Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no ja mysle zeby jutro zrobic z 10l podmianki bo jej szkoda dzis nie robilem bo wczoraj kupilem nowe rybki i nie chcialem ich stresowac bardzo szkoda by bylo tej xeni bo juz fajnie sie rozeszla taki trawniczek w niektorych miejscach dam jej czas ale zastanawiam sie co to mogla byc za chemia w tej wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak problem był w wodzie to podmianką wody powinna pozytywnie zareagować. Ja próbowałem brać z różnych źródeł i zawsze to samo najpierw przestaje pulsować i dostaje takiego przykurczu a później odpływa. Ale widzę ,ze jest ogólny taki problem jedni mają problem z xenią a inni z zoa i w sumie do końca nie wiadomo dlaczego. U Ciebie prawdopodobnie dolewka wody zawiniła


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% woda dlatego pytam czy istnieje jakas chemia co szkodzi xeniom a innym koralom nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli nie zrobisz sam wody morskiej to nigdy nie wiesz co jest w mieszance. Nie możesz więc stwierdzić co tak naprawdę szkodzi xenii bo nie znasz składu chemicznego wody której używasz ani składu "suplementów" które stosujesz. Jesteś więc akwarystą magikiem który stosuje magiczne mikstury i latasz na latającym dywanie w chmurach.

Wiele soli nadaje się do tylko podmian [sole dla leniwych] i ma wyższe niż trzeba różne parametry. Nie chodzi o Ca Mg kH K [bo te łatwo zmierzyć] ale np Sr Ba B Br Li Rb I Al...

Problem xenii jest jednym z powodów które skłoniły mnie do tego żeby zacząć robić swoją wodę morską. Xenia zdychała mi wiele razy i w sumie tak naprawdę to nie znam powodu. W internecie też nie znalazłem odpowiedzi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo moja cala zwiedla wczoraj jak wlalem wode z innych zbiornikow jedynie co sie stalo to xenia mam kilkanascie gatunkow miekkich troche lps i z 3 gat sps i tylko xenia na calym zbiorniku zwiedla nie pompuje sie od wczoraj i delikatnie niektore pulsuja tak od niechcenia co moglo by to byc ?

Dlaczego do działającego zbiornika wlewasz wodę z innych zbiorników?

Po co są takie zabiegi w ogóle?

Przecież ktoś (wnioskuje, że woda była od więcej niż 1 osoby) mógł mieć syf.

nanokaczor - ja wiem,Ty wiesz i wszyscy wiedzą, że robisz sam sól. Ale nie musisz teraz w każdym poście każdemu pisać tego samego, że nie znają składu soli, że są leniwi itp. Myślę, że Ty też kiedyś kupowałeś sól.

Podziwiam Cię za Twój zapał i gratuluje sukcesu ale teraz zaznaczanie każdemu na każdym kroku mija się z celem.

Są akwaria dużo ładniejsze od Twojego na firmowych solach więc tym bardziej nie widzę większego parcia na robienie samemu soli i poznawanie składu bo nie wszyscy są chemikami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

  1. Nigdy nic nie "kupywałem",
  2. Na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy wiedzą? Ja nie śledzę 90% tematów na tym forum. Myślę że większość użytkowników też nie czyta przynajmniej 95% tematów. To oznacza że prawdopodobieństwo tego że wszyscy wiedzą to co twoim zdaniem wiedzą jest bliskie zeru.
  3. Nie napisałem, że ktoś jest leniwy więc proszę nie przemieniać moich słów. Napisałem że sole sprzedawane w sklepach są rozwiązaniem dla leniwych. Wcale nie twierdzę że sam nie jestem leniwy - każdy jest mniej lub bardziej leniwy - nie jesteśmy robotami,
  4. Nie osiągnąłem żadnego wielkiego sukcesu,
  5. Mój "zapał" wcale nie jest duży - nie ma więc czego podziwiać,
  6. Nie widziałaś mojego akwarium,
  7. Ludzie którzy prowadzą te zbiorniki sami często nie wiedzą [nie znam ich wszystkich więc nie mówię o tym że wszyscy nie wiedzą - jeżeli wiedzą to się tym nie dzielą] po co robią to co robią - poprostu robią, tak jak kowale w średniowieczu. Ich wyjaśnienia przyczyn takiego a nie innego postępowania nie wyjaśniają dlaczego trzeba robić tak a nie inaczej,
  8. Akwaria firmowe kosztują taką kasę [nawet kilka tysięcy zł miesięcznie] dlatego że są oparte na firmowych produktach. Produkty te są produkowane w krajach w których ludzie zarabiają ok 5 razy więcej niż w Polsce. Polacy kupują zagraniczne drogie produkty i w ten sposób nabijają kasę np niemczurom którzy sprzedają suplementy po cenach 5000 % albo i 100000% razy większych niż wynosi koszt ich produkcji. Do zrobienia suplementu jodu na sakieś 100 000 litrów wody wystarczy ok 7 g KI -- markowy produkt wystarczający na taką obiętość zbiornika kosztuje ok 1000 zł...
  9. Z powodu wysokich cen markowych suplementów wiele osób likwiduje akwaria morskie.
  10. Nie jestem chemikiem,
  11. Nigdy nie będę chemikiem,
  12. Do tego żeby robić własną sól nie trzeba być chemikiem - wystarczy do tego wiedza z gimnazjum i internet.
  13. Jaka jest wiec twoja hipoteza - z jakiego powodu xenia czasem zdycha? [jod i czysta woda to nie jest przyczyna]

