Skocz do zawartości
KIDULT

Giesemann CRYSTAL - nowy zarnik

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy ktos juz ogladal nowe swiatelko giesemanna?

Zarnik o nazwie CRYSTAL, poki co wchodza 2 wersje DE 150 i 250W, pod koniek roku maja byc SE 400W.

MEGACHROME crystal - the perfect light source for all marine aquariums that need a strong light performance in combination with a high blue/violett ratio.

The MEGACHROMEcrystal metal halide bulb offers excellent coloration and high intensity. It is crystal/crisp-white with a light violett/blue tint. It brings out the fluorescent pigments in corals nicely. Fluorescent supplementation is usually not necessary, but can be used for added intensity and to simulate dawn and dusk.

The light spectrum has a pink accent and shows fluorescent effects on many corals which gives a completely different impression of the colour. The very high colour temperature of this bulb is achieved through a special manufacturing process which at the same time guarantees a long colour stability which is a problem with many bulbs towards the blue end of the spectrum. The lifetime of this brand-new bulb generation, due to the innovative technology, will be over 3 years, prooved by several tests.

This bulb contributes to a healthy growth of your corals and produces stunning colours in your reef aquarium. An excellent choice for reef tanks with SPS and LPS corals.

Types:

colour temperature: over 17.500 Kelvin

double ended

150 Watt - about 7.800 Lumen

250 Watt - about 13.000 Lumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile sobie policzą za te trzy lata. Ale wygląda to bardzo interesująco.Czyżby był to produkt idealny - wzrost i wybarwienie ? Czekamy do sierpnia, na pewno pojawi się sporo recenzji i zobaczymy te "stunning colours".

Edytowane przez MarcosB
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można już gdzieś kupić te żarniki?

Na RC już znalazłem informacje, że można je kupić LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpalony żarnik od połowy czerwca wersję 250W DE, dostałem do testów. Osobiście jestem fanem Megachrome coral ale faktycznie żarniki bardzo jasne i nawet bez świetlówek nie ma efektu żółtego światła.

Żarniki powinny pojawić się w ofercie większości polskich sklepów na dniach, bo są w handlu od pierwszych dni lipca.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Łukasz, jakbyś miał "na oko" określić kolor światełka to do którego byś go porównał, z tych najpopularniejszych?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomiędzy megachrome coral 14,5 a reeflux 12k. Jest na pewno jaśniej niż z reeflux.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzisiaj ten zarnik na zywo. Jak dla mnie jest bardzo zolty. Nie wiem jak moga go reklamowac jako 17500K. Fakt, ze jest bardzo jasny ale jest to takie swiatlo jak slonce 20cm pod woda. A szkoda bo zapowiadal sie bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups...czyli ten żarnik wcale nie daje niebieskiego światła tylko białe ? Liczyłem na to, że będzie bliżej BLV 20K, chyba sie przeliczyłem.

Podobno hamilton 14k świeci bardzo niebiesko i wyciaga ladne kolory korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak temat zamarł? ktoś coś wie jeszcze na temat tych żarników ? w tym tygodniu mam zmieniać żarniki i właśnie o "crystal" myśle więc ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogos interesuje tu krotki film z tym zarnikiem

oraz bez dla porownania


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ,jak zrozumieć te filmiki ? żarnik do :mooning ???

bo jakoś żółto to widze,no chyba że się myle...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum (gdzie bywam) maja same bardzo dobre recenzje na temat tych zarnikow oraz widoczne sa spore przyrosty korali.

mozliwe ze na zywo prezentuje sie to owiele lepiej


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w sklepie,zerknąłem na te żarniki a kupiłem pokarm i inne duperele, cho..ra ! nie moge się zdecydować ! toż to na 1.5 roku świecenia !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby traci w pierwszym roku 3% barwy ale jak dalej leci tego nieznalazlem


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% na rok ! to bardzo mało ! świecąc 10 godz/dzień daje 3650 godz/rok a producent określa żywotność na 7000 godz prawie 2 lata,biorąc pod uwage zaniżanie przez producenta okresu żywotności w celu zwiększenia sprzedaży ,spokojnie możemy świecić 2 lata.No chyba że coś pokręciłem !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widocznie u mnie w sklepie duzo wiecej zanizyli bo podali 3% na 3800godzin swiecenia no ale to marketing wiec cos musza pisac na ulotce

ja mam megachrome coral i ciekawe jaka w realu jest roznica a nie mam gdzie sprawdzic tego i rowniez zastanawiam sie czy kiedys przy wymianie nie zmienic na inny typ


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% spadku po roku to standard dla zarnikow o niskiej temp barwowej, typu 14-15KK. nie wiem czym sie podniecac. tym bardziej ze cena jaka giesemann zada to zlodziejstwo, wiec niech sobie sami nimi swieca nie powiem gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś nowe opinie o Crystalach? Ktoś ostatnio zakupił ? Oglądał? testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... Teraz używam żarniki Megachrome Coral i zastanawiam się nad zamianą na Crystale. Lubie światło o odcieniu niebieskim więc w teorii Crystal powinny dawać takie światło. Czy ktoś widział i może porównać Crystale do Megachrome Coral ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii, w praktyce ani jeden ani drugi nie daje niebieskiego światła.

W zależności ile chcesz mieć tego niebieskiego Phoenix, Pacific Sun, Hamilton i na końcu fiolet - BLV 20K. Kidult chwalił jakiś żarnik ale juz nie pamiętam marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.