Skocz do zawartości
Gotterdammung

Nowy laptop - który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hello, ostatnio spalił mi się laptop, co drastycznie ogranicza mój dostęp do internetu, co za tym idzie do forum, a to mi się nie podoba :>

Budżet jaki chciałem przeznaczyć to okolice 3000zł, zastanawiam się nad tymi modelami :

Szajsung :

http://www.proline.pl/?p=SAM+RF711-S02PL-8

Dell :

http://www.proline.pl/?p=DELL+INSQ17RI7BLK

Mógłby ktoś coś doradzić? Ja się tam w ogóle nie znam, oba wyglądają podobnie, poza kartą graficzną - jest lepsza u szajsunga... A może rzuci ktoś coś innej firmy o podobnych parametrach?

Pozdro

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego sprzęt będziesz używać ?? Jeśli dostęp do forum jest najważniejszy, to polecam tańsze modele :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam szajsunga i jestem zadowolony, nie do zdarcia :)

Ten z linka wygląda ciekawie, ciekawiej niż Dell. I USB 3.0 mu się trafiło :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem bardzo negatywne opinie o serwisie Samsunga i problemach z jakością lapków, co generalnie pokrywa się z moimi doświadczeniami z tymże serwisem. Montownia Della jest w Łodzi, więc dostęp do części powinien być znacznie lepszy. Ciekawe, jaka jest matryca w Dellu (mat czy gloss), bo ostatnio z upodobaniem producenci ładują wszędzie lusterka - moim zdaniem głupia moda, wybierałbym wśród matów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych 2 napewno kup samsunga, jest najmniej awaryjny, dell to porazka,moze wyzsze modele sa lepsze ale tez jak sie uda,wez pod uwage jeszcze asusa, za 3000 to bedzie juz fajny sprzet , pozdr

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi już się nie produkuje lapków. W zeszłym roku mimo wykupionej gwarancji next business day czekalismy na plyte glowna ponad dwa tygodnie. Ogolnie to jesli chodzi o Della to kwestia modelu - D630 polecial kazdemu w firmie przynajmniej raz. Ale kazda firma ma jakis nieudany model, wiec

Gotti - bedziesz gral na tym lapku czy tylko biuro i internet ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Asusa. Serwis na Polskę Asusa masz we Wrocku, czyli blisko. Ale Asusy się nie psują, przynajmniej przez 4 lata od zakupu ;-) wiem z własnego doświadczenia.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że Asus ma najlepszy serwis :)

a ten model jest na wypasie http://allegro.pl/asus-x73sv-k73sv-i7-2630qm-8gb-750g-gt540-windows7-i1784431757.html


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie mają podejście ludzie w DEllu do składania laptopów więc ja bym za żadne pieniądze go nie kupił no chyba że nie w Łodzi był składany


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek byś nie kupił bądź pewien ,że się zepsuje :)

Przerabiałem już HP, Toshiby, Asusy, Acery,IBM i na końcu wróciłem do stacjonarki :) dosłownie wszystkie marki się psują, nie ma już dzisiaj sprzętu dobrej jakości nawet od dobrych marek.

Jedynym lapkiem, który był naprawdę bezawaryjny był IBM T60, pracuje do dzisiaj [ma już około 5 lat] u kuzyna bez żadnej awarii, ja się dość skutecznie wyleczyłem z laptopów, choć w domu jest jeszcze Toshiba, ale już praktycznie wcale nie używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panowie, zamieszanie jak cholera :D Teraz już sam nie wiem :>

VDR : 99% to internet i biuro jak mówisz, ale nie wiem, może w jakąś grę bym pograł, ale nie wiem, nie gralem w gry żadne od daaaawna, ot jakąś przeszedłem miesiąc temu, a wcześniej to sam nie pamietam. Ale nie ukrywam że chciałbym mieć przynajmniej taką możliwość.

Btw ten ASUS z allegro tez wygląda fajnie...

Edytka : @Marcin - Ja używałem długo bo ponad 6 lat HP i do teraz 0 awarii, padł ze starości, ale po 6 latach dobrego katowania jest mu wybaczone :) Teraz mam do firmy Toshibe, 3 lata będą jakoś, i też nic się z nią nie stało, tfu tfu ;)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panowie, zamieszanie jak cholera :D Teraz już sam nie wiem :>

VDR : 99% to internet i biuro jak mówisz, ale nie wiem, może w jakąś grę bym pograł, ale nie wiem, nie gralem w gry żadne od daaaawna, ot jakąś przeszedłem miesiąc temu, a wcześniej to sam nie pamietam. Ale nie ukrywam że chciałbym mieć przynajmniej taką możliwość.

