Skocz do zawartości
Maciej

Jaka cyrkulacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - różnica w poborze jest - jednak licząc z pewnym zapasem na korzyść Tunze, różnica zwróci Ci się po ponad 5 latach :wink

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompy Eden, nadaja się .......:p, a tak poważnie, częste czyszczenie daje w miare gwarancje poprawnej pracy tej pompy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK -marea stream 6000 nie pobiera 20W tylko 26 W sprawdz na stronie producenta.I roznica nie zwroci sie po ponad 5 latach jesli chodzi jeszcze o ceny najwyzszego modelu marea i tunze 6060 to cena jest jednakowa juz kiedys o tym pisalem jestesmy w uni i bez problemow mozna kupowac np w Niemczech a koszt tunze wynosi 100Eplus 10 E przesylka

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

TMK -marea stream 6000 nie pobiera 20W tylko 26 W sprawdz na stronie producenta.I roznica nie zwroci sie po ponad 5 latach jesli chodzi jeszcze o ceny najwyzszego modelu marea i tunze 6060 to cena jest jednakowa juz kiedys o tym pisalem jestesmy w uni i bez problemow mozna kupowac np w Niemczech a koszt tunze wynosi 100Eplus 10 E przesylka

Pozdrawiam

Masz racje - pobiera 26w. Aktualizując więc o nowe dane, będzie to trwało 3 lata i 3 miesiące. Oczywiście, można kupić w niemczech - będzie taniej - do czasu, kiedy trzeba będzie odesłac do serwisu(a osobiście byłem świadkiem wysyłki 3 osmomatów tunze w ciągu ostatniego mieisąca - przez Klientów którzy chcieli taniej kupić). I wszytsko jest fajnie do czasu - w polsce w przypadku naprawy lub wymiany sprzetu koszt wysyłek pokrywa gwarant(najcześciej sklep) - kupując w niemczech wysyłasz na swój - albo oczywiście możesz im zawieźć osobiście. Każdy podejmuje decyzję taką jaką uważa za słuszną - nikt nikogo na nic na siłę nie namawia, ani nic nikomu nie wciska sprzętu. Po prostu rozsądnie jest pewne rzeczy w kalkulować - podobnie ja moge zaproponowac sprzedaz ryb prosto z frachtu za prawię połowę ceny - ale nie interesuje mnie co będzie jak zdechną, czy tez będa chorować. I wtedy nie koniecznie może wyjść taniej.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem (wielu moich znajomych uzywa tych pomp przez wiele lat) to prawdopodobienstwo ze sie popsuja jest naprawde znikome ale wszystko sie moze zdazyc.Ale z drogiej strony jak mialbym czekac znowu na marea 2 miesiace to dziekuje i z tego co pisales ceny maja podskoczyc w gore.

Oczywiscie zgadzam sie ze nikt nikomu nie wciska zadnego sprzetu kazdy zrobi tak jak bedzie chcial poprostu tylko dyskutujemy na temat pompa a co kto wybierze to juz jego sprawa

Pozdr Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z Marea nie do końca jest jak mówisz - przy pompach była zamieszczona informacja ż ebędą dostępne w pierwszje połowie sierpnia - wiec jak ktoś składał zamówienie, to był o tym poinformowany .Okres oczekiwania wynosił tyle, gdyż pompy były sprowadzane od producenta - i transport morksi po prostu trwa.

Przysżły z 3 tygodniowym poslizgiem - teraz już będa w ciągłej sprzedaży - lub jeśli się zdarzy jak teraz, że prawie wszystkie modele poszły prawie pod zamóienia wcześniejsze.

Oczywiście, sa pewne produkty, które psują się częściej, inne mniej. I nie oceniam pomp tunze jak łatwo psujacyh się w żadnym wypadku. Jak napisałem, są to bardzo dobre pompy.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że cena nie jest jedynym wyznacznikiem zakupu, przy drozszych lub bardziej skomplikowanych urządzeniach serwis jest bardzo istotny.

Ale ja bym jeszcze pomęczyła Was o te pompki

Tunze ma miękki start -co to daje zwykłemu userowi bo na pewno nie kupię firmowych sterowników

Tunze ma podobno(bo nie widziałam) inny kształt turbiny

Jaki i jakie to ma plusy

Marea ma też inny kształt turbiny (Widziałam :p)

Co to daje


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski :

TMK -marea stream 6000 nie pobiera 20W tylko 26 W sprawdz na stronie producenta.I roznica nie zwroci sie po ponad 5 latach jesli chodzi jeszcze o ceny najwyzszego modelu marea i tunze 6060 to cena jest jednakowa juz kiedys o tym pisalem jestesmy w uni i bez problemow mozna kupowac np w Niemczech a koszt tunze wynosi 100Eplus 10 E przesylka

Jesli twierdzisz ze mozna kupić w Niemczech pompę Tunze 6060 za 100E to proszę daj mi link do tego sklepu ;-)

Z góry dziekuję

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.