wody, żeby żaden korzuch syfu, kurzu na nim sie nie zbierał. Mój nowy maluch na grzybki działa tylko na kaskadzie i jesli chodzi o obieg wody i prąd to jest wystarczająco.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurczak!

z boku odpieniacza masz kreske pokazująca dokąd ten odpieniacz ma byc zanurzony. sprawdz to.

Do twojego zestawu dołożyłbym jeszcze jakis filtr kaskadowy, moze byc tani. Po co? żeby Ci mielił taflę wody, żeby żaden korzuch syfu, kurzu na nim sie nie zbierał. Mój nowy maluch na grzybki działa tylko na kaskadzie i jesli chodzi o obieg wody i prąd to jest wystarczająco.

mam caly zestaw tunze nanoreef pack 200 wiec jest w komplecie filtr z odsysaniem powierzchniowym, wiec nie mam problemu z korzuchem. a odpieniek jest zanurzony co do kreski.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczerpały mi sie argumenty. wrzuć fotke jak możesz. zobaczymy jak prezentuje sie Twoje dzieło.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczerpały mi sie argumenty. wrzuć fotke jak możesz. zobaczymy jak prezentuje sie Twoje dzieło.

mi juz dawno sie wyczrpaly :)... tu masz fotke nie jest najlepszej jakosci i jest okolo z przed 9 dni sa jeszcze glony brunatne jak widac... wlasnie sie zastanawiam poki jeszcze nie ma zycia czy nie odpalic sumpa, naprawde nie wiem co mam robic, caly czas czekac czy jak!!!

post-11846-0-25438500-1311283420_thumb.jpg

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby Ci tu dalej nie zaśmiecać wątku powiem, że chyba czekać :D Morszczyzna ćwiczy nasza cierpliwość :) Bede przyglądać się z boku jak Ci sie rozwija ten niecodzienny projekt. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.