Skocz do zawartości
Gotterdammung

Strzeż się brzydala,

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Sytuacja może i wielu osobom znana, a może komuś jakimś cudem pomoże ze względu na zbieżność w czasie. Otóż, miałem sobie brzydala, właściwie to jeszcze mam, Acreichthys tomentosus oczywiście... Kupiłem go jako nic nie jedzącego poza Aiptasią, i tak też było w pierwszych godzinach, zjadł najbardziej bezczelne róże i sobie pływał nikomu nie wadząc... Następnego dnia okazało się że lubi jednak zoanthusy, zeżarł jedno poletko... Jak już nie miałem zoasów, przestałem się martwić... Okazało się po jakimś czasie że nie pogardzi fungią, chętnie zje. Fungia na szczęście że jest "cfanym" koralowcem, zaczęła chować polipy w dzień i wypuszczała tylko nocą. I taki stan sobie trwał od czasu jakiegoś, powiedzmy 3 miesiące. Aż tu ostatnio, zauważyłem pogorszenie kondycji jednej euphylii, jakaś była niemrawa, gdzie w tamtym czasie nic nie zmieniałem, parametry względnie stabilne, żadna perfekcja, ale nie tragedia. Po jakimś czasie podobnie z gorgonią, po kilku dniach Scolymia, Lobophylia marniejsza... No cóż, nie wiedziałem zupełnie o co chodzi, zabrałem się za podmianki, dość absurdalnie, ale jednak. Aż 2 dni temu mnie oświeciło, euphylia lepiej się pompowała nocą niż za dnia, a to dość do niej niepodobne... I nocą złapałem szmaciarza do siatki i won do sumpa. Heh, następnego dnia rano korale raźnie odskoczyły, powoli dochodzą do siebie, lecz jedną głowę Euphylii mogę niestety stracić...

Więc przestroga dla posiadaczy, uważajcie na tą rybę, u mnie się rozkręcała powoli, ale na dobre...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...bardzo podobna sytuacja miala miejsce w moim zbiorniku a ja zachodzilem,czemu trachyphyllia jakos tak wychudla i lezy skurczona.Zaraz po wpuszczeniu do zbiornika brzydal skubnal gorgonie ze dwa razy,wiec pomyslalem ze to tylko kwestia czasu,kiedy znow ja odwiedzi...Aiptazja nigdy nie byl zainteresowany.Donosy o szkodzeniu koralom LPS sa wystarczajaco czeste by sie dobrze zastanowic czy warto te w sumie sympatyczna rybke wpuszczac do zbiornika...moze w SPS'owym jest lepiej...Nigdy wiecej te rybki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to gadzina jedna :whistle:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś miałem jechać po ta rybę ,,bo róża zaczyna się panoszyć wystarczyła jedna nie skontrolowana szczepka ,mam lpsy ,no i co teraz ???chemia odpada

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że każdy je, że nie wolno, nic z tych rzeczy... Chodzi o to żeby obserwować są uważnie, nie wiem jak inne modele, ale moją łowiłem wręcz banalnie łatwo, Darek kazał czekać do nocy, moja spała pod powierzchnią i że tak się wyrażę, łatwo ją było oddelegować do sumpa :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety dla mnie to nic nowego :D

tu opisywałam swoją ślicznotę : post #84 - przybycie, post #87 życie, i post #100 czyli morderstwo na euphyli :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to normalne u tych rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mintaju, ja do niej nic nie miałam :) zoa przebolałam, zwłaszcza że aiptasie znikały. ale ... lps-y lubiłam bardziej.

poza tym, ta moja ślicznota jak szarpała euphylie to jej polipy pospadały i na sps-y. nie wszystkim się to spodobało...

wg. mnie ta rybcia nie nadaje się do zbiorników z lps-ami i zoa. może generalizuję, bo znam dwa czy trzy przypadki, gdzie była przez lata grzeczna. ale z drugiej strony 100 innych przypadków, gdzie łobuzem była i już. i co śmieszniejsze, praktycznie każda prędzej czy później sięgnęła po lps-y/zoa , natomiast tylko niektóre po aiptasie :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zrezygnowałem z zoa i euphylli, w większym zbiorniku będę miał więcej tomentosusów :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem tę bestię"brzydala"2 dni,miał wcinać aiptasie.Jednak wziął się za euphilię,został wyeksmitowany.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go mozna kupic ??? Ja musze sie pozbyc 'Rozyczek' ... i mam nadzieje ze za inne ukwialy sie nie zabierze ..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aiptasie wyjadł ale lpsy skubie i dlatego siedzi w sumpie no i różyczki wracają


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój brzydal jest już ze mną 4 tygodnie i nie zauważyłem aby skubnął aiptasie (ma spore pole do popisu), zoa na szczęście też jeszcze nie (chyba). Mam nadzieję, że w końcu aiptasie mu zasmakują. Jak narazie zauważyłem, że wyżera wężowidła ze skał i uwielbia mrożonki...


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój brzydal jest już ze mną 4 tygodnie i nie zauważyłem aby skubnął aiptasie (ma spore pole do popisu), zoa na szczęście też jeszcze nie (chyba). Mam nadzieję, że w końcu aiptasie mu zasmakują. Jak narazie zauważyłem, że wyżera wężowidła ze skał i uwielbia mrożonki...

to chyba brat bliźniak mojego :thumbup:


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gotterdammung Czy masz jeszcze tego brzydala? Mój oprócz mrożonek, płatków i granulek nic nie wcina. Jest w 100 procentach bezpieczny dla aiptasi, zoa i innych LPS-ów, chcesz się wymienić? :thumbsup:

Pozdrawiam

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, co Pan mowisz ? :lol:

Pewnie karmisz ryby jak baba chlopa przed wyjsciem do kopalni ? Nie daj pokarmu ze 3 dni a potem pusc mu z pradem jakas malutka, zeskrobana rozyczke, to moze pozna ich smak.

Ps: slyszalem ze ryby tak Ci wyrosly bo gotowanym grochem karmiles , to prawda ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek co ty mówisz?? grochem? :w00t:

ja mam brzydala rok i je tylko aptazie i mrożonki innych lpsów nie rusza ,a mam ich trochę

kurcze a może do czasu? ;)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest szybszy niż stado antiasów i potrafi odgonić imperatora od żłoba :whistle: .

Waldek chcesz się zamienić :harhar:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek może twój już jest stary :rambo:

i nie interesują go łakocie w postaci różyczek? :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt swoje lata to on już ma ale jest "najszybszy" w akwa.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i ja wpuściłem bandytę, żadna ryba nie chce z nim pływać jest tak brzydki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.