Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Ma ktoś czarny piasek w akwarium??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie miałem okazji jeszcze zobaczenia morskiego akwarium z czarnym piachem, a chciał bym zobaczyć, na necie nie mogę znaleźć bo nie wiem jak to sprecyzować:p Jeśli ktoś ma fotki albo takie akwarium to proszę o fotki :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega troche zasmieca forum. Cieszy Twoj entuzjazm bardzo, ale tez warto pomyslec czy nie lepiej dłubać sobie o piasku w jednym wątku a nie rozsypywać go na wiele :) Sporo pisało sie o czarnym piachu na NR. Obecnie przeglądarka forumowa nie działa najlepiej ale... w google wpisując np słowo klucz + nano-reef wyskakuja interesujace Cie tematy. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz watek Grzegorza Dyzmy " kolejne nano gruzowisko" tam znajdzesz pelno fotek z czarnym piaskiem.

Ja tez mialem czarny piasek, ale...

... zrezygnowalem z kilku powodow.

- ten akurat ktory ja mialem byl BARDZO lekki i ciezko mi bylo ustawic cyrkulacje zeby nie wywiewalo piasku spod skal

- mocno zmniejsza albedo dna - dobry do samych NP lub niewymagajacych foto.

- pieknie wygladal gdy byl nowy - potem kazdy jasny syfek byl wyraznie widoczny

- ryby, zwlaszcza denne, tracily zywe barwy i robily sie buroszare

To sa oczywiscie moje wlasne odczucia i nie musza miec odniesienia do Twojego zbiornika


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft Własnie wpisywałem w wyszukiwarce i nie działało więc napisałem...

konrad555 Dzieki za link

Tester napisałeś "- pieknie wygladal gdy byl nowy - potem kazdy jasny syfek byl wyraznie widoczny" i dało mi to do myslenia,i wiem o co ci chodzi, mam w pokoju granatową wykładzinę i dziennie trzeba odkurzać masakra kazdy jasny pyłek widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zmiksowane 2kg czarnego z 20kg białego - fajnie się wymieszał ;)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam

http://nano-reef.pl/topic/26415-400-czarna-czterysetka/page__p__240144__hl__%2Bczarna+%2Bczterysetka+%2Btnk__fromsearch__1#entry240144

Minusy- albedo, w akwarium jest ciemniej. Co do brudzenia -biały brudzi się tak samo tylko w drugą stronę (w drugim baniaku mam biały). Rysuje szyby-chyba bardziej niz biały.

Plusy- podoba mi się :)

IMHO czarany jest mniej podatny na różne cyjano i dino. Z tego co wiem w Polsce jest dostępny tylko jeden rodzaj czarnego. Mnie sie wydaje, że jest cięższy niz biały - w sensie przedmuchiwania pompami i zdecydowanie bardziej zróżnicowany. Czarny to on tez nie jest, przy silnym oświetleni to kolor popiołu z papierosa, może troche ciemniejszy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze foto mi sie podoba... sam nie wiem co sądzić, jest nietypowe te akwarium, z czarnym piachem... musiał bym sie grubo zastanowić nad takim wyborem dzięki za zdjęcia:)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny trzeba potraktować porządnie magnesem np. od pompy. Generalnie odniosłem wrażenie, że całość kleiła się wręcz do bieguna. Po godzinie zrobiłem dwie plaże, nie spodobał mi się sam czarny dlatego wymieszałem oba ze sobą. Jest o wiele lepiej i bardziej naturalnie.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.