Skocz do zawartości
arrowb

Hydor Slimskim Nano 135.35

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinujesz jak koń pod górkę :)

Nawet na podstawie twojego prostego schematu widać niewłaściwe założenia początkowe.

Jak już robisz schematy z doklejaniem szkła to jest prostsze i efektywniejsze rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tak na szybko.

Odpieniacz musi miec staly poziom wody,a tak napradw jest go w stanie zapenic tylko druga komra - wtedy problem z dolewka jest.

Ja mam dolewke w pierwszej komorze. Odpieniacz w drugiej.

post-10990-0-31636600-1320838375_thumb.png


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, czyli jest tak jak myślałem :) czyli tygrys Twój projekt odpada, nie ma w nim rozwiązanego przelewu do 3ciej komory i nie masz prawidłowo narysowanych przegród z 1 do 2. Dyskutujmy Panowie, temat jest po to, żeby zrobić to jak najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy coś jaraliści:>??

Owszem mam dyplom z mechaniki płynów :whistle: ale pisałem (moim zdaniem) w sposób ekstremalnie prosty.

Schemacik który przedstawiłem to na szybko zrobiony szkic rozwiązania opartego na:

1) pozostawieniu bez zmian pierwszej i trzeciej komory

2) doklejeniu kawałka szkła tak by zmienic sposób wpływania wody z pierwszej części panelu.

Mogę strzelic tu cały elaborat wypisując wszystkie za i przeciw, ale może będzie jednak lepiej jak sami sprawdzicie swoje rozwiązania i skumacie wszystko na własnych błędach.:smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej mi będzie kombinować jak w końcu mój hydor do mnie dotrze :) Póki co czysto teoryzuje :) Ja mam paszport polsatu hehe i upoważnia mnie do tej dyskusji :thumbup: Dawaj tygrys lepiej jakieś zdjęcia z pracy odpieńka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Tygrys kilka pytan:

Czy udaje Ci sie ustawic staly poziom w pierwszej komorze?

Jaka masz dolewke?

Mozesz dac wiecej fotek panelu :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam... chciałbym, żeby ktoś porównał pracę tego hydora z tunze9002. Słyszeliście o nowych modelach tunze 9003/9004 czy jakoś tak... mają mieć pompy na igle może warto poczekać i z takim tunze powojować.

Ktoś się wypowiadał niepochlebnie o tych hydorach, a moje doświadczenia z 9002 nie są zbyt pozytywne (to delikatnie pisząc).

Co do przepływu musicie wg mnie rozważyć fakt jego intensywności, przynajmniej z moich obserwacji wynika, że im większy przepływ przez komorę z odpieniaczem tym jego działanie gorsze, ilość piany mniejsza. Mówiąc najprościej w świecie jeżeli zrobicie w 2 komorze pralkę to nie wiem czy to pozytywnie wpłynie na pracę odpieniacza. Lepiej w miarę stały spokojny przepływ.

I jeszcze jedna refleksja umieszczenie pompy obok worków z absorbentami to pomysł na tyle dobry na ile fragmenty woreczka nie przykleją się do zasilania pompy lub nie wkręcą w jej wirnik. Umieszczenie pompy pod odpieniaczem wydaje się kłopotliwe w chwili gdy będziemy musieli ją wyczyścić lub rozmontować np rurki odprowadzające od niej wodę.

Przynajmniej u mnie pompa zachodzi różnym szmelcem i często muszę ją czyścić, nawet zmieniłem jej elementy, którymi zaciąga wodę nawiercając małym wiertełkiem liczne otworki (uzyskałem sfekt sitka). Fabryczne otwory którymi zasysana była woda gnoiły się tak często, że niemalże przy każdej podmiance wody miałem rozbieranie i czyszczenie pompy...

i jeszcze jedno nie wiem gdzie umieszczacie pływaki od dolewki, a gdzie "wrzut wody", bo jeżeli wydajność pompy na skutek jej zabrudzenia będzie spadał to poziom wody w komorze może się podnosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dolewkę Shark - raczej jej nie polecam, bo od początku pracuje jakby miała za chwilę wydać ostatnie tchnienie, ale przynajmniej dzięki niej zawsze poziom wody jest stały.

Czujniki poziomu wody można spokojnie umieścić w 2 komorze zarówno wówczas gdy odpieniacz jest w 1 jak i w 2 komorze.

Zaletą umieszczenia odpieniacza w 1 przegrodzie jest błoga cisza.

Co prawda nigdy nie narzekałem na zbytni hałas jednak teraz gdy słyszę jedynie pracę wentylatorów zrozumiałem, że umieszczenie odpieniacza w 2 komorze przenosi jednak większe drgania co może być uciążliwe w przypadku ludzi trzymających solniczki w sypialniach.

