Skocz do zawartości
czadol81

czyszczenie szyby

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie jak czesto czyscicie wasze baniaki chodzi mi o przednia i boczne szyby , od kiedy mam t5 mam troszke wiecej pracy niz przy starym palniku. jak myslicie czy kolor lamp ma znaczenie. w starym baniaku czyscilem raz na tydzien a teraz co 2 dzien.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę co koło 4 dni, czasem dociągne bez czyszczenia do podmiany czyli co 7dni, również mam t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja muszę codziennie przejechać czyścikiem magnetycznym żeby zebrać osad z szyb.

Raz w tygodniu żyletką tam gdzie nie czyszczę osadu każdego dnia, bo zaraz się tam robi zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy ledach co dziennie czyścik bo widać malutki nalot niestety przy t5 co kilka dni bo nie było widać :) a raz w tygodniu najlepszy okazał się skrobak z żyletką za 5 złoty bo np zmywak rysował szybę mi :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja lubię jak szyby są czyste więc czyszczę 2 razy dziennie

rano (przed wyjazdem do pracy) i po połuniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja codziennie czyścik i raz na tydzień żyletka za 5zł :thumbup: , świecę T5


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiliście ten "skrobak za 5zl" bo ja jeżdżę po mieście i nie mogę znaleźć nigdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy T5 czyscilem dwa razu w tygodniu, a teraz przy LED-ach codziennie :wallbash:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czyszcze 2 razy dziennie , mam teraz 8x54w t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

gdzie kupiliście ten "skrobak za 5zl" bo ja jeżdżę po mieście i nie mogę znaleźć nigdzie...

Ja kupiłem skrobak w zwykłym zoologu za 13zł plastikowy na rączce, ale ten sklep zdziera, więc pewnie gdzieś tam jest za 5zł.

Kiedyś robiłem to inaczej: deseczka, na końcu mocowałem żyletkę Polsilver i był skrobak za 1,50zł. Na pewno solidniejszy niż to plastikowe badziewie, które kupiłem ostatnio :rambo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie, to widze ze wszyscy mamy te same problemiki ale to jest urok solanki


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi polsilvery się skończyły i wygrzebałem kartę bankomatową... i tak co kilka dni..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie!! Jak tylko przeczytałem to wyciągnąłem kartę i to jest to czego szukałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banki czasem namawiaja na kredytowke podsylajac najpierw karte ktora trzeba aktywowac:) jak nie chcesz to masz skrobak za free :D


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ja natomiast czyszcze raz na dwa tygodnie swoja solniczke zmywakiem z "BIEDRONKI" (5szt za złotóweczke) jeden zmywak jedno czyszczenie jesli sie spóznie z czyszczeniem w ciagu 14 dni to juz tylko póżniej karta bankowa dodam tylko ze solniczka nie widzi promieni słonecznych stoi na scianie z oknami.

Dodam jeszcze ze w te wakacje przec kilka dni dogladałem akwarium u znajomego które stoi na przeciwko okna i musiałem przeleciec czyscikiem codziennie bo był nalot wiec tak to sie przedstawia pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobak za piątaka kupiłem w Szreku na zamienieckiej 90

mam go już ze 3 miechy i spokojnie daje radę :)


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlota raczka tylko czasami każą ją zwrócić jak jej nie aktywujemy, więc trzeba za mocno jej nie zeszlifować :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest karta AmEx :), ma cienkie brzegi. Ogólnie z kartami trzeba uważać bo mogą zarysować szybę, jeśli będą przeciągane po szybie równolegle do swojej krawędzi, czyli tak jakbyśmy chcieli przeciąć nią szybę :(.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy codziennym czyszczeniu szyb czyścikiem pływającym na magnes nie ma potrzeby używania skrobaków i moczenia łap w wodzie.Takie przejechanie szybek w moim trwa dwie minuty.Gorzej jest z tylną szybą i ja właśnie zacząłem hodowlę alg wapiennych na tylnej szybie bo co skrobałem to jakiegoś korala sobie ułamałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.