Skocz do zawartości
Plewek01

Chciałbym potwierdzić podejrzenia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na skałce którą mam zamiar wypełnić baniaczek znalazłem takich oto mieszkańców:

dsc05760k.th.jpg

Na moje oko to Discosoma sp. 20, czy tak?

No i poza tym są jeszcze

dsc05754m.th.jpg

oraz

dsc05756r.th.jpg

dsc05758z.th.jpg

Plecha ta porasta dość duży kawałek skałki, po podłączeniu światła wypuszcza na zielono fluoryzujące włoski.

Czy warto wkładać je do zbiornika? Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aiptasia i briareum, i jedna i druga może doprowadzić do szaleństwa.

aiptasię eliminuj (a jak to poszukaj w archiwum) a co do briareum/clavularii, na oddzielnej skałce/pod kontrolą może zdobić akwarium. ale potrafi się rozpanoszyć i zabijać inne korale.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.net/tiere/2125_Pachyclavularia_violacea.htm - kontrolowac rozrost aby nie zarosla skaly :) Mi osobiscie ten koral sie podoba i jakas laczke kiedys umieszcze na oddzielnej skale :)

Na drugiej fotce mam wrazenie ze to aiptasia albo majano. Tego najlepiej sie pozbyc ;)

Ps. Moniś widzę była szybsza :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ps. Moniś widzę była szybsza :)

o minutke ;)

i ja szczerze odradzam clavularie mi do dziś się śni po nocach... i byłam pewna, że uda mi się ją kontrolować :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś wielkie te apitasie :p ale już jutro "kill him" (w archiwum już dawno przeglądałem :p )Co do briareum jest tylko na jednej skałce i tak się właśnie zastanawiam co zrobić z tym przybyszem :whistle: A jak discosoma, może pozostać na starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybkom jak się spodoba, to też mogą się rozplenić, ale mimo wszystko łatwiej je opanować...

a briareum wyłącznie jeżeli jest na skałce, która nie ma kontaktu z główną konstrukcją skalną.

chociaż u mnie i tak nie pomogło, bo hepatus rwał ją i pluł po całym zbiorniku...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie hepatusa to na pewno nie będzie :whistle: Tak mam wrzucone te skałki do wody z działającego zbiornika i dopiero jutro będę to wszystko układał i dolewał odpowiednią ilością solanki więc wolę wiedzieć czego na siłę nie upychać. Spróbuję je odseparować na bok choć jeszcze nie wiem jak wyjdzie koncepcja konstrukcji skalnej... A mam też jeszcze kawałek skałki w kształcie okręgu ze szczepkami zoa...jakoś nienaturalnie to wygląda takie okrągłe, czy to może jakaś specjalna podstawka czy tak po prostu natura chciała :) I powiedzcie mi jeszcze proszę czy 1,7w/l to nie za dużo przypadkiem?

Edytowane przez Plewek01
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały UP

Doszły ślimory kopiące wg mnie C. litteratum ale tak do końca nie wiem?

dsc00241f.th.jpg

A i do tego jeszcze:

dsc00222bm.th.jpg

dsc00224vf.th.jpg

Na moje oko jakaś capnella, tylko czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Koral Capnella a ślimaki wyglądają na Nassariusy. Bardzo pożyteczne ślimaczki, przeczesują piasek.

I potwierdzam co pisze nika - Briareum rośnie jak szalone. U mnie rośnie na małej skałce postawionej luzem na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capnella imbricata rozumiem bo i mi na taką wygląda? Jeśli nassarius to vibex najbardziej mi pasuje. Co do briareum to powoli coś tam wypuszcza, ale to jeszcze nie to...może być za dużo światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

wygląda na imbricata :) Ślimak na tej fotce wygląda jak Vibex.

Co do światła nie jestem pewien.

Briareum po wypuszczeniu polipów wygląda tak: 13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co briareum wiem jak wygląda, bo jak je trzymałem ze 2 dni tymczasowo to pokazywał pełną okazałość, tylko teraz po ułożeniu wszystkiego i odpaleniu niemrawo wygląda. Dopiero zaczyna coś tam nieśmiało pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

U mnie Briareum leży na piasku i się słabo otwiera. Trochę wyżej w połowie baniaka mam piękną kolonię Pachyclavularia violacea i jak tylko z rana zaświeci się aktynika to odrazu się otwierają wszystkie polipy.

Edyta:

teraz pamiętam, że przez jakiś czas Bria leżało na tej samej wysokości co Pachyclavularia i się pięknie otwierało. Wnioskowałbym z tego, że lubi światło a świecę 2x250 + 4xT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 1,5 w/l i bańkę na wysokość 35cm więc raczej wszędzie ma dość światła...więc nie wiem w sumie o co chodzi. :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o minutke ;)i ja szczerze odradzam clavularie mi do dziś się śni po nocach... i byłam pewna, że uda mi się ją kontrolować :D

że się podepnę pod temat :) clavuiria hmm ja mam od pół roku w akwarium i nie urosła ani milimetra :D jakoś nie mam szczęścia do niej

ale koralowiec jest bardzo ładny tylko trzeba mieć go pod kontrolą bo niestety parzy i zarasta


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu o briareum chodzi bardziej choć 100% nie ma. A mogę sobie kawałek odciąć i położyć gdzieś wyżej dla sprawdzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Jeśli światło ok. to znaczy że ma za małą cyrkulację, a to bardzo lubi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za mała cyrkulacja to może zamiast ciąć to po prostu ustawię inaczej koralię...będzie mniej inwazyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tomek juz Ci napisal,briareum uwielbia duza cyrkulacje,zadna nie bedzie zbyt mocna.Niedawno mialem problem z tym koralem,gdyz bardzo nedznie sie otwieral.Teraz jest na dole zbiornika i dmucha na nia pompa powrotna...ona to kocha...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt lepiej rośnie w dużym "prądzie" mam i clavu i briareum. clavu rośnie tam gdzie woda zawija gorgonie ;) hehehehe i śmiga, że się zaczynam martwić... a briareum rośnie w dziurze gdzie coś je buja ale... ewidentnie to jest miejsce o gorszej cyrkulacji jak nie najgorszej w akwa (tak celowo w "śmietniku" to briareum wylądowało) i chyba nie jest szczęśliwe...

co do oświetlenia to sądzę, że i jedno i drugie ma podobną ilość światła! rosną w przeciwległych rogach... w cieniu pomp, skały i innych korali...

patrząc na clavu i jej przyrost to chyba światło to drugorzędna dla nich sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przestawiam i dam znać jak to się objawi :)

Przy zmianie cyrkulacji wygląda jakby śmielej ale to jeszcze nie jest to...dam mu trochę czasu, może się podniesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko masz świeży baniak... nie oczekuj za wiele po nim. korale od razu nie strzelą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa :) ale i ja tak myślę, że trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość...zresztą widać po zoa że powoli wychodzą z letargu/przejść które przeżyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wbijać tysięcy nowych tematów, kontynuuję wątek dalszy z moich nieznanych odkryć w mojej bańce...co to tym razem wypatrzyłem :question:

dsc00668ch.jpg

By plewek01 at 2011-09-08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.