Co się tyczy pompy i stawianiu jej na absorberach... W standardowym zestawie dostaliśmy trzy koszyczki, które rozwiązują ten problem - po prostu pompkę wstawiłem do pustego koszyczka i mogę spać spokojnie :smoke:

Po pierwszej dobie po przerzuceniu odpieniacza z drugiej do pierwszej komory mogę stwierdzić, że wielkiego szału w poprawie pracy odpieniacza nie widzę. Jednak ponieważ nigdy nie narzekałem na jego wydajność fakt wyciszenia akwarium przez dokonane zmiany uważam za w pełni satysfakcjonujący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Panowie, no i co dalej z tym odpieniaczem bo sam już nie wiem co robić kupować go czy nie?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wykonać kopię odpieniacza Aqua Medic - Turboflotor I 400 z ta różnica, że woda będzie zaciągana z dołu i wyrzucana tradycyjnie do trzeciej komory. ;] Dla mnie ten hydor to porażka w RM. Sam odpieniacz może jest i ok, nie wiem nie testuje i nie testowałem. Druga komora jest przeznaczona na odpieniacz i zamierzam właśnie ją całą na to wykorzystać. Pompa będzie taka sama AQ1200 (już zakupiona) ale o tym będzie oddzielny temat. Co do absorberów, można by było stworzyć takie cudo na zasadzie filtra przepływowego dopasowanego do komory pierwszej, Ewentualnie zrobić na połowę tej komory. Nad tym tez pomyślę...

Na razie zastanawiam się czy taka konstrukcja ma sens

3e57153c02ad184am.jpg

Stożek będzie zaczynał się około 4-5 cm w wodzie już. Wymiary to 43x19x8 Stożek zaczyna się na wysokości około 35cm od samego dna.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś by zamieścił filmik z zawartością kubka z RM..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było by ci przerobić oryginalny odpieniacz? Zmieniasz wnętrze po swojemu dokładasz pompę i hula.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca... mój już działa, na razie jest w fazie testów, próbuje go wyregulować.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Macie już jakiś sprawdzony sposób cichego montażu w drugiej komorze? :)


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniacz Skimz SH1 jego zasada dzialania jest podobna z tym ze wode pobiera bezposrednio z panelu przez kolanko w polowie wysokości.

Napędza go pompa hydor ario 4 - czyli chyba ta sama

Mam go w 1 komorze, w drugiej koszyki ze skałą i absorberami i pompa (new jet 1200)zamontowana na dnie w 4 komorze.

Wąż wyprowadzony jest do 2 komory i tam pobiera wode spiętrzająć ją w 4 komorze.

Między 2 i 3 komore mam wklejoną karte kredytową by woda się nie cofała i cała wyplywała z 4 komory.

Przeszedłem już prze faze odpieniacza w 2 komorze a pompa bez zmian.

Wydajee mi się ze lepiej pieni w 1 komorze, woda opada i odpieniacz działa lepiej na przeciwprądzie niz gdy jest w komorze 2 gdzie wody przybywa.

Cały czas mysle jak go stuningować...moze aquabee 1000 na igle? zamiast Ario

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że nie chciałem zakładać nowego tematu, napisze tutaj. Co bd lepsze, oryginalny odpieniacz reefmax na pompie newjet1200 czy włożony miniflotor zamiast niego z dobrą pompka:-) pytam bo mam okazję kupić miniflotorka za bezcen a nie chce wydać kasy w błoto. Zbieram sprzęt;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tunze 9002, kupiłem za stówkę, w drugiej komorze wrzuciłem bo nie chciało mi się wszystkiego przerabiać, w pierwszej komorze mam dolewke, absorbenty,węgiel itd. a w ostatniej refugium, na obieg poszła pompka z odpieniacza oryginalnego. Nie wiem jak na newj.1200 podobno lepiej pieni od oryginału ale d*py nie urywa :baby: Więc mam dwa dni tun.9002 i więcej przez te dwa dni wywalił więcej niż oryginał przez tydzień :thumbsup: a dodatkowo obieg jest dużo lepszy, wywaliłem jeden cyrkulator.. A i wody więcej wchodzi bez tego pudła olbrzymiego, po za tym w 1 i 2 komorze jest teraz ten sam poziom i musi być wysoki, żeby tunek śmigał( zanurzenie 20cm)

Podsumowując bierz turbo jak chcesz coś mieć w tym akwa oprócz trzech rybek bo do tylu może wystarcza oryginał a wierz mi zawsze i tak jest mało i chce się więcej korali i rybulek :secret:Zawsze możesz jechać na dwóch- oryginał i np. w 1 komorze turbo czy tam w trzeciej..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.