Skocz do zawartości
woj1989

Jaka sól do akwa na kranovicie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc ludzi nie korzysta z absorbera krzemianow bo dobrze dzialjacy filtr RO z okresowo wymieniana zywica rozwiazuje ten problem. Dla mnie akwrystyczne testy na miedz to kant pupy rozbic.

Sebastaian od tej strony nigdy Cie nie czytalem, :ice:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdzie tego nie napisałem. Spodziewałem się doradzenia, jeśli już robię ten eksperyment, jakiej soli powinienem użyć itd. Wsio napisane w pierwszych postach co chciałem osiągnąć.

"ale można też podyskutować jakby to wyglądało w innych akwa i zrobić "przepis na akwa na kranówce", czyli kiedy można próbować, kiedy odpada na 100%,a jeśli się próbuje to jak to zrobić.

edit: nie zalewajcie mnie postami bo idę na piwo i później nie ogarnę :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj soli Instant Ocean

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup TD, S zrob pomiar i wracaj na forum


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pisanie że kranovita method :p to eksperymentowanie kosztem zwierząt to naiwność troszkę. Ty korzystasz z metody Ballinga? Ok, ale może w kranie leci już gotowy roztwór z dobrym poziomem wapnia, magnezu itp?? Warto żebyśmy się nad tym zastanowili.

tu piszesz że może w kranie leci to i owo o dobrych parametrach, to zastosuj najuboższą sól i zobaczysz co i jak skoro eksperymentujesz to musisz każdej soli wypróbować to będziesz miał czarno na białym.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda kranówa przecietnie jest co nieco zanieczyszczona zwiazkami azotu i posforanami. Tak wię absolutnie nie ma różnicyjakiej soli bedzisz uzywał. z tymże do mniej wymagajacych baniaków daje się "gorszą sól" bo po co przepłacać jak wystarcza


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie było tak że "ona" nie przykładała wagi do akwarium jak pisze i wtedy przeważnie wszystko ładnie i cacy nam wychodzi a jak chcemy mieć ładnie i czysto to wtedy się wszystko je... na łeb i szyje.

o to to

Poza tym ja rowniez namawiam na filtr RO/DI , tym bardziej , ze to naprawde znikomy koszt przy wydatkach , jakie Cię czekaja .

P.S Woj pytałes o sól 30L na ATI coral+ Reefmax poczatkowo na ATI , obecnie na Instant ocean.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zachęcam kolegę do testu, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Zawsze to jakiś przykład dla ludu. Pod warunkiem oczywiście że kolega bedzie konsekwentny w laniu kranówki, wstawi rożne korale i bedzie robił na bieżąco testy i updatował temat :-)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda korali. Dla mnie prowadzenie akwarium na miejskiej na kranowce to jak picie wody z kaluzy. Nie wiem czem ma sluzyc to doswiadczenie :thumbdown:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woda odstoi to tragedi nie bedzię. Kwestia chloru załatwiona, gorzej z miedzią.

Wiele badań zdaje sie nie mieć sensu a jednak są. To by nam przynajmniej pokazało czy faktycznie nasze filtry są takie super bo może niektóre suplementy przydały by się naszym zwierzakom.

Oczywiście sam bym nie zaryzykował ponieważ wolę mieć kontrolę nad tym co wlewam ale mam przeczucie że przy dojrzałym systemie dało by radę. Tylko wszystko wstawiać po mału i dać akwarium z 3 miesiące dojrzeć.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstanie wody nie zapobiegnie tragedii. Czemu ma sluzyc ten proces? zneutralizowania chloru a co z reszta :question:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie :mooning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem mamy obozy przeciwnikow i zwolennikow :) i dobrze :) zdrowa konkurencja nie jest zla :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum w archiwum ktos pare lat temu mial kawaium na kranowie i hulalo ale ja Ci polecam dac pare stowek na RO i bedziesz mial fajna wode i do akwarium i do picia dla Ciebie i rodziny. A jak zobaczysz wklady po miesiacu to juz nie zechcesz pic wody z wodociagow :thumbdown:


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Poszukaj na forum w archiwum ktos pare lat temu mial kawaium na kranowie i hulalo ale ja Ci polecam dac pare stowek na RO i bedziesz mial fajna wode i do akwarium i do picia dla Ciebie i rodziny. A jak zobaczysz wklady po miesiacu to juz nie zechcesz pic wody z wodociagow :thumbdown:

tak ja co 2 miechy wymieniam bez patrzenia na parametry wody z filtra

a co dwa miesiące to nie jest taki duży wydatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też skąd woda. U mnie w Wawie jest na prawdę dobra. Smakuje dobrze, bakterii nie ma wcale i jakościowo jest jedna z lepszych w Europie. Wiem bo sam robiłem testy. (Wydział Biotechnologii). Wiadomo jeszcze kwestia rur, ale mieszkam w nowym budynku i nie powinno być z tym problemów.

Ogólnie akwa już odpalone:P Będę opisywał co i jak się dzieje i na pewno nie będę opuszczał porażek i jeśli coś się będzie działo źle. Testował będę powoli tj. żywa skała już jest i zobaczymy jak przejdzie dojrzewanie.

Teoretycznie powinno być dużo dłuższe i przechodzić dużo gorzej. Dobrze zakładam?? Na razie po 3 dniach jest czyściutko jeszcze. Woda jest na tą chwile 50/50 kranovity i wody z działającego zbiornika. Świece koło 8h dziennie. Myślicie że mniej powinienem?

Dodam jeszcze że skała jest mocno odgazowana, więc nie wiem ile fauny z niej wyjdzie.

Obsada:

Pustelnik (C.tricolor) - śmiga wszędzie i szamie aż miło.

Trzy rodzaje glonów (w tym spagetti)

W planach jest wprowadzanie powolutku (po dojrzewaniu) korali ale zawsze miniaturowych szczepek. Np. pierwsze chce wstawić 4 główki zoasów.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zależy co tam masz w tej kranovicie :) Teoretycznie może być tam więcej papu dla glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj1989 załóż temat w dziale Nasze akwaria, sam jestem ciekawy jak sobie poradzi system na warszawskiej kranówie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i tak się zastanawiam, kiedy znajdzie się (pewno lada chwila) kaskader opisujący start na czystej wiślanej + bryłka (średniej wielkości) kamiennej jodowanej ? Ktoś zapyta - a co nie można ? Pewno można . Parasol w :mooning też można włożyć , tylko trochę problem go otworzyć ...


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i tak się zastanawiam, kiedy znajdzie się (pewno lada chwila) kaskader opisujący start na czystej wiślanej + bryłka (średniej wielkości) kamiennej jodowanej ? Ktoś zapyta - a co nie można ? Pewno można . Parasol w :mooning też można włożyć , tylko trochę problem go otworzyć ...

...ee tam,Basterek,woda z Wisly to dobra na wywolywanie filmow,jest w niej wszystko co potrzeba by bawic sie w fotografa low-tech...Swoja droga jestem ciekawy co z tego wyjdzie,zawsze to nowe wyzwanie.Przeciez widzielismy juz zbiorniki na kranowce,mysle ze droga do sukcesu jest nie przesadzanie z oswietleniem,tak jak w watku Kivi.Teoretycznie to miekkie i LPSy beda powinny rosnac i sie rozwijac,choc to troche ruletka...bede sledzil watek...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.