Skocz do zawartości
DiTus

nie zmieścił do buzi

Rekomendowane odpowiedzi

w czwartek w nocy była taka burza w nocy, że samczyk ze strachu wypluł/połknął cały swój narybek lub został on skonsumowany przez resztę towarzystwa...

dzisiaj zaledwie po 4 dniach samiczka zaczęła podrygiwać i po godzinie samczyk znowu pływał z pełną gębą :thumbsup:...

kurcze nie wiem czy wytrzyma kolejne dwadzieścia parę dni na diecie...

inna sprawa, że odłowiłem kilka jajeczek i dałem do kotnika, teraz mam pytanie lepiej trzymać je na górze, czy w ciemnym sumpie??

taki oto filmik udało mi się nagrać...

nie patrzeć na bordowe g..no ;) po wpuszczeniu brzydala, który wyplenił mi aptasie wywaliło mi to badziewie na pisaku, pewnie chwasty coś puściły do wody


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widać dyfronizm płciowy u tych rybek, jaka jest różnica między samce a samicą, czy dopiero to widać jak samiec ma młode w pysku ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samiczka jest wieksza:) a juz piotrek myslelem ze sie pochwalisz kilkunastoma mlodymi a tu :wallbash: ale to nic ja zlapalem mlode dopiero po 2 tarle ,, a o samca sie nie martw :) on sobie poradzi , tak jak ci kiedys pisalem samiec nawet jak ma mlode wpusku a karmisz ikra to potrafi sie tak ustawic ze polknie trochu zarcia , tak bylo u mnie pozdr :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymorfizm płciowy jest bardzo trudny do oznaczenia, moja parka jest podobnej wielkości i jeśli samiec nie nosi ikry to rozpoznaje go tylko po wyraźniejszym i pełniejszym rysunku czarnych pasów na pysku i dodatkowym trójkącie na czole. Dzisiaj właśnie odłowiłem samca do kotnika, już w siatce ze stresu wypluł 7 szt. maluchów. Przetrzymam jakiś czas samca z młodymi i podtuczę bo samica go zajedzie :) Mój samiec zawsze pości przez okres noszenia jaj i narybku, nigdy nie zauważyłem u niego pobierania pokarmu podczas karmienia w tym okresie..


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale gdzie trzymać ikrę? na górze przy zmiennym przepływie średnim oświetleniu, czy w sumie w ciemności przy jednostajnym??

ikra dzisiaj odłowiona...

na wykładzie kolegi Qubab'a widać (klik), że trzyma kotniki na górze, ale czy ktoś inny ma jeszcze podobne doświadczenia??:question:

tak samca ganiałem, że wypuścił wszystko, ale mam większość w kotniku :whistle:

ciekawe ile zajmie samicy "wyprodukowanie" następnej ikry


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem udało się i oto filmik z przejęcia ikry przez samca


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: moze w koncu doczekam sie tych fotek z malymi :whistle: :whistle: widac ze w idealnej kondycji sa, wiec teraz znow musisz czekam prawie miesiac i lapac :) jak cos to jestem chetny na kilka malych po znajomosci heheh :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: :clap: :clap: :clap: Extra gratulacje, mogę podkleić na FB ?

Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko muszę samca złapać, a to nie jest takie proste... ale to za 2 tygodnie

można wystawić "twarzo-książce" ;)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to plus ... za sam film póki co bo się postarałeś :) ja również trzymam kciuki i piszę się na kilka maluchów :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!! Gratki!!

Naprawdę super. Jak na National Geographic. ;)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu komuś udało się złapać moment przejęcia przez samca ikry :) gratulacje


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję uchwycenia momentu, mam kotną parkę u siebie, ale nigdy nie miałem okazji zaobserwować momentu przejęcia jaj nie mówiąc o możliwości nagrania. Inaczej też sobie wyobrażałem przejęcie jaj, raczej że są to pojedyncze sztuki ikry wyłapywane przez samca, teraz już wiem że to po prostu szybki numerek :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie jak w Discovery lub National G. Gratulacje.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie od dzisiaj samiec pływa z pełną gębą, spanikowałem i już chciałem po kotnik lecieć, kiedy trzeba odłowić samca?


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz akwarium, ale zapomnij o zlapaniu samca... Dużo latwiej poczekac 28 dni... U mnie światła gasną o 23, a samiec zaczął wypuszczać młode pół godziny później. Bardzo łatwo je złapać, bo wypuszcza je pojedyńczo. U mnie z dziewięciu jakie złapałem po 5 dniach jest osiem (jedną ususzyłem:-()

Powodzenia

BTW

Jak przestawić młode na mrożonki?


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz akwarium, ale zapomnij o zlapaniu samca...

bez przesady ja w nocy z cichacza spokojnie łapałem tak około 2-4 dni przed wypuszczeniem młodych i wpuszczałem go w kotnik zawieszany na szybie w którym był sztuczny jezowiec w którym młode sie mogły schronić.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.