Skocz do zawartości
Orzech

:) :) 800L po raz pierwszy :) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długim czasie gromadzenia potrzebnych akcesoriów, nadszedł wielki dzień. Dzis w moim domu stanie baniak o wym. 180x80x60 czyli osiemset pare litrów. Jestem ciekaw co powie zona, bo gdy zobaczyła zabudowany stelaż powiedziala, ze przeciez to kur... zajmuje pol salonu :) a ja na to, że przecież mówiłem ze 2m x 0,85m. Nie moja wina przeciez ze nie potrafila sobie tego wyobrazic :)Najgorsze jest to ze potem jade na urlop i przez tydzien bedzie sobie stalo i nic sie nie bedzie z nim dziac, ale coz cierpliwosc jak czytalem to cnota w morszczyznie, a ja bede mial jeszcze chwile by przemyslec niektore rozwiazania , ktore sobie wymyslilem.

Technika:

Oświetlenie: 3x150W 4x80W

Odpieniacz: BM 250

Pompa: NJ 8000

Cyrkulacja: poki co 2x OceanProp 15000

Sump: 100x60x40

Filtracja oparta na na żywej skale i prawdopodobnie na biopellets, ale do tego jeszcze sporo czasu najpierw trzeba to wszystko połączyć (Bóg wie jak sobie z tym poradzę), wypróbować, zalać, posolić, potem skała, piach, czyli jeszcze co najmniej 2 miechy, ale damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo to czekamy na zdjecia ^^


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :) wymiar konkretny, jedno zastrzeżenie to co do cyrkulacji, już masz? testowałeś to? Zastanawia mnie czy dwie takie pompki dadzą radę na długości 180.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek :thumbup: ,jaką obsadę planujesz? Nie jestem pewien czy oświetlenie będzie wystarczające.

Powodzenia i czekamy na fotki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny super projekt sie szykuje. Czy lampy juz masz? Nie wiem co planujesz trzymac ale dla SPSow moze byc malo.

Moj baniak jest praktycznie taki sam tylko troche dluzszy i swieca 3x400W + 6x39 T5. Jesli masz jeszcze szanse podzialac ze swiatlem to dalbym co najmniej 250W.

Bede z ciekawoscia sledzil postepy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie bardzo ciekawie co do cyrkulacji to mysle ze dasz rade ja mam 500l czyli 152x60x60 i mam 2x4000l plus 13000l/h w napedzaczach i mam wir w akwarium czekam na foty jak pozostali


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wkrótce obiecuje.

Co do cyrkulacji napisalem ze to na poczatek i wiem ze na niego wystarczy z czasem cos dokupie.

Co do oswietlenia, to uwazam ze wystarczy zreszta juz konsultowalem, takze pod spsy w erybce tez taka lampe maja pod swoim akwa ktore jest tylko o 10 cm wezsze. 790 W czemu ma byc malo? uwazam ze to kwestia wlasciwego ulozenia skal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i wystarczy Ci tego światła,ale tu już norma jakie byś nie miał światło to zawsze mógłbys mieć mocniejsze,no i gdy nie masz przyrostów w SPS 10cm na miesiąc to kicha nie baniak.

powodzenia :thumbup:


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten urlop to Ci nawet na reke. I tak na poczatku trzeba sie wykazac iscie zelazna cierpliwoscia. Przez pierwszy miesiac nic sie nie dzieje oprocz dojrzewania :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji napisalem ze to na poczatek i wiem ze na niego wystarczy z czasem cos dokupie.

Te pompy które wymieniłeś do tanich nie należą, zastanów się nad Tunze, wszyscy polecają, jeden kontroler, albo lepiej komputer i sterujesz do woli. Różnica w cenie nie wielka :)

No i Powodzenia !


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy które wymieniłeś do tanich nie należą, zastanów się nad Tunze, wszyscy polecają, jeden kontroler, albo lepiej komputer i sterujesz do woli. Różnica w cenie nie wielka :)

No i Powodzenia !

2 pompy oceanprop15000 juz mam, a czy tunze bedzie nastepna rozwaze :)

a teraz obiecane zdjęcia

post-10493-0-47820900-1311327233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem jak dodawac te zdjecia :p tło wklejone, jeszcze okleic komin, zamontowac ro i dolewke, wstawic sump, podwiesic oswietlenie do ramy. mam co robic.

post-10493-0-90700500-1311327642_thumb.jpg

post-10493-0-76715600-1311327668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek fajny ale tak umieszczony komin zewnętrzny mi osobiście średnio pasuje. Oczywiście sama idea komina zewnętrznego jest super (sam taki mam :-) ) tylko w Twoim przypadku kiedy baniak będzie dostępny z 3 stron to albo robiłbym go na tylnej ścianie albo zrobiłbym go na całej szerokości/wysokości bocznej ściany i spróbowałbym go ładnie obudować.

W tej chwili to będzie taka dziwna doklejka. No chyba, że masz plan jakoś obudowania żeby go ukryć? (ewentualnie planujesz dosunąć akwa w lewo do ściany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy przeloty. Komin bedzie zabudowany. Ekspozycje stanowi tylko przod i prawy bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny,ale swiatlo do bani,o bardziej wymagajacych sps'ach mozesz zapomniec.

Zarniki jakie bedziesz mog brac pod uwage to tylko 10000k bo kazdy o wyzszej bedzie mial za malo swiatla.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zwolnily, pozostalo zalanie, posolenie i skala, na ktora kasy brak :( ale juz sa perspektywy na wyjscie z dolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy projekt :D czekam na dalszą relację :)

PS Orzech skąd jesteś bo masz śląskie tylko napisane (o ile to nie tajemnica)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy projekt :D czekam na dalszą relację :)

PS Orzech skąd jesteś bo masz śląskie tylko napisane (o ile to nie tajemnica)

No właśnie <_< .Przyznaj się :welcome:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu taka mocna pompa NJ 8000? NJ 6000 by wystarczyła.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że baniaczek widziałem w erybce na ziemi ;)

Moim zdaniem, zdecydowanie za mało oświetlenia. Nie sugerują się sklepem, tam raczej nie są nastawieni na przyrosty.

Gabaryt bardzo mi się podoba, może też uda mi się coś podobnego wstawić ).gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, spowodowanej pracami nad akwa. UDAŁO SIĘ. Zalano, posolono i mija już 4 tydzień mojej solniczki. Nawet już jest kilka żyjątek dzięki uprzejmości m.in. szarego kruka. Po za tym wielkie dzięki dla niego za cenne wskazówki i że mi pomógł z niektórymi zagadnieniami. W zbiorniku jest około 85 kilo skały z erybki i 30 kilo żywego piachu. Aktualnie oczekuję jeszcze na 5 kilo skały do sumpa i 15 kilo piachu. W upgradzie pozostanie jeszcze cyrkulacja, gdyż czekam na dwa aquele 10000. Co do oświetlenia to może rzeczywiście i przyrostów zabójczych nie będzie, ale mam czas, a po za tym nie powiedziałem że to finalna wersja oświetlenia, a na początek myslę że wystarczy w 100%. Dla wszystkich zainteresowanych dodam, że jestem z Mysłowic. Baniak posolony solą Grotecha i IO. Parametry na dzień dzisiejszy: Ca-480; Mg-1440; KH 8,6; NO3-25 więc ekipa czyszcząca już coś tam działa. Fotka z mieszania soli i zdjęcie poglądowe dla tych co wytrwali w wątku:

post-10493-0-07318000-1328735082_thumb.jpg

post-10493-0-95279100-1328735109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.