Skocz do zawartości
Chruscik

Filtr RO z możliwością uzdatniania wody do picia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio zastanawiałem się czy są na rynku filtry RO, które mają również funkcję uzdatniania wody do picia? Może ktoś korzysta z takiego wynalazku?

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja korzystam z takiego zestawu od dwóch lat :welcome:

poprostu mam dwa wężyki, uzdatniona woda i woda po DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam i polecam.

Jedna rada: przy zakupie za zrozumieniem przeczytać instrukcję podłączenia i przejrzeć instalację. Ja miałem taki problem że przyszła do mnie złożona z 2 mineralizatorami liniowymi po RO (powinno być mineralizator i filtr węglowy szlifujący) - tak więc po podłączeniu z obu wylewem była mineralna.. - trzba było się pobawić i to wszystko pozmieniać.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za szybką odpowiedź :). A czy orientujecie się może jaka jest cena takiego zestawu? Albo jeszcze lepiej by było gdyby ktoś podesłał link z takim sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę "po czasie", ale napiszę, co tam :) Może się przyda komuś. Ja , tak jak i poprzednicy polecam te filtry z RO. Mam podłączony w kuchni pod zlewem, wygląda tak: http://bregus.pl/node/9 . Do tego jest oddzielny kranik na czystą, przefiltrowaną wodę i mineralizator. Ogólnie moim zdaniem opłaca się bardziej niz te wszystkie dzbanki itp. Używam wody do celów spożywczych, czyli: do herbat, kaw, zup, przemywam nią owoce i warzywa, pije bezpośrednio po filtracji lub rozcieńczam z sokiem. Rutaj jest 8 stopni filtracji, więc niczego nie muszę się obawiać :) Pozdrawiam tych, którzy juz z filtrów korzystają i jeszcze poszukują rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ludzi nie nadaje się osmoza robi więcej spustoszenia niż pożytku ,po to pijemy zmineralizowane wody


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po to masz mineralizator czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem trójnik za filtrem ro. Na jeden wężyk zywica a na drugi wegiel.i mineralizator. Oczywiscie do tego dwa zaworki i raz pije ja a raz rybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.