Skocz do zawartości
Marqo

nikon d5100-obiektyw diy

Rekomendowane odpowiedzi

Sklepałem sobie obiektyw DIY . Wszystko ładnie pięknie. Zakładam a tu niemiła niespodzianka "nie zamontowano obiektywu" . Da się coś zrobić aby współpracował z nim ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) czasami tylko pomiaru światła nie ma

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu Mariusz lustro nie wykrywa obiektywu i chyba nie chcę działać wogóle :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw diy nie może współpracować z body w sensie współpracy elektronicznej bo niby jak, diy możemy wykorzystać tylko i wyłącznie jako obiektyw makro z ostrzeniem na kiwaczka :) i mimo informacji że nie zamontowano obiektywu to wstawiony w body obiektyw diy spełnia swoją funkcję i można nim robić zdjęcia. Ja swój zrobiłem ze starego aparatu produkcji CCCP marki Triplet ale chyba lepsze rezultaty uzyskuje się ze Smieny 8M bo sam gwint jest dłuższy co pozwala bez problemu przykręcić go do dekielka od body.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw diy nie może współpracować z body w sensie współpracy elektronicznej bo niby jak, diy możemy wykorzystać tylko i wyłącznie jako obiektyw makro z ostrzeniem na kiwaczka :) i mimo informacji że nie zamontowano obiektywu to wstawiony w body obiektyw diy spełnia swoją funkcję i można nim robić zdjęcia. Ja swój zrobiłem ze starego aparatu produkcji CCCP marki Triplet ale chyba lepsze rezultaty uzyskuje się ze Smieny 8M bo sam gwint jest dłuższy co pozwala bez problemu przykręcić go do dekielka od body.

Jak mam robić zdjęcia skoro nie mogę ? Kiwaczka ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw pokrętło na literkę M, ostrość ustawiasz jakbyś operował lupą :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w nikonie , ale w sony alfie , z obiektywami na m42 np , można było robić fotki tylko w trybie manual


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione pokrętło na M . Na podglądzie lv jest obraz , pstrykam i.... no właśnie coś tam pstryknie ale zdjęcie jest czarne ???


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czas i przeslona jak ustawione ?? zwieksz czas, ustaw najnizsza wartosc przyslony czyli maksymalnie otworz dziure i rob... zobacz czy cos wiecej niz czern sie pojawi (nie przejmuj sie ostroscia ;P). Nie znam Nikona, nie wiem czy w tym calym lv przymyka przyslone i pokazuje ekspozycje czy tylko pi razy oko ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czas i przeslona jak ustawione ?? zwieksz czas, ustaw najnizsza wartosc przyslony czyli maksymalnie otworz dziure i rob... zobacz czy cos wiecej niz czern sie pojawi (nie przejmuj sie ostroscia ;P). Nie znam Nikona, nie wiem czy w tym calym lv przymyka przyslone i pokazuje ekspozycje czy tylko pi razy oko ?

Fotogram ze mnie żaden póki co. Czas , przesłona ? Nie mam pojęcia jak to ustawić . Dodam , że bez obiektywu też zrobi czarne zdjęcie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż kitowe szkło, porób trochę fotek bawiąc się czasem i przesłoną, tak długo az zrozumiesz jakie sa między nimi zależności, to dopiero zacznij się bawić obiektywem DIY.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas migawki był za krótki :welcome:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.