Btw ten ASUS z allegro tez wygląda fajnie...

Edytka : @Marcin - Ja używałem długo bo ponad 6 lat HP i do teraz 0 awarii, padł ze starości, ale po 6 latach dobrego katowania jest mu wybaczone :) Teraz mam do firmy Toshibe, 3 lata będą jakoś, i też nic się z nią nie stało, tfu tfu ;)

kup najtańszego z 4 lub 8 GB ramu + dodatkowy monitor 24-26" - za dwa lata laptopa sobie wymienisz, do gier jakaś konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Asus cztery lata bez awarii, w odróżnieniu od poprzedniej toshiby i wszystkich pc. może fart/może przypadek... ale mogę polecić :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja miałem okazję być zamieszany w handel laptopami w Irlandii w swoim czasie i z doświadczenia powiem Ci,

że jak chcesz bezawaryjny to brałbym Toshibę, tylko jak chcesz model z grafiką i bajerami to trzeba już więcej dać.

Żadnych Asusów, teraz mam drugiego Asusa w życiu i to się powinno nazywać Szajsus :D

Klawiatury padają, bateria padła po niecałym pół roku, a ostatnio LOL pękł jeden z zawiasów od "klapki". W środku jest metalowy zawias i po prostu ułamał się jak otwierałem lapka.

Grzeje się to, wyje wiatrak... ;p lepiej dopłacić do Toshiby.

Po prostu taniocha.

HP marka bardzo lansowana na polskim rynku, ale prawda jest straszna, te lapki od lat miewają problemy z łącznością Wi-Fi i palą się w nich płyty główne. Przynajmniej w serii Pavilon, ale z tego co pamiętam Przemek ma z tej wyższej półki HP'ka (elite book) i też ma jaja z Wi-Fi.

Toshiba nie jest wcale promowana u nas i mało znana, ale to był, jest i będzie producent najlepszych lapków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z problemami Pavilonów z płytą też się spotkałem.

Marcin ma rację, każdy laptop padnie prędzej czy później, dlatego warto wybrać markę z porządnym i w miarę bezproblemowym serwisem (jeśli przytrafi się nam opcja "prędzej").

Kwestia tego, jaki okres używania sprzętu zakładamy i kiedy jest dla nas "padnięcie ze starości", a kiedy awaria świadcząca o tandecie. 4-5 lat to zwykle czas, kiedy sprzęt zaczyna być mocno przestarzały, powolny i aż prosi się o wymianę.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś powiedział wyżej --> bierz lapa za 1500zl plus monitor do tego duży plus konsole i za 3000zl masz biuro, filmy , internet, gry. Teraz na lapach nawet za 3000zl nowe gry chodzą ledwo ledwo.

edit: co do psucia się laptopów to jak widać, więcej zależy od szczęścia niż firmy. Inna sprawa że można przed zakupem zrobić porządny research na temat danego modelu i w ten sposób uniknąć większych wpadek. Jeszcze inna sprawa że trzeba o lapa dbać, ja używałem już 3 lapów (wymieniałem bo chciałem mieć lepsze do gier...) i wszystkie są sprawne (każdy innej firmy) i nie rozumiem jak można zepsuć np. zawiasy, choć większość moich znajomych miało taką przygodę. :wacko: choć nie raz widziałem jak podnosili lapa za bok ekranu, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Można zepsuć, tylko musi to być Szajsus :) Sam jestem w szoku (w sumie to nie jestem) bo to mój czwarty laptop i jak na razie tylko Asusy się psuły. Zawias grubości długopisu metalowy i po prostu pękł przy otwieraniu laptopa. Ale spodziewałem się dalszych jaj już gdy bateria padła po 5 miesiącach.

Laptopy do grania nie istnieją :) Też to przerabiałem. Kupujesz laptopa z wypasioną grafiką, odpalasz wypasioną grę i po kilkunastu minutach widzisz czarny ekran bo badziewie się przegrzało. To akurat nie tylko ja zauważyłem :) I to jest też przyczyna śmierci sporego odsetka lapków - grzanie. Ale z tym też różnie jest, ja na swoim odpalam Crysisa i gra chodzi normalnie, a jak odpalę Call Of Duty:MW, to chociaż gra ma 5x gorszą grafikę to zaraz laptop przegrzany i się wyłącza. Po prostu jest bardziej zasobożerna :)

Jedyne lapki do grania to seria Alienware.

