Skocz do zawartości
Gotterdammung

Strzeż się brzydala,

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ale nie ma problemu z czym ? z odłowieniem, czy ze zjadaniem korali ? chodzi mi o to jak z odławianiem, są przecież ryby który się praktycznie nie da odłowić...

i o odłowieniu i o koralach - jak jest karmiony (u mnie korali nie rusza woli mrożonki :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega silvia napisał, w większości przypadków brzydal obficie karmiony korali nie rusza, ale u mnie jak zrobię rybom 2 dni głodówki to od razu kieruje się do lps-ów


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega silvia napisał, w większości przypadków brzydal obficie karmiony korali nie rusza, ale u mnie jak zrobię rybom 2 dni głodówki to od razu kieruje się do lps-ów

Witam

Mam brzydala już prawie 3 lata, oczyścił akwarium z aiptasji , teraz go tylko patroluje.Karmę go mrożonkami

oraz żywym i suchym pokarmem.Korali miękkich nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem "brzydala" w celu pozbycia sie aiptasi. W akwarium mam same korale miękkie, głównie Capnella, trochę Briareum i Pseudogorgonie.

Sporo czytałem, że ryba kosi zoanthusy, których obecnie nie mam, i LPS-y. Jak ma się sprawa z podjadaniem Capnelli i innych miękkich, poza zoasami? Mam też 2 ukwiały piaskowe. Czy "brzydal" może mi je wykosić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go kiedyś na aiptasje - mrożonek nie ruszał - euphyllie zniknęły - zoa zniknęły - aiptasje przeżyły - poszedł do akwarium z samymi miękkimi.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od brzydala jaka ma diete moj brzydal wykosil mi aiptasie i przeszedl na xenie pulsujaca teraz nie ma ani 1 ani 2 i je mrozonki :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Tadzik - wszystko zależy od rybki. Mój nie rusza aiptasji. Zamiast tego delektuje się w mrożonkach jak i w suchym pokarmie. Swojego czasem widzę jak skubnie sobie piasek, pustą skałkę, nie często ale zdarza się że sarco też dziobnie


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych obserwacji brzydal wykosił mi w miesiąc 25% xenii, ale aiptasia znika na bieżąco więc warto!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie: czy ktoś z posiadających brzydala wie, jaki jest jego stosunek do Capnelli?

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brzydala w akwarium i oprócz Xenii nie zjada innych miękkich koralowców. Przynajmniej nie zauważyłam, żeby coś ubyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyjadł całą aiptazie, choć nigdy nie widziałem jak jadł. Potem wziął się za zoantusy i niestety musiałem się go pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też zajmował się tylko różyczkami. Korali nie ruszał, ale populację wężowideł mocno uszczuplił.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róże wszystkie + zoa.Siedzi u mnie cały czas.Zerezygnowałem z zoa :)


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei mój wcina róże, mrożonki, glony z szyb i niestety zeżarł szorstnika... zoa i euphylli nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przeciągu tygodnia zjadł trochę aiptazji następnie zabrał się równocześnie(dla urozmaicenia diety :smiling: ) za trachyphyllie ,acropore i xenie.Na tym go przyłapałem czy gustował w czymś jeszcze trudno powiedzieć,w każdym bądź razie radze się poważnie zastanowić przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wpuściłem paskudztwo a po Aptazie poszedłem do erybki i mi na skrobali i sobie rosną a paskudztwo tylko je mrożonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem brzydalka w reefshopie, (tzn opiekunka akwarium :smiling: ) z racji ze mnie nie ma w kraju a plaga aiptazji dopadla.. skubany idealnie spelnia sie w zadaniu, aiptazje do zera wyczyszczone po miesiacu, zoa, rurowki, miekkie, lps, sps jak nie ruszal tak nie rusza a mrozonki wcina pieknie :D Nazywamy ja lewitujaca rybka bo tak smiesznie plywa hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś wytrzebiło do zera wszystkie wieloszczety i spaghetti wormsy. Obstawiam Brzydala albo krewetkę czyszczącą. Jako ciekawostka (i przestroga): na moich oczach Brzydal wraz z czyszczącą zabili krewetkę kuekhentali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Apropo brzydala to u mnie wyjadł wszystkie apitazje potem jedną kolonię zoa no i skubie 2 korale. Do tej pory nie mialem problemu ale ostatnio zamowilem 2 krewetki jedna boksujaca druga to byla debelius no i rano znalazlem dwa ciała. Pozostała obsada ktora mogla wciac krewetki to jedynie krab elegans. Mam takie pytanko czy to mozliwe ze brzydal sie dobral do nich a jezeli nie to co moglo w jedna noc zalatwic obie... Dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Apropo brzydala to u mnie wyjadł wszystkie apitazje potem jedną kolonię zoa no i skubie 2 korale. Do tej pory nie mialem problemu ale ostatnio zamowilem 2 krewetki jedna boksujaca druga to byla debelius no i rano znalazlem dwa ciała. Pozostała obsada ktora mogla wciac krewetki to jedynie krab elegans. Mam takie pytanko czy to mozliwe ze brzydal sie dobral do nich a jezeli nie to co moglo w jedna noc zalatwic obie... Dziekuje i Pozdrawiam

Tak jak napisałem powyżej, jest to bardzo możliwe. Na moich oczach rozszarpywał razem z krewetką czyszczącą żywą kuekhentali. W zasadzie wyrywali sobie ją wzajemnie. Na nic sie zdały jej próby ucieczki.

Skoro zrobili to z dużą kuekhentali nie widzę powodu, dlaczego brzydal miałby nie zaatakować debeliusa lub bokserki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co fakt to byly bardzo drobne okazy... nie wiem co robic i kogo odlawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje krewetki pewnie nie przeżyły wylinki do której dochodzi często przy aklimatyzacji do nowych warunków.

A co do brzydala to potwierdzam, mój po wyżarciu dostępnej aiptasii żywi się teraz głównie wieloszczetami.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.