Skocz do zawartości
Gość buczi82

Grubosc szkla

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie bo też myślałem o szkle 8mm..i teraz mam mały mętlik w głowie. Dopłacać za szkło 10mm skoro i tak będą wzmocnienia, czy tą "stówke" wydać na co innego i brać z 8mm?

niestety decyzję musisz podjąć sam :) ale brak wzmocnień ułatwia obsługę a szczególnie czyszczenie :) ja mam tylko wzdłużne i tragedii nie ma ale wolałbym ich nie mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia gustu, ja uwazam ze wzmocnienia wzdluzne a w sumie dookola akwarium sa super bo:

1. Mogę szybko czyscic szyby czyscikiem magnetycznym a woda nie wychlapuje sie na przednia od pluskania

( teraz nie mam wzmicnien na bocznych i sie wychlapuje :-( )

2. idealne miejsce na kubeczek, sitko i siateczke do karmienia oraz aby lezał czyscik :-)

3. gora szyb sie nie odksztalca od nacisku wody i nie zniekształca obrazu


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie obydwaj macie racje. Muszę się z tym tematem spokojnie przespać. Napewno już szyba będzie 10mm. Dziękuję panowie.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zbiornik bez wzmocnien, i faktycznie skakanie czyscika i clapanie solanki wkurza niemilosiernie.

Wiec planuje nastepny juz ze wzmocnieniem wzdluznym :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100x60x50 przy szkle 8mm mam jedynie wzmocnienia wzdłużne. Pamiętam jak kupowałem zbiornik to w e-rybce wspominali, że przy 10mm wzmocnienia byłyby zbędne.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Powiem tak, ze moze jestem przewrazliwiony, ale ja na swoj zbiornik 120x45x45 dobralem szybe o grubosci 12mmze wzmocnieniami (ale to oczywiscie na wyrost)podluzne przod i tyl (pisze bo rozne dziwne rzeczy ludzie mowili). Z tego co sie orientowalem przy zakupie i widzac co maja akwarysci 10mm ze wzmocnieniami nie powinno stanowic problemu.

Osobiscie przy takim zbiorniku dolozylbym pare zloty zeby zrobic z 12mm.

Pozdr,

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił z 19 mm było by solidniej . Z natury lubię się zabezpieczać i pod podłogę samochodu wspawałem sobie dwa teowniki . Nie uprawiam też sexu bo moze być wpadka ,a po ryzykować .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Powiem tak, ze moze jestem przewrazliwiony, ale ja na swoj zbiornik 120x45x45 dobralem szybe o grubosci 12mmze wzmocnieniami (ale to oczywiscie na wyrost)podluzne przod i tyl (pisze bo rozne dziwne rzeczy ludzie mowili). Z tego co sie orientowalem przy zakupie i widzac co maja akwarysci 10mm ze wzmocnieniami nie powinno stanowic problemu.

Osobiscie przy takim zbiorniku dolozylbym pare zloty zeby zrobic z 12mm.

Pozdr,

P

10 mm bez wzmocnień i spisz spokojnie

LLS to samo Ci napisał i ze słuszną ironią, bo przesada działa tak samo w każdą ze stron

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.