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Mój błąd - poprawione

2. Ja czytam od deski do deski i myślę, że już w kilku tematach napisałeś to samo.

3. Sole sprzedawane w sklepach są rozwiązaniem dla leniwych. Ten kto je kupuje jest leniwy. Np. ja:)

4. i 5. Ale ja Ci gratuluje.

6. Pokazałeś kiedyś na forum - widzieli wszyscy. Oczywiście wszyscy to pojęcie względne i prawdopodobieństwo jest bliskie zeru ale znajde je kiedyś i wkleje.

7. Zgadzam się

8. Nie zgadzam się.

9. Najpierw trzeba liczyć siły na zamiary - nie stać mnie na suplementację to nie zakładam i tyle.

10. 11.12. - spoko!:)

13. Nie znam odpowiedzi na to pytanie bo u mnie rosło wszystko a xenia zarastała akwarium.

Podsumowując - nie miałam złych zamiarów a jedynie to, że nie wiem jaki procent forumowiczów będzie kiedykolwiek robiła samemu sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak napisał na początku tego wątku Snakecharner uważam tego korala jako chwast, lub inaczej koral dla początkujących przy starcie przygody z morszczyzną.

Tadzik443 na Twoim miejscu nie pragnął bym aby ten koral rozwijał się w jakiś tam mega sposób w Twoim baniaczku.

Też byłem zafascynowany na początku ksenią martwiłem się gdy przy walce z ospą (wygraną prze zemnie) po zastosowaniu chemii jako jedyny zwinął się i myślałem że mi schodzi.

Po roku czasu rozdawałem znajomym za darmo i w końcu musiałem spuścić ok. 5 litrów do kibelka bo już nie było chętnych.

Sklepy nie chciały przyjąć za darmo.

Ksenia i trawka (Clavularia) doprowadziły praktycznie do restartu mojego baniaka, nie szło pozbyć się tego dziadostwa ze skały.

Tak że proponuję ci pilnowanie i kontrolowanie xenii żeby nie opanowała baniaka.

Nanokaczor- z całym szacunkiem do Twojej wiedzy tak jak Debora wyżej proszę nie w każdym wątku o Twojej prywatnie zrobionej soli, to staje się po prostu upierdliwe.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak napisał na początku tego wątku Snakecharner uważam tego korala jako chwast, lub inaczej koral dla początkujących przy starcie przygody z morszczyzną.

Tadzik443 na Twoim miejscu nie pragnął bym aby ten koral rozwijał się w jakiś tam mega sposób w Twoim baniaczku.

Też byłem zafascynowany na początku ksenią martwiłem się gdy przy walce z ospą (wygraną prze zemnie) po zastosowaniu chemii jako jedyny zwinął się i myślałem że mi schodzi.

Po roku czasu rozdawałem znajomym za darmo i w końcu musiałem spuścić ok. 5 litrów do kibelka bo już nie było chętnych.

Sklepy nie chciały przyjąć za darmo.

Ksenia i trawka (Clavularia) doprowadziły praktycznie do restartu mojego baniaka, nie szło pozbyć się tego dziadostwa ze skały.

Tak że proponuję ci pilnowanie i kontrolowanie xenii żeby nie opanowała baniaka.

nanokaczor- z całym szacunkiem do Twojej wiedzy tak jak Debora wyżej proszę nie w każdym wątku o Twojej prywatnie zrobionej soli,

to staje się po prostu upierdliwe.

