Skocz do zawartości
arrowb

Mętna woda przygotowana do podmiany

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wczoraj przygotowałem 40L wody "posolile" preisem. Woda caly czas emtna, wczesniej jak robilem mniejsze porcje nic sie nie dzialo. Nie wiem czy moge ja wykorzytsac?

Wode miesza Koralia1, przed chwila dlolozylem NewJet1700. Temp. wody 25 st.C

Wode przygotowywalem co 10L, najpierw do 10L wsypalem cala ilosc soli a pozniej w miare jak sie filtr wyrabial to dolewalem reszte. Cala ilosc uzyskalem kolo 2 w nocy.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj słowo "mętna" . Jeśli chodzi ci o nierozpuszczenie soli to jeszcze trochę poczekaj . Rozpuści się dokładnie to się wyklaruje.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, no wlasnie metna - tak jakby sol sie nie rozpuscila. Zawsze przy mniejszych ilosciach po kilkugodzinach byla klarowana woda, teraz minelo juz troche czasu i nic. A jutro chce zalac RM-a ;)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól była sypka ? Daj grzałkę na maxa(grzanie).


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, w sumie to sypka, moze troche zbrylona, grzalke rozkrecilem.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrylona się nie nadaje :thumbdown:

Miałeś w niedziele zalewać jak wpadnę :whistle:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis rozpuszcza się idealnie i szybko, coś jest nie tak. 24 godziny to zdecydowanie za dużo, nigdy nie widziałem zeby po godzinie mieszania pozostało cokolwiek do rozpuszczenia.

Natomiast nigdy też nie próbowałem wsypywać soli na 50L do 10L wody, zawsze gdy robię podmiankę pierwsze wypełniam beczkę wodą a potem sól, nie na odwrót.

Nawet przy temperaturze 20 stopni w 24 godziny wszystko powinno sie rozpuścic 5 razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no to d*pa, zobacze do jutra rana czy sie wyklaruje


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jak była zbrylona to niedobrze ,jedna Pani mi mówiła żeby taką sól zaraz wyrzucić bo można sobie kłopotów narobić.A TMBA też dość długo jest mętna ale rozpuszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpuściłeś całość w małej ilości wody to prawdopodobnie wytrącił się węglan wapnia. Mieszanie nic wtedy nie da.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czyli rozumiem ze mam ja wylac nic z niej nie bedzie?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz instrukcji na opakowaniu a potem szukasz przyczyny ? najpierw wypij czysty spirytus a potem popij wodą w ilości która w połączeniu ze spirytusem da 40 % ,no i piłeś wódke.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dzisaj woda sie wyklarowala, nie potrzebnie sie zestresowalem. No niestety nie mam opakowania, kupuje rozwazona, ale jest to jakas informacja na przyszlosc.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sprawę dość pilną nigdy nie miałem problemów z woda do podmian, aż do dziś woda 40 l przygotowana jak zawsze pogrzana do 25 i wsypałem sól AF przychodzę za 30 min sól ładnie rozpuszczona woda dość klarowna, (jak zawsze) przychodzę 2h później woda mętna jakbym mleka dolał, co mam teraz zrobić woda 40L z baniak wylana do kibla i co teraz mam zrobić z tą solanką ?????? dodam iż robienie nowej solanki zajmie mi jakieś 12h sama woda, mam wylać tą wodę czy wlać bo wtedy sump nie będzie dał rade fukcjonować:/


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ostatnio miałem podobna sytuację, tylko że u mnie najpierw woda kryształ, po 15 zrobiła się jak biała jak mleko i gdzieś po 1,5 h trochę się wyklarowala, ale bez jakiegoś większego szaleństwa. mimo wszystko zrobiłem na niej podmianka, to później miałem mgle w akwarium przez dwa dni, korale sie pozamykaly ale po chwili wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymam się, idę po testy i zaraz zrobię i wam napiszę jak wyszły.

zas. 1.025

temp. 23

Ca 400

MG 1290

KH 6,1

NO3 0

Testy Saliferta

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczny miałem to samo ale z tą ubogą solą AF - po 1,5 godziny klarowna ale nie całkiem rozpuszczona po kolejnej godzinie mleko i wytrącający się biały osad na wszystkim po 4 dniach dość sporo tego osadu. Prawie cała woda poszła do ścieku. Osad wgląda jak gips! Sól była zbrylona w kartonie. Otwarty karton wymieniono mi za dopłatą w sklepie na bogatszą sól AF bez probiotyków - ta rozpuszcza się błyskawicznie i nie ma już z nią najmniejszych problemów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę cały czas na FSRS, sól sypka bo kupiona 2 tyg temu tydzień temu na niej podmieniałem i 0 problemów, tylko że wodę podmieniłem po godzinie a nie jak dziś prawie po 2,5h ale już wszystko wróciło do normy :D wlałem ją do baniaka choć miałem pietra, ale już czysta woda także spoko.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie kiedys zrobiło mleko jak solanka stała przez noc. wlałem do akwarium , korale były szczesliwe, odpieniacz szybko przerobił mleko na krysztalową wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.