Skocz do zawartości
grzeniu

pomocy Odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, mam prośbę. Prosze mi poradzić co zrobić z tym odpieniaczem bo od dwóch dni pieni w akwarium w którym wcześniej nie było odpieniacza i cały czas wyrzuca z siebie drobne bąbelki. Zastanawiam się czy to normalne i sie ustabilizuje czy może powinienem coś zaradzić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo nie mam się kogo podpytać a sam nie znalazłem na necie takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym hydor'em, ale tunze 9002 też u mnie tak miał - 5 dni mu zajęło dotarcie się i zaprzestanie wyrzucania pęcherzyków powietrza :) Także jeśli do tygodnia objaw nie minie to będziemy szukać jakiś rozwiązań :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chery_ukaszu fajnie że piszesz na Ciebie można jednak zawsze liczyć. Jak będzie już co pokazywać to wrzucę fotki na podforaka. Dzięki natan jestem jeszcze ciekaw na jakie zwierzęta wpływaja te bombelki?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, minął tydzień i niestety odpieniacz wyrzuca bąbelki do akwarium . Pieni ładnie już dwa kubki piany z wodą wyrzuciłem. Próbowałem regulować ale nic sie nie zmieniało. Proszę o pomoc bo zastanawiam się nawet nad oddaniem odpieniacza.

pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napiszę tak: Gdzie jest wylot przemielonej wody? Może da się jakoś założyć gąbkę na wylocie? żeby zbierała pęcherzyki powietrza? Nie miałem do czynienia z tym odpieniaczem, ale sam mam np Weipro i po tunningu pieni ładnie, ale problem z bąblami też jest. Tyle, że ja go mam w panelu i zrobiłem bubble-stop i nie mam pęcherzyków w akwarium


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz przewagę panela. Wylot ma na dole i da się założyć gąbkę, jednak na pewno zaburzy to pracę, zmniejszy przepływ i nie wiem jak wpłynie na regulację czy będzie możliwa. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w zbyt bliskim położeniu pompy cyrkulacyjnej. Sprawdzałem to zaraz na początku ale wtedy pęcherzyków było dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założysz gabkę z dużymi oczkami to nie powinno to zakłócić pracy. Szkoda,że nie mam jak się mu przyjrzeć z bliska bo na pewno jakieś proste rozwiązanie by się znalazło :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to odpieniacz ten od dołu nie jest zamknięty(pod pompką)-pompka wyrzuca powietrze do góry ale też na boki,odbija sie to od scianek ,leci w dół i wydostaje się z odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety minął drugi tydzień, bąbelków jest zdecydowanie mniej jednak są. Nie wiem czy myślę logicznie ale wydaje mi się że może jeżeli akwarium będzie bardziej obciążone to może będzie miał co odpieniać i bąbelki nie będą wracać. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ubędzie, ale zawsze jakiś bąbel się przedostanie - obym nie miał racji :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeniu

I jak tam juz sporo czasu minelo, a poniewaz rowniez rozwazam taki odpieniacz, daj znac czy przestało bombelkowac ?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli rozważasz kupno to mam mieszane odczucia. To znaczy jesli chodzi o wydajność i estetyke wykonania to jest bardzo dobrze, powiem wiecej odpieniacz wygląda jak czarny komin i zajmuje bardzo mało miejsca u mnie z niewielką obsadą sprawdza się w 64l. Nie rzuca sie w oczy. Wkleiłem cieniutką gąbke w odpływie i problem przestał istnieć. Kubek też jest wystarczający. Za nie długo zmieniam zbiornik na większy i prawdopodobnie będzie na sprzedaż.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.