Pozdrawiam

Robert

Kolego tak wiem ze niektorzy z forumowiczow tak uwazaja ze to chwast mi akurat sie podoba, szczeze wole jakies miekkie lub lps niz sps wiesz chodzi o czas poswiecany akwarium i przede wszystkim pieniadze twarde sa piekne wtedy jak ktos ma to i to a ja twarde mam tylko 4 gat i to male podobaja mi sie miekkie w stylu xenia bo faluja a sam zwierzak jest fajny bo pulsuje do tego no coz czeba chyba bedzie sie pozegnac z ta a kupic nowa za parenascie dni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak wiem ze niektorzy z forumowiczow tak uwazaja ze to chwast mi akurat sie podoba, szczeze wole jakies miekkie lub lps niz sps wiesz chodzi o czas poswiecany akwarium i przede wszystkim pieniadze twarde sa piekne wtedy jak ktos ma to i to a ja twarde mam tylko 4 gat i to male podobaja mi sie miekkie w stylu xenia bo faluja a sam zwierzak jest fajny bo pulsuje do tego no coz czeba chyba bedzie sie pozegnac z ta a kupic nowa za parenascie dni :(

Witam

Widzę że Poczułeś się Kolego troszkę urażony że uważam ksenię jako chwast, nie zrozumieliśmy się

Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę z własnego doświadczenia że ten koral jest mega ekspansywny, i należy z nim uważać i tyle.

Również uważam że jest bardzo ładny.

Co do obsady ja też nie jestem zwolennikiem tylko i wyłącznie sps,(mi akurat nie chodzi o kasę) Podobają mi się akwaria z obsadą mieszaną jak najbardziej z miękasami , tylko jak Pozwolisz ksenii na opanowanie baniaka(o co jest bardzo łatwo) to nie Włożysz już żadnego innego korala,

Pozdrawiam

Robert

Ps. A jeśli chodzi o wcześniejsze Twoje pytania jeżeli koral nie rozpada się i jest tylko zwinięty i się nie pompuje, to Zostaw go w spokoju moja ksenia zbierała się po kuracji w czasie ospy ok. miesiąca i potem bujała ze zdwojoną siłą.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie obrazony tylko mam takie zdanie wiem ze podobno sie tak rozwija ale trzymam ja w ryzach na razie podmienilem ok 8l wody na solanke zobaczymy co sie bedzie dalo dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Xenii, u mnie też się pokurczyła, jedyne co zrobiłem to podbiłem kh. Miałem 6,5 a podniosłem do 8,5. Robiłem to powoli, w przeciągu 2 tygodni. Po podniesieniu kh, Xenia się pokurczyła. Pytanie, nie odpowiada jej wysokie kh, czy zareagowała na zmianę parametrów? Pozostałe koralowce jakie mam (miekkie i LPS) bez zmian.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik i co "wyprostowało" ci się z xenią po podmianie? Też miałem taką sytuacje kiedyś jak ty, że tylko xenia była zwinięta przez parę dni a inne korale wyglądały normalnie ale to był tylko chwilowy foch także nie przejmowałbym się tym zbytnio. Tego korala się tak łatwo nie pozbędziesz chyba że masz jakieś skrajne parametry. A tak na marginesie też mi się bardzo podoba jak tworzy bujne, kołyszące się łąki i nie uważam jej za chwast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyprostowalo sie wczoraj puscila brazowe gluty i juz pewnie nad morzem jest dzis kolejne wyrywam niestety ale padla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz prąd na chwilkę i zobacz jak zacznie Ci pulsować :) pewnie za bardzo na nią 'wieje' :)

kolego przed wlaniem wody z innego zbiornika nic jej nie przeszkadzalo zadny cyrkulator tym bardziej ze mialem ja rozmieszczona po calym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu dostalem gratisowa xenie z mysla ze mi sie przyjmnie i faktycznie pulsuje sobie i ma sie dobrze jestem ciekaw co to bylo w wodzie wtedy ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem xsenia robi co chce. Miałem już kilka.zbiorów w każdym uplasowała a w obecnym ledwo co się rusza. Jod jest raczej na odpowiednim poziomie bo krewetki zarzucają wylinki bez problemów


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podlacze sie pod temat bo mam problem z xenia co dostaje szczepke i umieszczam w swoim baniaczku to umiera tzn zanika slyszaalem ze nie lubi zbyt czystej wody czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik443 a końcówki xeni są takie białawe jakby poparzone

Witam Ja mam xenie niebieską i w wczoraj zauważyłem ze końcówki xeni (trzy sztuki ) są białawe jakby poparzone :( co jej może dolegać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.