Skocz do zawartości
rpp

Który piach - Samoa Pink czy Natural White?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - chciałbym zasypać baniak piachem (żeby później uniknąć ponownego dojrzewania) i nie wiem który piach wybrać.

Bardzo podoba mi się taki czysty idealnie biały piach (właśnie jak Natural White) ale nie mam pojęcia na ile uda się w przyszłości utrzymać jego biel? W poprzednim baniaku nie miałem w ogóle piachu więc doświadczenia z tym nie mam.

Wiem, że sporo osób daje Samoa Pink i widziałem w sieci kilka baniaków z takim piaskiem ale wiadomo, że zdjęcia nie zawsze oddadzą rzeczywistość. Na tym piachu z czasem na pewno będzie mniej widać jakieś zabrudzenia bo jest po prostu bardziej "pstrokaty"

Czy ktoś z Was ma może u siebie Natural White i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami po paru/nastu/ miesiącach działania baniaka? Czy piasek pozostał śnieżnobiały? Czy teraz dalibyście znowu dokładnie ten piach czy jednak byście zmienili na np. Samoa Pink?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek "samoa pink" znam tylko ze zdjęć, ja miałam taki. bez wody i światła wydawał się kremowy, ale w zbiorniku + oświetlenie biel wprost raziła :)

jeżeli "system" działa odpowiednio, piasek pozostanie bialutki do końca. po dwóch latach gdy go wymieniałam, śnieżna biel była nadal, również pod skałami.

tak więc ten mogę śmiało polecić.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samoa pink i jak dla mnie rewelacja, ale tyle co pewnie bedzie postow tyle bedzie zdan:) na ten temat :) na samoa zdecydowalem sie gdy go zobaczylem w baniaku na zywo jak dla mnie rewelka :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to decyzja była szybka - stanęło na Samoa Pink :-)

Wsypałem 22.5kg - jak się trochę woda wyklaruje to wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja :) Piasek wygląda super naturalnie i faktycznie mniej na nim widać zanieczyszczenia... A ogólnie to jest jasny i z różem tak naprawdę niewiele ma wspólnego :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR - dokładnie. Patrząc na zdjęcia miałem spore obawy czy nie jest to po prostu lekko różowy piasek. Okazało się, że to co jest sprzedawane jako Samoa Pink to praktycznie jest to samo co Natural White z dodatkiem różowych ziaren piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!A ja właśnie wsypałem Samoa Pink.I jestem rozczarowany-wcale nie jest biały,tylko różowo kremowy :realmad: .Moje marzenie że będę mieć bieluski piasek w akwa,znowu się nie spełniło :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biały piasek to tylko Bio-Activ Live Aragonite Natural White, do tego babeczki Valenciennea puellaris i niepotrzebne żadne piaskowe obiboki, piasek kryształ.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.