Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udao mi się coś takiego: Posypałem miejsce z aiptasią drobnym żwirkiem i ona po pewnym czasie wylazła z niego na wierzch a ja ja szczypcami i bez kawałkowania wyjołem z baniaka. wydaje się to być dobra techniką. Zapraszam innych do wypróbowania i powiadomienia napisania jak u was działa.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie barbarzyńco już ją wyrzuciłeś :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty. Właśnie robie "rafkę" na szkodniki - taka malutką na biurko.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś nie chciałem tego robić - wiem że to sposób ale mój jest "humanitarny"


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Qubab

A myślałam,ze wysępię.....

pozdrów ją od mojej;)

30-aiptasia1.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdjęcie robione od nietypowej strony zwierzaka. To to co widać wyżej, takie kółko to miejsce ,w którym było parę dni wcześniej. Dookoła można zauważyć pomarańczowe punkciki - młode.I tu widać szybkość rozprzestrzeniania gatunku.CBDO


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na greckim forum przeczytalem ze dobrym sposobem zwalczenia apatisji jest wlanie w nia za pomoca strzykawki soku z cytryny lub czystego octu ,bynajmiej sobie zachwalaja ten sposob i twierdza ze jest to najskuteczniejsze ;}

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu spróbowałam węglanu wapna...wstrzyknęłam strzykawą na nie i od razu sie schowały 3 duże i rzesza malutkich padła a pozostałe 2 wielkie sie trzymają ostro dalej chociaż sie skurczyły....


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja duz egzemplarze podcięłęm chamsko nożyczkami (oj trzeba mieć refleks) poczym resztki od razu odessałem wężem... i już nie powstały gady.

Teraz mam juz stróża w postaci lysmaty wundermani.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

@ Qubab

A myślałam,ze wysępię.....

pozdrów ją od mojej;)

30-aiptasia1.jpg

ale fajna też taką chcę :)

zakladam se akwarium na niechciane stwory 55 litrów chyba wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....a ja nadal wyciągam skałę i zapamiętując miejsce wykrawam jak raka z zapasem skałki wokół aiptasi ,potem lądują w szklance gdzie żyją około tygodnia...chyba za rzadko podmieniam im wodę no i cyrkulacji nie ma...hi,hi,hi....

Ale w mniejszym zbiorniku mam jeszcze ze cztery sztuki i spróbuję metody z wstrzykiwaniem jakiegoś kwasku , tylko boję się ,że jak nie wyjdzie to mi się rozmnoży a baniak pod wierzch jest wypełniony ładną skałą...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czy zamiast kwasku cytrynowego można użyć po prostu soku wyciśniętego z cytryny? :clapping

Pzdr.


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść kwasek bo możesz przegiąć i zachwiać PH, zwłaszcza w małym zbiorniku. Zamiat tego wstrzykuj gorący, stężony roztwór soli morskiej. Potem wystarczy tylko zdjąć igłę ze strzykawki i powciągać nią zdechłe aiptazje (zmieniają się w takie gluty i łatwo wpadają do strzykawki w całości)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś to k****estwo rozmnażało się płciowo? Dziś rano włączyłem światło w akwarium, aiptasie napompowane do rozmiarów o połowę większych niż zwykle wydzielają do wody białawe gluto-pęcherzyki. Pewnie po powrocie z pracy okaże się że zostałem wujkiem 5 milionów maluchów :/

Pewnie przez pełnię, panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem jest wypalnie tego kalkwasserem i pilnowanie potem zeby sie nie rozprzestrzenialo wystarczy raz w miesiacu wybic te pare sztuk co sie odrodza i po klopocie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon ja bym juz powoli myslal o zakupie Wurdemanii, jesli jeszcze ich nie masz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postępujecie z kalkwasserem przed potraktowaniem aiptasii. Mam Joes J., ten środek ma konsystencję, która zatyka igłę w strzykawce. Chciałem zrobić eksperyment i wbić igłę w miejsce gdzie się chowa.

Proszę o podanie przepisu jak się rozrabia kalkwassera, ilości, proporcje czy musi być wrzątek itd.

Pozdrawiam


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.