Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Nanokaczor podałeś o zbiorniku 2tys litrów w obiegu to gdzie go masz?

Jeśli mogę podpowiedzieć z wężykiem. Jeśli nie potrzebujesz jakiegoś super długiego to polecam kupić w aptece dren do kroplówki, nic czystrzego nie znajdziesz. Sam z tego zazwyczaj korzystam przy akwarystyce jak potrzebuje. Nie wiem jak teraz kiedyś były dwa rodzaje grubszy i cieńszy. Ten grubszy dren tzn z większą średnica idealnie pasował na zaworki z pompek napowietrzajacych. Jak nie było to robiłem przejściówkę na ten mniejszy. Ciekawy plus tego rozwiązania jest taki że w kroplówce masz taką małą komorę z sitkiem jak się obetnie to bąble nie lecą takie duże ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Zobaczymy czy się teraz uda. Ponad 4 litry wody, pół litra fito i 10 kropelek Aqua Plant'u :)

post-12740-0-97213500-1472051368_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hernio a jak długo ile dni hodowałeś to fito w tej butelce?

Cześć. 9 dni. Ale w sumie nie wiem czy to długo czy krótko bo dopiero z tym zaczynam :)

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób test wody :) - na oko starczy

Czy PO4 hanką jest sens robić? Jeżeli nie to jaki test zrobić?

Mój wygląda tak. Tucze go na biohumusie (sam azot, fosfor i potas) .

post-25849-0-97370900-1472647825_thumb.jpg

post-25849-0-67363800-1472647827_thumb.jpg


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się przyłączę do Grzegorza - jak zmierzyć PO4 skoro to ma kolor zielony ? Zrobić pomiar bez dodatków i potem z a różnica to będzie poziom PO4 ?

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - nie mierzyć :) Poziomy NO3 i PO4 ważne są tak naprawdę w akwarium, nie w fito, jak sam widzisz ich pomiar w fito jest delikatnie mówiąc problematyczny, więc jeśli zaczniesz dozować fito do zbiornika i poziomy ww nie będą wzrastały w akwarium, to znaczy że wszystko jest ok. Jeśli natomiast będą rosły, to będzie oznaczało że musisz fito jeszcze "pokręcić" zanim zaczniesz nim karmić.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEB - dozuje do narybku :):) i z ciekawości chciałem się dowiedzieć jak to zrobić.

Obecnie porcja zawsze dojrzewa jeszcze przez dwa tygodnie u mnie bez kamienia i wydaje mi się że jest wówczas czysta - ale wydaje mi się a chciałbym wiedzieć że jest czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość to wiesz, pierwszy stopień... :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uzyskałem miarodajnych pomiarów. Zawsze bazuje na fakcie ze w ciągu tygodnia bez dokarmiania dojrzałe fito zje wszystko z nawozu. Warunkiem jest używanie właściwych dawek na start hodowli. A pomiary robie tylko w akwarium.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Można odwirować w wtedy zmierzyć...

Po co wy kombinujecie pod górę i wymyślacie ameryke w ruskich zardzewiałych konserwach? Postępujcie zgodnie z recepturą f2 a wszystko będzie ok...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zamiast nawozów i kombinowania - f2, próbowałem różnych nawozów a efekt był taki że fito było coraz mniej zielone a i korale poparzyłem w akwa. Na f2 wychodzi super zielone i gęste a zamiast marnować prąd i bawić się z ledami lepiej postawić po prostu na parapet, wychodzi dużo bardziej zielone i tańsze ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam zamiast nawozów i kombinowania - f2, próbowałem różnych nawozów a efekt był taki że fito było coraz mniej zielone a i korale poparzyłem w akwa. Na f2 wychodzi super zielone i gęste a zamiast marnować prąd i bawić się z ledami lepiej postawić po prostu na parapet, wychodzi dużo bardziej zielone i tańsze ;)

Jeszcze trzeba mieć f2;) nie bardzo mam gdzie kupić i kombinuje na nawozie

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie chemicznym...

To jeszcze powiedz skąd wziąść Na2 EDTA bo za grzyba nie wiem gdzie kupic/jak zrobić.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tu na forum f2, od kolegi który sprzedaje fito


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Znana firma niemiecka produkuje nawóz do fito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jeszcze powiedz skąd wziąść Na2 EDTA bo za grzyba nie wiem gdzie kupic/jak zrobić.

Tapnięte mobilnie

Wersenian sodu to jeden z podstawowych odczynników chemicznych - ma zdolność tworzenia chelatów z metalami i jest często stosowany w analizie chemicznej . Kupisz go w każdym sklepie chemicznym. Ale on akurat nie jest koniecznie potrzebny - ja go nie używam.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor , a możesz podać swoją recepture na f2 ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chętnie poznam sprawdzony przepis. Czy trzeba gotować przygotowane roztwory czy sterylizacja w oryginalnym przepisie jest potrzebna tylko do zabicia stworzeń które mogły by się dostać do roztworów z wody morskiej?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w erybce jest nowosc z dobrej firmy easy reef czy cos takiego i maja w ofercie nawoz do fito.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym przedstawić mój mały eksperyment który polegał na tym że od jakiegoś czasu dozowałem w swoim akwarium fitoplankton. Nim zacząłem eksperyment również dodawałem fito, zaobserwowałem duży rozkwit życia, na szybach wieczorem aż roiło się od różnych stworzeń. Potem jednak zaprzestałem praktyki i już niestety nie obserwowałem aż tak obfitego wylęgu chociażby wrotek których mam teraz mnóstwo. Od jakieś 3 tygodniu stosuję na bieżąco w moim 300 litrowym akwarium fito z własnej hodowli. Nie odczułem jak na razie negatywnych skutków stosowania fito, woda jest przejrzysta i wszystko jest ok. I od dwóch tygodniu (czyli po tygodniu od stosowania) zaczął się masowy wysyp różnych form życia, od tych najmniejszych mikroskopijnych po te większe (gąbki i rurówki).

Do tego jeszcze należy dodać że w sumpie jak i w zbiorniku głównym znacząco poprawiła się liczebność kiełży. Rybki po prostu siedzą przy szybach i podjadają robaki. Na skałach, szczególnie wieczorem, również widać zakwit życia. Jest na nich tyle organizmów że niektóre aż czasem wydają się że rzeczywiście żyją smile.gif. Korzystają na tym na pewno rybki które są w bardzo dobrzej kondycji i mają cały czas zooplankton pod dzióbkiem.

A to już fotorelacja moich organizmów, może ktoś z was potrafi je oznaczyć smile.gif

PS niestety więcej zdjęć na razie nie dodam bo jest limit smile.gif

Też mam w moim 60 litrowym akwarium sporo takiego życia choć nie dozuję fito:) cieszy mnie to bo "jadę" z solanką że tak napiszę w ciemno a jest OK:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.