Skocz do zawartości
bazyliusz

Wojna w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj trafił nowy pokolec i rozpętała się istna wojna. Nowy, Zebrasoma scopas dostaje tęgie baty od pozostałych szczególnie od żółtka, białobrodego i Ctenochaetus tominiensis. Nawet chelmon włącza sie do zbiorowego linczu. Pozostałe pokolce go ignorują. Po paru godzinach ganiania i obgryzania trafił wycieńczony do sampa. Wielkością nowy nie odstaje od pozostałych. W sumie fajna rybcia i szkoda go trzymać w sampie. Co radzicie?


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw go w spokoju za kilka dni bedzie git i to pewnie on bedzie zadzil w baniaku ,do niedawno u mnie zadzil zoltek ale jak przyszedl scopas to sie zaczelo :) pare dni zwad miedzy nimi i teraz jest juz spokoj :) pozdr

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba proponujesz przełozyć go ponownie do akwarium czy pozostawić w sampie aby się wylizał po tęgich batach, ma poobgryzane płetwy i jest podrapany.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw go w sumpie do wieczora, jak będzie ciemno a ryby będą chrapać wpuść w miejsce gdzie śpią ryby spokojne...

Do rana agresory przyzwyczają się w pewnym stopniu do "zapachu" nowego.

Pogonią go jeszcze troszkę ale nie powinno być tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go wpuscil do baniaka ale jak bedziesz mial juz zgaszone swiatlo jak rano sie swiatlo zapali to juz tam bedzie i to podejrzewam bedzie dla niego mniej stresujace, u mnie zoltek ma do dzis dziure na pletwie od scopasa ale sie tym nie przejmowalem,razem ze scopa do baniaka trafila auriga i ona tez dostala baty,ale sie wylizala i nie ma sladu po jakichkolwiek walkach,zawsze jest ryzyko ze zagonia rybe na amen ale badzmy dobrej mysli,,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafił nowy pokolec i rozpętała się istna wojna. Nowy, Zebrasoma scopas dostaje tęgie baty od pozostałych szczególnie od żółtka, białobrodego i Ctenochaetus tominiensis. Nawet chelmon włącza sie do zbiorowego linczu. ...

to 3 pokolce + Chelmon ...

...Pozostałe pokolce go ignorują. ...

z ciekawości, to ile w sumie u Ciebie pływa tych pokolcy ?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zrobił klatkę dla scopasa i umieścił go w zbiorniku głównym. Niech wylizuje rany a pozostała gawiedź się z nim oswaja. Acanthurus to bydlak - nawet jak z.flavescens i ctenocheatus odpuszczą, to on będzie wywijał kolcem. U mnie tak trwało ponad 2tyg...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tak się robi, są takie plastikowe 'kotniki', wsadzasz tam rybę, ona jest bezpieczna, a reszta się oswaja z przybyszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też zrobić z przezroczystej plexi takie pudełko 30x20x20 dla pokolca styknie, tylko musisz gęsto ponawiercać żeby był spory przepływ wody, (otwory ok 1cm średnicy), całość możesz spiąć opaskami (zipami) powodzenia !


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy trafił wieczorem o akwarium rano zaczęła się gonitwa. Za radą z pw kolegi CZEREST postawiłem przy szybie lustro, wydaje się, że agresorzy bardziej skupiają się na własnym odbiciu. Zobaczymy co dalej.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu przestawiaj lustro w inne miejsce bo rybki szybko sie ucza:)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że agresorzy dali spokój. Po paru godzinach, gdy wróciłem znalazłem nowego w tragicznym stanie, leżał na dnie cały poobgryzany i ledwo oddychał. Trafił ponownie do sampa, ale prawdopodobnie nie przetrzyma nocy. Szkoda fajna rybcia. :crybaby:

Teraz zastanawiam się co zrobić. Miałem zamiar jeszcze dołożyć coś do obsady, ale jeśli każdy przybysz bedzie tak traktowany to co robić? Pozbyć się zadymiarzy? W akwarium powstał istny gang na czele z żółtkiem i białobrodym.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś na łatwiznę za genialną radą co poniektórych a wystarczyło się wstrzymać i posłuchać rady kolegów Niejeden z nas, kapitana czy Mr_Gardena i sytuacja powoli by się klarowała.

Niestety zakup kolejnych rybek musisz przemyśleć lub zabezpieczyć ich aklimatyzację. Powodzenia


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto odseparowac agresora a wprowadzana rybe zostawic w glownym...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.