Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Niewykrywalny problem...

Rekomendowane odpowiedzi

hmm czyli muszę zrobić zbiornik na kwarantanne... a jeszcze pytanie czy np pasożyty siedzą tylko na rybach??

Bo jaki w tym sens ze np wyleczę te 2 wpuszczę nowe i załapią jakiś syf od kraba albo krewetki, lub będę miał ryby na kwarantannie, wpuszczę nowe które będą miały pasożyty i znowu ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasozyty ryb sa niekompatybilne z bezkregowcami, w kazdym razie znaczna wiekszosc. Poza tym 3 tygodnie bez ryb w duzym zbiorniku spowoduje ze pasozyty bez zywicieli padna.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11W UV wystarczy; ja jednak dalbym lampe; szybciej wykosci formy przetrwalnikowe pasozytow; generlanie swiecenie przez te kilka godzin dziennie nie powinno zaszkodzic; ew. tak, jak pisze Tester... tylko nie moglbys wpuscic ryb wczesniej niz padna formy przetrwalnikowe pasozyta/pasozytow, ktore usmiercaja Ci ryby... a tu loteria, bo co tam masz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest tak ze mam mało czasu i zanim zrobie ten zbiornik na kwarantanne to troche minie, po za tym ten zbiornik wyjdzie mnie trzy razy wiecej niz te ryby są warte:P

A np moge robic tak ze jak już będę miał ryby po kwarantannie i dam je do baniaka, i kupie nową rybę i od razu ją na kwarantanne??

Tylko zaś ja nie mam czasu robić co kilka dni podmiany i jeszcze jakieś kąpiele w miedzi... o to chodzi...a np w zbiorniku kwarantannym zainstalować kaskadę, zrobić taki mały zbiornik nano 30l i jeszcze do tego UV i naświetlać UV przez trzy dni zbiornik kwarantanny i potem dopiero ryba do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rybki padają po jakimś czasie to może być skutek łapania ich na rafie przy użyciu cyjanku

Nie uwierzę że hodowlane ocellarisy są łapane na cyjanek :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem "mały" włożyłem do słodkiego baniaczka kuferek z klocków lego a w nim moje skarby :D dziwiłem sie czemu ryby padają.

Zastanów sie spokojnie czy przy konstrukcji baniaka nie użyłeś materiałów ktore mogą szkodzić rybom

p.s.

jak masz tak mało czasu to dla Twojego dobra/portfela/zwierząt zrób sobie przerwe z kupnem ryb przez 1-2 miesiące, a potem kup jedną, a nie kilka na raz.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.