Skocz do zawartości
rs4

Jak to zrobic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam tak duzego sohala ze postanowilem zrobic cos dla niego i go wypuscic do morza czerwonego. Czy ktos z was posiada wiedze jakie dokumenty musze posiadac i jak to rozwiazac logistycznie. Cos mi sie wymarzylo i chcialbym to zrobic jesli oczywiscie bedzie to mozliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dlugo masz tego sochala i od jakich wielkości jest trzymany w baniaku ale jak dla mnie to wpuszczenie go do morza równa się śmierć. Ryba przez okres przebywania w niewoli stępiła sobie zdolności takie jak unikanie drapierzników i po niekąd rzerowania. Więć zamin on sie tego nauczy będzie po nim....

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wojtesu, ryba trzymana w niewoli i regularnie karmiona traci naturalne instynkty. A może sprzedaj komuś kto ma większe akwarium od Ciebie? Albo popytaj w oceanariach może przygarną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mickeangello - trochę się z tobą nie zgodzę zwierzę złapane i trzymane w niewoli nigdy nie straci dzikich instynktów może je tylko zahamować, najlepiej oddaj ją do oceanarium tam będzie miała dużo miejsca i będzie miała regularny pokarm.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logistycznie niewykonalne. Kwestie prawne. Cyba ze mieszkasz w Egipcie. Ale wtedy byś nie pytał...

PS. Dzięki Nika.

Edytowane przez tomasz
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z czystej ciekawosci... jak duzy jest ten 'wieloryb' ? ciekawy jestem czy przerasta tomajkowego naso :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu chodzi o to ze chce mu zwrocic to co ktos mu odebral i tyle . Dbam o niego jak o wlasne dziecko jak o kazda swoja rybe ale bedac teraz w egipcie wymarzylo mi sie ze chcialbym zwrocic mu naturalne srodowisko. To ze ryba dostaje jedzenie nie znaczy ze jej instynkty zanikly. Mam sporo znajomosci w mediach takze moze zrobic z tego jakas wyprawe zgloszona oficjalnie itp . Musze rozeslac moj pomysl do znajomych moze ktos mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS4 idea szczytna ale niemożliwa, nie wiesz i nie możesz udowodnić z jakiej populacji jest dany osobnik gdzie był łapany itd. Niestety jeżeli nie jest to osobnik z równie zagrożonego gatunku jak Panda Wielka to nie.

Na marzeniu się to skończy, dobry za to temat do uświadamiania że niektóre ryby do akwarium się nadają słabo.

pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz tu nie chodzi ze ta ryba ma zle , nie ma gdzie plywac itp . Jak bedzie potrzeba zaleje jej pokoj aby miala jak najlepiej . Tu chodzi o fakt oddania jej wolnosci tyle ode mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz tu nie chodzi ze ta ryba ma zle , nie ma gdzie plywac itp . Jak bedzie potrzeba zaleje jej pokoj aby miala jak najlepiej . Tu chodzi o fakt oddania jej wolnosci tyle ode mnie .

Leciałem ostatnio z kotem do Egiptu - procedury co do małych zwierząt możesz sobie przeczytać - nie ma tam ryb - albo specjalny transport lotniczy, albo transport naziemny, jeżeli masz fundusze lub sponsorów może się udać, ale środowiska raf bardzo się zmieniają (przynajmniej tam gdzie możesz je dostarczyć) - w/g mnie ta ryba nie przeżyje, pomijając kwestie techniczne czyli:

- transport będzie trwał wiele godzin;

- skomplikowana technika - chyba nie wyślesz ryby w paczce to nie jest wysyłka kilkudziesięciu box-ow, profesjonalnie przygotowanych do wysyłki - to jest duża ryba która żyła w sztucznym środowisku.

Ogólnie... lepiej kupić większe akwarium lub nowy samochód

Oczywiście mając odpowiednie środki da się zrobić wszystko..życzę powodzenia

rs4 - dla mnie to żart pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.