Jak kupi cienkiego lapa za 1500zł i do niego monitor duży to mu piksele powybijają oczy, bo w takim czymś będzie miał rozdzielczość maks 1366x768. A zdarza się i tak, że lapek wtedy nie wyświetla na cały ekran obrazu tylko jakby w oknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ASUS, nawet jak masz zamiar nim po schodach rzucać i na torbie zjeżdżać ..... reszta daleko w tyle

kapitan: Zupełnie nie zgadzam się z Tobą co do ASUS'ów, bo sprzedałem ich w ostatnich 2 latach ponad 450 szt. ... zero skarg, no może na wycierające się obudowy serii a6 itp. Baterie wszędzie mają średnio 6m-cy gwarancji, niestety jak ktoś nie umie jej sformatować to będzie to okres o połowę krótszy. Serwis w Polsce oceniam 11/10pkt. Co do grania, to jak wywalisz 6 tys. to pograsz na takim sprzęcie. Każdy wie, że stacjonarne kompy mają lepsze chłodzenie, ale skreślanie notebooków w tej przestrzeni użytkowania to zwyzajna nieznajomość sprzętu - no offence (ofcoz :)

Najważniejsze w użytkowaniu komputera przenośnego jest dbanie o kilka szczegółów:

1. nie szarpać za matrycę podczas otwierania, bo żaden długo tego nie wytrzyma (mój rekordzista to Lenovo - za 4tym razem urwany zawias).

2. baterię formatujemy dokładnie tak jak w tel. komórkowych.

3. klawiaturę czyści się odkurzając ją co jakiś czas, dla sprawniejszych: można ją wymontować i delikatnie wytrzepać. W stacjonarnych się wyrzuca ... nieprawdaż??

4. nie rzucamy, nie klepiemy, nie walimy, nie wylewamy .... serwis od razu to wykryje: zalana klawiatura .... płyta spalona od zalania > ingerencja czynnika ludzkiego i gwarancja tego nie obejmuje ..

to tyle.

ps. ASUS to wiodący producent podzespołów: płyty główne, grafiki .... nie potrzeba lepszej rekomendacji.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdechnie wcześniej czy później każdy notebook, o którego się nie dba. Ze względu na konstrukcję (ciasnota we wnętrzach, temperatura) notebooka trzeba po prostu regularnie czyścić. Mam 3 Hapeki, jeden ma 12 lat(!), drugi 8, trzeci 3. Każdy czyszczony co roku z syfu w środku (zdziwilibyście się, ile tego jest, to niby dlaczego płyty mają nie paść...). Każdy bez jednej, najmniejszej awarii. Przede wszystkim nie polecam procesora i7 - potężny pobór mocy, niezłe grzanie i wydajność nie uzasadniająca dużo wyższej ceny. Poza tym pozostaje jeszcze kwastia półki cenowej - są świetne i tandetne Acery, takież same Asusy czy HP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam Acer-a Aspire 8930 i śmiało mogę go polecić innym mam go trzy lata i nadal działa bez zarzutu pozdrawiam


Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Gotterdammung ,wyszło dokładnie jak zawsze, tyle modeli ilu doradców. Teraz mam ASUSa , po dwóch latach padła bateria, ale wymienili bez problemu w ramach gwarancji , generalnie jestem z niego zadowolony, tak jak wcześniej z Acera i jeszcze wcześniej z Hp. Kolega kupił wypasioną Toshibę i klnie ją na czym świat stoi, coś się ciągle psuje . Wiecznych kompów raczej nie ma, ważny (moim zdaniem) dobry serwis .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grania, to tak, jak ludzie piszą, albo konsola, albo stacjonarny - chyba ze chcesz w Simsy grac, bo te chodzą bez kłopotu :). Odradzam również serię HP Pavilion, sam mam, i naprawiałem płytę (chipset+grafika), to się masowo psuje. Jeśli będziesz miał możliwość, zobacz też czy można łatwo wyczyścić radiator CPU z kurzu, w niektórych lapach wystarczy odkręcić dwie śrubki, a w niektórych tak ze dwa miliony - przydaje się, zwłaszcza w lecie.

EDIT: Radek ma oczywiście rację.

Co do Asusa, to niby OK, paru znajomych ma i z jednym wyjatkiem działają, ale co do serwisu, to tak średnio: fakt, jest szybciutko, ale u mnie monitora od stacjonarnego nie naprawili (a wrócił jako naprawiony),a temu wyjątkowi,który miał laptop Asusa trzy razy naprawiali usterkę HDD....i w końcu wymusił zwrot pieniędzy, bo za kazdym razem usterka wracała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.